MetallicGR

Ο Spider220075 στην κορυφή του Rookie League!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Ο Spider220075 στην κορυφή του Rookie League]http://www.hwbox.gr/images/news_images/oc3.jpg[/NEWS_IMG] Ο Spider220075 aka Βαγγέλης, καταφέρνει και αγγίζει την πρώτη θέση στο Rookie League έχοντας αναρτήσει μερικά αξιόλογα αποτελέσματα.

Ο [MENTION=14386]spider220075[/MENTION] βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο Rookie League και μέσα στους επόμενους μήνες θα σκαρφαλώσει στην Novice κατηγορία. Μέχρι τότε όμως θα απολαμβάνει την πρώτη θέση που κατέχει στο Rookie League, ανάμεσα σε 3426 διαγωνιζόμενους φιγουράροντας με τα "χρώματα" της Ελληνικής ομάδας HwBox Hellas O/C Team, ενώ στο Rookie Rumble #8 κατάφερε την 4η θέση ανάμεσα στους 240 που πήραν συνολικά μέρος.

Του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για το επίτευγμα και αναμένουμε περισσότερα στους επόμενους μήνες! Rock On! :T:

[img_alt=Ο Spider220075 στην κορυφή του Rookie League]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture32431.jpg[/img_alt]

HwBox

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο [MENTION=14386]spider220075[/MENTION] Βαγγέλη, και εις ανώτερα ρει :T: Άντε τώρα να τους πατήσεις στο Rookie Rumble #9 :D

Από 1η Νοέμβρη μπαίνεις στο Novice League που αυξάνεται κάπως ο ανταγωνισμός, αλλά σου είπα και χθες, δεν σε φοβάμαι χεχε :D

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλα Γερά Με Τσά-μπου-κά! :T:

Καλά, όταν πας novice θα σου στείλουμε cascade να τους κάνεις πάλι πλάκα! :P

Αν παίξει με cascade θα τον βάλουν κατευθείαν στα βαθιά στο extreme oc league οπότε δε λέει, καλύτερα Novice & Enthusiast πρώτα, αφού ετοιμάζεται και για 775 και για 939 τώρα μαθαίνω :whistling: Και κάτι για μεγάλους διπλούς Xeon ακούω :D

http://www.hwbox.gr/news-events-overclocking-hwbot/37088-emfasi-stous-arxarious-overclockers-hwbot-rookies-novices-elites.html

1) Rookie - Απευθύνεται σε αρχάριους overclockers που βρίσκονται στο HwBot λιγότερο από 3 μήνες - Επιτρέπεται μόνο αερόψυξη και υδρόψυξη

2) Novice - Απευθύνεται σε αρχάριους overclockers που βρίσκονται στο HwBot περισσότερο από 3 μήνες και λιγότερο από 1 χρόνο - Επιτρέπειται μόνο αερόψυξη και υδρόψυξη

3) Enthusiast - Λειτουργεί σαν μεταβατικό League μεταξύ των απλών και των extreme μεθόδων ψύξης, ωστόσο δεν απευθύνεται σε αρχάριους overclockers - Επιτρέπεται μόνο αερόψυξη και υδρόψυξη

4) Extreme - Σε αυτό το league συμμετέχουν οι overclockers που ψύχουν τα συστήματά τους υπό το μηδέν - Επιτρέπονται μόνο subzero μέθοδοι ψύξης

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο Βαγγελη...συνεχισε ετσι :T:

Αλλα σε αυτο που λεει ο Γιωργος εχει δικιο, αν αρχισει με subzero, χωρις παρεξηγηση, το εχασε το παιχνιδι! Καλυτερα εκει που ειναι να τα σαρωσει ολα :)

Sent from my iPhone 4S

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για την υποστήριξη :T: και τα "πρωτοσέλιδα".

Μπράβο @spider220075 Βαγγέλη, και εις ανώτερα ρει :T: Άντε τώρα να τους πατήσεις στο Rookie Rumble #9 :D

Θέλω να πιστεύω Γιώργο ότι θα τα πάω καλύτερα στο #9 γιατί έχω όλο το χρόνο να προετοιμαστώ. Στο #8 η μητρική και οι επεξεργαστές μου ήρθαν Τρίτη και ο διαγωνισμός έληγε Σάββατο. Τα είχα όλα πάνω στο γραφείο μαζί με μια αυτοσχέδια υδρόψυξη και όποτε έβρισκα χρόνο έριχνα και από ένα run. Τώρα μπορεί να πάρω και έναν ακόμη G3258 γιατί αυτός που μου έτυχε δεν τραβάει καθόλου.

