Recommended Posts

CPU Assessment: Ίδια αποτελέσματα με Z97/Z97

Ram Assessment: Ίδια με Z87, πιο αργό από Z97

Graphics Assessment: Παρόμοια με όλα τα άλλα

Overall System Assessment: Είναι όλα πολύ κοντά αλλά τα Z97 είναι πιο πάνω από το H97

Δηλαδή εκτός από το bandwidth της μνήμης το οποίο έιναι πιο μικρό από το Z97 αλλά

και πάλι δεν είναι εμφανές σε καθημερινές διεργασίες, το H97 υπολείπεται του Z97

κατα κύριο λόγο μόνο στο OC το οποίο επιτρέπει σχεδόν τα ίδια εκτός από τις μνήμες

που έχουν ταβάνι στα 1600MHz.

[MENTION=771]sofos1990[/MENTION] Ερώτηση εγκυκλοπεδικων γνώσεων. Η διαφορά στην τιμή του H97 και του Z97

από την Intel έχει κάποια αξιοσέβαστη διαφορά ή είναι σχεδόν η ίδια?

Το συμπέρασμα δηλαδή είναι πως όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί λίγο πιο σοβαρά με το OC,

καλύτερα να πάρει μια παραφορτωμένη H97 μητρική εάν τον καλύτπουν τα χαρακτηριστικά της

προφανώς, αντί για μια άδεια ή μέτρια γεμάτη Z97. Σωστά?

Στα περι μητρικής τώρα, εμένα αυτή η μητρική μου καλάρεσε όπως είναι στημμένη.

Ίσως θα αφαιρούσα τα M.2 and SATA Express Ports και θα τα αντικαθιστούσα με RAID and Intel SRT support

για να έβγαινε κάτω από το ψυχολογικό όριο των 100? aka 99?.

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] :T: Κάθε review όλο και καλύτερο το πάς! Απορώ πως δεν έχει βαρεθεί ακόμα τις μητρικές! :D

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο review στα κλασσικα στανταρ του box , ωστοσο μια ερωτηση , το ethernet με τον βελτιωμενο controller εχει ουσιαστικη διαφορα ή ειναι gimmickaki για να πουλαει???

η τιμη ειναι τζετ παντως και αφου επιτρεπει και cpu o/c και εχει και ολα αυτα τα "gaming" χαρακτηριστικα , ανετα καποιος gamer που απλα γουσταρει να παιζει παιχνιδια και να μην ασχολειται περισσοτερο με το συστημα του ... γλυτωνει και λεφτα που μπορουν να φυγουν για gpu , ssd , w/c κτλπ ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review & συμπαθέστατη μητρική.

Yet somehow νομίζω ότι αυτές οι γεμάτες Η97 θα πρέπει να απέχουν ένα γεμάτο 50 ευρω για να σε πείσουν να μην πας στο φθηνότερο Ζ97...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now