MetallicGR

Far Cry 4 Gameworks Trailer και System Requirements

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Far Cry 4 Gameworks Trailer και System Requirements]http://www.hwbox.gr/images/news_images/fps3.jpg[/NEWS_IMG] Η Ubisoft έδωσε στην κυκλοφορία ένα νέο trailer για το Far Cry 4, στο οποίο και παρουσιάζονται ορισμένα από τα GameWorks effects που θα προσφέρονται στο νέο τίτλο της.

Σύμφωνα με τα όσα έχουν ανακοινωθεί, το Far Cry 4 θα υποστηρίζει HBAO+, Percentage-Closer Soft Shadows, TXAA και αρκετά ακόμη. Παράλληλα ανακοινώθηκαν και τα system requirements από την Ubisoft για την PC έκδοση του τίτλου και μπορείτε να τα δείτε παρακάτω, μαζί με σχετικό video για τα GameWorks effects.

Minimum system requirements:

  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bit only)
  • Processor: Intel Core i5-750 @ 2.6GHz / AMD Phenom II X4 955 @ 3.2GHz
  • RAM: 4GB
  • Video card: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM)
  • DirectX: Version 11
  • Storage space: 30GB
  • Sound: DirectX 9.0c sound card with newest drivers

Optimal system requirements:

  • Supported OS: Microsoft Windows 7 SP1, Microsoft Windows 8/8.1 (64-bit only)
  • Processor: Intel Core i5-2400S @ 2.5GHz / AMD FX-8350 @ 4.0GHz or faster
  • RAM: 8GB
  • Video card: NVIDIA GeForce GTX 680 / AMD Radeon R9 290X or better (2GB VRAM)
  • DirectX: Version 11
  • Storage: 30GB
  • Sound: DirectX 9.0c sound card with newest drivers

[img_alt=Far Cry 4 Gameworks Trailer και System Requirements]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture36437.jpg[/img_alt]

[video=youtube;Iewp3ws_gqE]

Link to comment
Share on other sites

Θα δεινοπαθήσουν πολλά pc για να δείξουν το περιβάλον του..λογικό με τέτοια γραφικά! Ελπίζω να είναι διασκεδαστικό όπως το 3 και πολύ πολύ δύσκολο!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now