Βαγγέλα Γερά Με Τσά-μπου-κά! :T:

Καλά, όταν πας novice θα σου στείλουμε cascade να τους κάνεις πάλι πλάκα! :P

:hehe: Όχι από τώρα τέτοια άγρια πράγματα βρε παιδιά :hehe:

Αν παίξει με cascade θα τον βάλουν κατευθείαν στα βαθιά στο extreme oc league οπότε δε λέει, καλύτερα Novice & Enthusiast πρώτα, αφού ετοιμάζεται και για 775 και για 939 τώρα μαθαίνω :whistling: Και κάτι για μεγάλους διπλούς Xeon ακούω :D

Το 939 έρχεται αύριο, το 775 σε 2 περίπου εβδομάδες αν είμαι τυχερός και καταφέρω και ψωνίσω κάτι από αυτά που μου έστειλες στο πμ. Τα 2 big boys για την ώρα ξεκουράζονται. Την Κυριακή θα τους φορέσω αρχικά αερόψυκτους και stock στον HP για να δω μήπως κάποιος είναι doa και γενικά αν έχουν κάποιο θέμα "συνεργασίας" διότι είναι διαφορετικές παρτίδες.

Πολλα μπραβο Βαγγελη...συνεχισε ετσι :T:

Αλλα σε αυτο που λεει ο Γιωργος εχει δικιο, αν αρχισει με subzero, χωρις παρεξηγηση, το εχασε το παιχνιδι! Καλυτερα εκει που ειναι να τα σαρωσει ολα :)

Συμφωνώ!!! Θεωρώ και εγώ ότι η πρόοδος πρέπει να είναι γραμμική και πρέπει να περάσω από όλα τα στάδια στο σωστό timing. Για subzero σκέφτομαι να δοκιμάσω μετά από τουλάχιστον 15 μήνες.

Edited by spider220075
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για την υποστήριξη :T: και τα "πρωτοσέλιδα".

Θέλω να πιστεύω Γιώργο ότι θα τα πάω καλύτερα στο #9 γιατί έχω όλο το χρόνο να προετοιμαστώ. Στο #8 η μητρική και οι επεξεργαστές μου ήρθαν Τρίτη και ο διαγωνισμός έληγε Σάββατο. Τα είχα όλα πάνω στο γραφείο μαζί με μια αυτοσχέδια υδρόψυξη και όποτε έβρισκα χρόνο έριχνα και από ένα run. Τώρα μπορεί να πάρω και έναν ακόμη G3258 γιατί αυτός που μου έτυχε δεν τραβάει καθόλου.

Συμφωνώ!!! Θεωρώ και εγώ ότι η πρόοδος πρέπει να είναι γραμμική και πρέπει να περάσω από όλα τα στάδια στο σωστό timing. Για subzero σκέφτομαι να δοκιμάσω μετά από τουλάχιστον 15 μήνες.

:T:

Εφόσον πάλι έχει pi το rookie rumble θέλω να σε δω να εφαρμόζεις αυτά που σου είπα ε, το νου σου :D

Για τις μητρικές, τις έχω κι εγώ στη watchlist, παρασύρθηκα και είπα να αγοράσω ένα setάκι MSI X48 Platinum + Ε7400 που έβλεπα χαλαρή την τιμή, αλλά ξεκίνησα τα bids στα 20 ευρώ και κατέληξα στα 60κάτι ευρώ χωρίς καν να τον έχω περάσει τον πρώτο, οπότε σταμάτησα :P

Αν θες ρίξε μια ματιά και εδώ Asus P5E3 Intel Quad Q8400 4GB RAM 1GB Graphics 64GB Kingston SSD Bundle PC | eBay εφόσον θες να παίξεις χαλαρά με υδρόψυξη μόνο, η τιμή είναι καλή. Μίλησα με το παιδί και μου είπε ότι αν ενδιαφέρομαι πολύ μπορεί να τα στείλει Ελλάδα. Τα είχε κανονικά στο PC 24/7 και τα έβγαλε πριν λίγο καιρό από μέσα, αλλά δεν δοκίμασε να το ξανα-ανάψει μπας και κάτι δεν πήγε καλά, για αυτό τα δίνει ως untested. Μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως :P

Link to comment
Share on other sites

μπραβο αραχνοβαγγελαρα !

:drinks:

Like a BOSS! :T:

:drinks:

Μπράβο Βαγγέλη και εις ανώτερα!

:drinks:

:T:

Αν θες ρίξε μια ματιά και εδώ Asus P5E3 Intel Quad Q8400 4GB RAM 1GB Graphics 64GB Kingston SSD Bundle PC | eBay εφόσον θες να παίξεις χαλαρά με υδρόψυξη μόνο, η τιμή είναι καλή. Μίλησα με το παιδί και μου είπε ότι αν ενδιαφέρομαι πολύ μπορεί να τα στείλει Ελλάδα. Τα είχε κανονικά στο PC 24/7 και τα έβγαλε πριν λίγο καιρό από μέσα, αλλά δεν δοκίμασε να το ξανα-ανάψει μπας και κάτι δεν πήγε καλά, για αυτό τα δίνει ως untested. Μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως :P

Χμμμ, ωραίο πακέτο ... για να το βάλω στα υπ'όψιν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now