hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 32M Scores

Recommended Posts

Κάτσε να ψάξω τις μνήμες στο mobo με την ησυχία μου πρώτα.

Την επόμενη φορά ( ποτέ δεν ξέρεις ποιά θα είναι η τελευταία του CPU άλλωστε ) θέλω να τα πάω όλα τσίτα.

VGA, RAM τέζα, ώστε να κάνω και proper tweaking να βγούνε δυνατά scoreάκια.

Θέλει δουλίτσα, τώρα πρέπει να φτιάξω ένα PC να περάσω win, να moddάρω hw, και να τα clockάρω πριν το παραδώσω.

Μετά αν προλάβω σήμερα θα καθαρίσω την mobo για να βάλω οn air να binnάρω τις Adata & τις Corsair.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα.

Τώρα τελειώνω ένα PC σιγά σιγά, μετά πρέπει να στήσω ένα X58 με έναν 980X να κάνω τις μετρήσεις για το review των CPUs ( 2600K, 980X, Bulldozer someday ), μετά να μοντάρω μερικές κάρτες γραφικών για να είναι ετοιμοπόλεμες, μετά RAM binning on Gene-Z και έπειτα 3D Mark2001SE 480, 580 & 5870 tweaking tests.

Link to comment
Share on other sites

2lt6d00.jpg

Αφήστε στην άκρη τον χρόνο, εξάλλου έχω κάνει και καλύτερο. Το cpu πάει κομμάτια με την gelid extreme !!!! Μόνο με 1,815 είμαι εκεί από το bios. Φοβάμαι να δώσω παραπάνω :(

Link to comment
Share on other sites

2 cores επίσης φοβάμαι να βάλω. Τάσο, 1Μ στα ίδια ρολόγια κάνει.

Μου αρέσουν τα AMD πλέον. Χαλαρά benchάρω και με AMD.

Όταν αλλάξεις στρατόπεδο να μου δώσεις τον 980 σου τότε. Α! Και θύμησε μου να σε χτυπήσω κιόλας...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ...λαθος εκανα.

Το 1902 beta φοραω.

Ειναι 2Κ1 compatible??

Ναι . Θα σου προτεινα να κρατησεις το 1902 σε ενα bios slot ... και το 1409 στο 2ο bios slot . Ειναι καλο για τα 2D benches το 1409 .

Αλλα , γιατι γραφουμε στο thread του 32m ????? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now