p_under

Αναζήτηση Ποδηλάτου

Recommended Posts

αφου ειναι τυχαιος.

του πα για Merida, scott, specialized που παιζουν στα λεφτα που ψαχνει, ακομα και τα 2 ideal που ειναι καλα (megisto, strobe) kai phge και εψαχνε για κτμ.

Τ Υ Χ Α Ι Ο Σ.

Link to comment
Share on other sites

Ποδήλατα πάτε σε Cube, Specialized, Scott... από εταιρείες με μεγάλη γκάμα και αξιόπιστα ποδήλατα. Τώρα αν κάποιος μπορεί, να πάρει από τον Γιάννη το Βογιατζή Fidusa κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του, ακόμα καλύτερα. Τα Ideal έχουν πέσει πολύ στα μάτια μάτια μου για διάφορους λόγους. Επίσης Kona με εγγύηση εφ'όρου ζωής στα σκελέτια της... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποδήλατα πάτε σε Cube, Specialized, Scott... από εταιρείες με μεγάλη γκάμα και αξιόπιστα ποδήλατα. Τώρα αν κάποιος μπορεί, να πάρει από τον Γιάννη το Βογιατζή Fidusa κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του, ακόμα καλύτερα. Τα Ideal έχουν πέσει πολύ στα μάτια μάτια μου για διάφορους λόγους. Επίσης Kona με εγγύηση εφ'όρου ζωής στα σκελέτια της... ;)

σκέφτομαι για ένα/δυο specialized αλλά ο μόνος που τα φέρνει καλαμάτα τα έχει 100+ ευρώ από τις αντίστοιχες τιμές της Αθήνας. Σκέφτομαι λοιπόν να πάω να τα δω/δοκιμάσω εκεί και αν μου κάνει (ή νομίζω ότι μου κάνει) κάποιο να το παραγγείλω από αθήνα ή όταν ανέβει κανένας πατέρας μου να του πω να πάει να μου το τσιμπήσει. Το θέμα είναι ότι στην καλαμάτα έχω ελάχιστες επιλογές και μια από αυτές είναι και τα KTM. Γτ τα αποκλείουμε τόσο εύκολα?

Έλα αγόρι μου, τι θες;

Η κάτια καλά? :P

Link to comment
Share on other sites

και τα μεριδα ειναι καλα. Ειναι ο "οεμ" τον specialized και καποιων αλλων απλα τα πουλανε λιγο φθηνοτερα γιατι δεν παιζει αυτοκολλητο απο premium εταιρια πανω :P

Link to comment
Share on other sites

Η KTM ακόμα για μένα δεν είναι εταιρεία με κύρος αντίστοιχο των παραπάνω που ανέφερα. Έχω ακούσει μόνο ότι έχει καλό Service αλλά who fuckin cares? Ποιος μπορεί να πηγαίνει για service το ποδήλατό του, ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΙΟΛΑΣ!! Anyway Θα σου έλεγα και για Giant/Merida αλλά επειδή είναι οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές παγκοσμίως δεν το κάνω γιατί η ποσότητα είναι αντιστρόφως ανάλογη με κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Η KTM ακόμα για μένα δεν είναι εταιρεία με κύρος αντίστοιχο των παραπάνω που ανέφερα. Έχω ακούσει μόνο ότι έχει καλό Service αλλά who fuckin cares? Ποιος μπορεί να πηγαίνει για service το ποδήλατό του, ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΙΟΛΑΣ!! Anyway Θα σου έλεγα και για Giant/Merida αλλά επειδή είναι οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές παγκοσμίως δεν το κάνω γιατί η ποσότητα είναι αντιστρόφως ανάλογη με κάτι άλλο...

μια γνώμη γι αυτό και για την διαδικασία που είπα στο προηγούμενο μου πόστ?

Link to comment
Share on other sites

Πας καλύτερα σε μεταχειρισμένο με υδραυλικά δισκόφρενα και καλύτερη σειρά περιφερειακών. Γενικά σε ποδήλατα κοιτάμε να είναι σειρά Deore και πάνω σε Shimano και σε Sram από Χ7 και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι σειρές καθόλου :P ούτε ποια μοντέλα τις φοράνε, γι αυτό έχω πρήξει τον nord αλλά μου φαίνεται άσχετος....

αν έχεις όρεξη κάνε την καλή και δώσε 2/3 προτάσεις ενδεικτικές μέχρι τα 500? σε trekking

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι σειρές καθόλου :P γι αυτό έχω πρήξει τον nord αλλά μου φαίνεται άσχετος....

Και τυχαίος θα ήθελα να προσθέσω επίσης.

Θα κάνω μια αναζητησούλα αν βρω λίγο χρόνο γιατί ποστάρω από το μαγαζί τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Scott ειναι πολυ υψηλα τιμολογιακα γι αυτα που προσφερουν, Cube, Specialized εχουνε πιο λογικες τιμες. Εαν μιλαμε για ποδηλατο που θα χρησιμοποιείται στην πολη χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις κοιτας και σε ideal , Vitus.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 scott καταβατικά και αξίζουν κάθε ευρώ τους. Βέβαια άλλη κατηγορία αλλά και μια κούρσα cr1 που είχα παλιότερα είχε από τις καλύτερες αναλογίες βάρος/ευρώ και κούκλα.

Sent from my iphone 5s using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για ποδήλατο που θα χρησιμοποιείται κυρίως πόλη αλλά θέλω να είμαι άνετος να πάω και μια μακρινή βόλτα - απλά δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θέλω trekking ή fitness. θα πάω μέσα στις μέρες να δοκιμάσω ποδήλατα που με ενδιαφέρουν και ελπίζω να καταλήξω στην κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

flat enough θα έλεγα, αλλά για fixed δεν ξέρω. Νομίζω ότι δεν είναι για μένα που είμαι αγύμναστος. πως και fixed όμως? έχεις να προτείνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε fitness καλυτερα για να μπορεις να βαζεις και πιο ελαφρια πατηματα ! Εγω στην θεση σου θα κοιτουσα κατι σε Orbea Carpe ή Cannondale Bad boy.

Link to comment
Share on other sites

Trekking off road παρε π κανει σχεδον τα παντα κ ειναι πολυ ανετο στο δρομο!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έχεις δίκιο, τα trekking κάνουν τα πάντα (λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now