La_MoRt

Πρόβλημα υπολογιστή μετά από αλλαγή κουτιού και καθαρισμού

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Όπως αναφέρει και ο τίτλος σήμερα έκανα μια αλλαγή κουτιού σε ένα φίλο και καθάρισα τον υπολογιστή που είχε να καθαριστεί εδώ μια 4 ετία. Το καθάρισμα έγινε με ένα φυσερό και πινέλο. Μετά το καθάρισμα και τη συναρμολόγηση ο υπολογιστής ενώ δείχνει ότι ανοίγει κανονικά η κάρτα γραφικών δεν δίνει εικόνα. Η κάρτα είναι η geforce 9800gtx , το ανεμηστηράκι της δουλεύει σε χαμηλές στροφές και δεν ανοίγει η οθόνη. Το τσέκαρα και με την onboard κάρτα που έχει η μητρική και δουλεύει κανονικά. Μετά από αρκετές προσπάθειες τελικά μια ανοίγει και μια όχι, όταν όμως πάω να παίξω πέφτει η απόδοσή της τελείως και crashari το παιχνίδι. Καμία ιδέα;

Υπάρχει πιθανότητα να έχει καεί το ανεμηστηράκι της κάρτας από το καθαρισμό γιατί δυστυχώς την ώρα που τη καθάρισα μου γλίστρησε από το χέρι το fan της και πήρε πολλές στροφές.

Edited by La_MoRt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα [MENTION=2062]La_MoRt[/MENTION],

Εγώ πάντως όσα έχω καθαρίσει με φυσερό που λές, ποτέ δεν κράτησα κανέναν ανεμιστήρα και ποτέ δεν κάηκε έτσι τίποτα.

Τι εννοείς πέφτει η απόδοση της?

Έχεις αλλάξει θύρα την κάρτα? Μήπως γέμισε σκόνη?

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε παίζοντας league of legends που μετράει fps όταν πρεπει να φορτώσει πολλα γραφικά κολλάει και κατεβαίνουν τα fps πολυ χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now