venisk

Νέο σύστημα ψύξης!

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Θέλω μια πιο αποδοτική λύση από την h100 για τον 4930k μου όχι για extreme πράγματα oc το πολύ μέχρι τα 4.5

Να ξεκαθαρίσω ότι θέλω μόνο all in one λύσεις δλδ δεν πρόκειται να ασχοληθώ με custom παρόλο που γνωρίζω πολύ καλά οτι είναι η καλύτερη λύση :)

Δυστυχώς το 800d δέχεται μέχρι 3 120 πάνω οπότε έχω βρει μόνο αυτό για την ώρα..

Το σχέδιο ήταν να αλλάξω και κουτί κ ψύξη αλλά δεν βρίσκω κουτί να μου αρέσει! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Swiftech H220-X - CPU Liquid Cooling Systems CPU Cooler VGA Water Block Heatsink Pump Radiator Heat Exchanger Kit

Εγώ θα έλεγα αυτήν μιας και μπορεί να πάρει και άλλα πάνω της (ψυγεία κτλ.).

Αλλιώς Nepton 280L Cooler Master: Nepton 280L , CoolerMaster Nepton 280L | Skroutz.gr.

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους! 140αρια δες μπαίνουν στο 800d μιας και έχεις τρύπες μόνο για 120ριδες..ήθελα το 280l αλλά δυστυχώς πρέπει να αλλάξω και κουτί και δεν βρίσκω κανένα που να αξίζει τον κόπο!

[MENTION=1152]caution[/MENTION] να σαι καλά!!

[MENTION=14187]STORM1978[/MENTION] to 220-x το είχα ξεχάσει εντελώς! Λογικά θα είναι αρκετά δυνατότερο από το h100?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους! 140αρια δες μπαίνουν στο 800d μιας και έχεις τρύπες μόνο για 120ριδες..ήθελα το 280l αλλά δυστυχώς πρέπει να αλλάξω και κουτί και δεν βρίσκω κανένα που να αξίζει τον κόπο!

@caution να σαι καλά!!

@STORM1978 to 220-x το είχα ξεχάσει εντελώς! Λογικά θα είναι αρκετά δυνατότερο από το h100?

Εχμμμ, την ξεφτυλίζει.... Swiftech H220-X Open Loop 240mm CPU Cooler Review

http://www.overclockers.com/swiftech-h220x-cpu-liquid-cooling-kit-review

Για του λόγου το αληθές και η δική μου Seidon 240M το ξεπερνάει σε απόδοση οπότε..

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κ απο τι βλέπω έχει 120mm τρύπες για να μπεί στο 800d ελπίζω αργότερα να μπαίνει σε 2011-3 socket και από που μπορώ να το αγοράσω τώρα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κ απο τι βλέπω έχει 120mm τρύπες για να μπεί στο 800d ελπίζω αργότερα να μπαίνει σε 2011-3 socket και από που μπορώ να το αγοράσω τώρα αυτό?

Swiftech H220X CPU Liquid Cooling Kit

Δεν ξέρω όμως αν φέρνει Ελλάδα και λογικά σε λίγο καιρό θα τις δούμε στα μέρη μας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now