MetallicGR

Η Technical Preview των Windows 10 διαθέσιμη για Download

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Technical Preview των Windows 10 διαθέσιμη για Download]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft2a.jpg[/NEWS_IMG] Η Technical Preview των Windows 10 είναι διαθέσιμη για κατέβασμα.

Η Technical Preview του νέου λειτουργικού συστήματος της Microsoft βρίσκεται στον αέρα για όποιον θέλει να πάρει μια πρώτη γεύση από τα χαρακτηριστικά. Εμείς ήδη την δοκιμάσαμε όπως μπορείτε να δείτε στο screenshot που ακολουθεί και εκ πρώτης όψεως φαίνεται η προσπάθεια που έχει κάνει η Microsoft για να "τραβήξει" σημαντικό ποσοστό χρηστών από τα Windows 7. Επιπρόσθετα κάτι που θα παρατηρήσετε με την περιήγησή σας στο λειτουργικό είναι το νέο εφέ των αναδυόμενων παραθύρων αλλά κι η borderless εμφάνισή τους.

Download Windows Technical Preview - Microsoft Windows

[mag_full=Η Technical Preview των Windows 10 διαθέσιμη για Download]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture34501.jpg[/mag_full]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει το start button.

Δεν τρελαίνομαι κιόλας, είναι κάτι που συνηθίζεται εύκολα πάλι από 'μας τους νέους όμως. Θα μου άρεσε να υπάρχει επιλογή να παραμείνει όπως στα 8, για όποιον το συνήθισε (πχ ο πατέρας μου), να μην πρέπει να βλέπει πάλι κάτι διαφορετικό. Τον εκνευρίζουν αυτά :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαίνομαι κιόλας, είναι κάτι που συνηθίζεται εύκολα πάλι από 'μας τους νέους όμως. Θα μου άρεσε να υπάρχει επιλογή να παραμείνει όπως στα 8, για όποιον το συνήθισε (πχ ο πατέρας μου), να μην πρέπει να βλέπει πάλι κάτι διαφορετικό. Τον εκνευρίζουν αυτά :P

Θα ήταν πολυ ενδιαφέρον αν στη κανονική εκδοση θα μπορουσαμε να επιλεξουμε metro ui ή start button. συμφωνω απόλυτα. προσωπικά μ αρεσει παρα πολυ το metro ui κ το εχω συνηθίσει. όπως κ το charm bar. ας ελπισουμε ότι κ αλλοι λατρες του metro ui θα ζητησουν να υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης όταν στελνουν το feedback τους!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαίνομαι κιόλας, είναι κάτι που συνηθίζεται εύκολα πάλι από 'μας τους νέους όμως. Θα μου άρεσε να υπάρχει επιλογή να παραμείνει όπως στα 8, για όποιον το συνήθισε (πχ ο πατέρας μου), να μην πρέπει να βλέπει πάλι κάτι διαφορετικό. Τον εκνευρίζουν αυτά :P

Μα υπάρχει επιλογή και γίνεται όπως στα 8. Ξετσεκάρεις το use start menu instead start screen.

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει επιλογή και γίνεται όπως στα 8. Ξετσεκάρεις το use start menu instead start screen.

Ωραία :)

Για τους κλοκάδες της παρέας να πω ότι και τα Windows 10 θα είναι banned στο hwbot, λόγω του προβλήματος που υπάρχει με τον timer των windows αν κάνεις downclock το bclk. Τρελαίνεται το OS και βγάζεις καλύτερα αποτελέσματα σε pi, pifast κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now