elias1982

Αγορα οθονης gaming

Recommended Posts

Σε τι ανάλυση παίζεις τα games σου; 1080p? :)

δεν μπορω να τα παιξω τωρα στα 1080p με την Flatron W2234S που εχω

η καρτα γραφικων που εχω ειναι η amd radeon hd 7800 και ο επεξεργαστης ειναι ο i5 750 2.67ghz

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνω πλάκα.. δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη στα λεφτά της στην αγορά εδώ και πολύ καιρό! Καλύτερες οθόνες φυσικά και υπάρχουν, στα λεφτά της όμως όχι :) Πάρτην με κλειστά τα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας η κανεις πλακα?

παρε την s2440l γιατι οπως λες την θες και για διαβασμα. τα +180p δεν θα σε βοηθησουν στο διαβασμα.Αυτο που θα κανει το διαβασμα στο pc ξεκουραστο και δεν θα εχεις eyestrain και περιεργους πονοκεφαλους ειναι η ποιοτιτα του πανελ.Το amva panel που εχει η s2440l εχει 3000:1 αντιθση σε σχεση με το 800:1 που εχειη η 12m ειναι η μερα με την νυχτα στο ποσο πιο smooth ειναι τα γραμματα στο μονιτορ και στο ποσο πιο ξεκουραστα θα διαβαζεις.Επισεις μιλαμε για ενα TRUE 8bit panel σε σχεση μ ενα 6bit αρα καλυτερα χρωματα.

Οσο για το gaming τα ms και στις 2 ειναι πανω κατω τα ιδια, το μονο που εχει διαφορα ειναι τα extra pixel πραμα ομως που σημαινει οτι θελεις και λιγο πιο δυνατη gpu και οτι η μια ειναι 16:9 (s2440l) και η αλλη ειναι 16:10 (2412m) που σημαινει οτι η μια ειναι wide ενω η αλλη λιγο πιο τετραγωνη @venisk παντα με ξεχνας φιλε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ξεχνάω φίλε αλλά προτιμώ τα επιπλέον 120p από την αντίθεση της οθόνης. Δεν ξανά παίρνω ποτέ 16/9 οθόνη προσωπικά δεν με βολεύει γούστα είναι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

το aspect ration ειναι γουστο γι αυτο του το εγραψα για να του ειναι ξεκαθαρο πριν παει γι αγορα, αλλα στην ποιοτιτα του panel δεν εχει γουστα ολοι θελουν το καλυτερο για την δουλια που το θελουν.

Οταν λεει το θελει για διαβασμα το amva panel απλα σπερνει τα υπολοιπα filthy console peasant panels (Glorious panel master race)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο μόνος λόγος που δεν έχω αναβαθμίσει οθόνη, πέραν του οικονομικού :P, είναι επειδή δε βρίσκω μία καλύτερη από αυτή που έχω στα 1200p. Μου τη σπάει το 1080p. Είναι για τηλεόραση και όχι υπολογιστές, απλά βολεύει τις εταιρίες που κατασκευάζουν panels στο να έχουν μία διάσταση. Κι εγώ στην προκειμένη περίπτωση, αν μιλάμε για όριο στα ~300? στη Dell θα πήγαινα, στα 1200p.

Link to comment
Share on other sites

ψηφισω τον φιλτατο khetzal γιατι παιζει cs και υποστηριζει τον αγωνα!!!

may the lord gaben release 3

may our frames be high and temperatures low

lord gaben our savior

r/pcmasterrace

47ms φιλε στο csgo, παιζω σ αλλο επιπεδο τωρα τι να λεμε !! :D

Link to comment
Share on other sites

2χρονια εψαχνα μια οθονη που να μπορω να κατσω για ωρες και να μην πονανε τα ματια μου.Η μονη που οσες ωρες κι αν εκατσα δεν ειχα θεμα ηταν η s2440l λογου του amva panel της. Κι αυτο γιατι οπως σου ειπα εχει τριπλασια+ αντιθεση απο τις ips,pls κλπ κι αυτο ειναι που κανει τα γραμματα στην οθονη σου να ειναι πιο sharp και clear.

Εχω κατσει εως και 14ωρες σερι στο pc και οχι απλα δεν πονεσαν τα ματια μου, ειχα και ορεξη να βγω και για ποτο, ενω παλιοτερα μ αλλες οθονες μετα το 2ωρο ημουν για κολλυριο και για υπνο με πονοκεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

2χρονια εψαχνα μια οθονη που να μπορω να κατσω για ωρες και να μην πονανε τα ματια μου.Η μονη που οσες ωρες κι αν εκατσα δεν ειχα θεμα ηταν η s2440l λογου του amva panel της. Κι αυτο γιατι οπως σου ειπα εχει τριπλασια+ αντιθεση απο τις ips,pls κλπ κι αυτο ειναι που κανει τα γραμματα στην οθονη σου να ειναι πιο sharp και clear.

Εχω κατσει εως και 14ωρες σερι στο pc και οχι απλα δεν πονεσαν τα ματια μου, ειχα και ορεξη να βγω και για ποτο, ενω παλιοτερα μ αλλες οθονες μετα το 2ωρο ημουν για κολλυριο και για υπνο με πονοκεφαλο.

λιγο ακομα και με εψησες:wink-new:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now