Tandalos

Δεν εχω την πληρη ταχυτητα του SSD

Recommended Posts

Το μυστηριο συνεχιζεται.......Ποια να ειναι αραγε η αιτια για τις χαμηλες επιδοσης του SSD???Μοιος ευθυνεται για ολα αυτα??,,Μηπως για ακομη μια φορα κρυβεται ο Marvell πίσω από όλα αυτα??,Μηπως τα εφτυσε το SATA cable??..ολα τα αναπαντητα ερωτηματα σας θα απαντηθούν πολυ συντομα!!...Μεινετε συντονισμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εχω συνδεδεμενο σε σατα 3, η μητρικη μ ειναι μια asrock extreme 4 970 και Trabakoulas δν καταλαβενω τι εννοεις: P

Λοιπόν ο Trabakoulas ρωτάει αν στο Bios έχεις διαλεγμένο το AHCI ή το IDE για τους σκληρούς. Πρέπει να έιναι το AHCI διαλεγμένο. 2ον πάς σε αυτή την σελίδα, διαλέγεις την καρτέλλα που αντιστοιχεί στο λειτουργικό σου και κατεβάζεις τον οδηγό AMD All in 1, τον εγκαθιστάς και βλέπεις πάλι : ASRock > 970 Extreme4

Link to comment
Share on other sites

από το cd της μητρικής ή από την σελίδα που σου είπα? Πας στο bios μετά από επανεκίνηση πατώντας F2 ή DEL και ψάχνεις στην καρτέλλα για τους σκληρούς κάτω από τον ssd σου να γράφει AHCI και όχι Sata.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το ahci πως ακριβως το κανω? Και το all in one το εχω κανει εγκατασταση

φιλε κατέβασε αυτό το πρόγραμμα είναι τις samsung.. και σου λέει αν είναι σε AHCΙ mode και σε τι sata είναι 2/3

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/samsungssd/downloads/Samsung_Magician_Setup_v44.zip

a03cdc5060b7e0a1bf6c5e5c6d278b4e.png

a03cdc5060b7e0a1bf6c5e5c6d278b4e.png

a03cdc5060b7e0a1bf6c5e5c6d278b4e.png

a03cdc5060b7e0a1bf6c5e5c6d278b4e.png.da5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη προεκειψε ενα θεμα με τον υπολογιστη, δν μπορω να τον χρησιμοποιησω για την ωρα.. Οταν μπορεσω θα κανω αυτα π μ ειπατε και θα δω τι θα γινει.. οπως κ να χει ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now