MetallicGR

Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores]http://www.hwbox.gr/images/news_images/OC1.jpg[/NEWS_IMG] Οι [MENTION=11]mortisboy[/MENTION] και [MENTION=1012]FireKiller[/MENTION] κατάφεραν δύο αξιοπρεπή σκορ τη δεύτερη ημέρα του ASUS Open Overclocking Cup 2014.

Μπορεί την πρώτη μέρα να μην κατάφερε την πρωτιά σε κάποιο από τα stages του AOOC 2014, όμως η δεύτερη μέρα επιφύλασσε πολύ καλύτερα αποτελέσματα για τους Έλληνες overclockers, οι οποίοι κατάφεραν δύο καλές θέσεις στην κατάταξη των 3DMark11 Performance και 3DMark FireStrike με την χρήση της ASUS GeForce GTX 980 Strix κάρτας γραφικών η οποία άγγιξε τα 2073MHz στον πυρήνα και 2126MHz στην μνήμη. Κατά την ημέρα freestyle benching ο Mortisboy κατάφερε 18575 marks στο FireStrike φέρνοντάς τον στην 18η θέση της κατάταξης για μονή GTX 980 GPU. Το σύστημα αποτελούνταν από τον Intel Core i7 5960X 'Haswell-E' χρονισμένο στα 5,125MHz συνοδευόμενο από τις Vengeance LPX μνήμες DDR4 της Corsair.

Στο 3DMark11 Performance η 9η θέση ήρθε χάρη στα 26163 marks που κατάφερε με το ίδιο σύστημα, δηλαδή τον Core i7 5960X στο τιμόνι της Rampage V Extreme και της ASUS GeForce GTX 980 Strix κάρτας γραφικών η οποία έτρεχε στα 2048MHz Boost και 2100MHz για την Video RAM. Ο επεξεργαστής άγγιξε μονάχα τα 5GHz με 1.57V. Και εδώ οι μνήμες ήταν οι Vengeance LPX και έτρεχαν στα 2666MHz με τα timings τους να είναι 13-16-16-25.

Για περισσότερα σχετικά με το AOOC 2014 δείτε εδώ.

[mag_full=Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37980.jpg[/mag_full]

[mag_full=Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37984.jpg[/mag_full]

[img_alt=Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37985.jpg[/img_alt]

[img_alt=Mortisboy AOOC 2014 freestyle benching day Scores]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37986.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Thanks :) ...αλλά βοήθησε αρκετά και ο Σταύρος [MENTION=1012]FireKiller[/MENTION] στην επίτευξη των σκορ του session, δεν είναι και εύκολο να κουμαντάρεις 3 pot και mouse/keyb μόνος σου :T:

Link to comment
Share on other sites

Thanks :) ...αλλά βοήθησε αρκετά και ο Σταύρος [MENTION=1012]FireKiller[/MENTION] στην επίτευξη των σκορ του session, δεν είναι και εύκολο να κουμαντάρεις 3 pot και mouse/keyb μόνος σου :T:

Γεια σου ρε Μόρτη με τα κοακολάκια σου :D

"Εδώ βλέπετε τα μπουκάλια της κοκακόλας. Έχουμε πιει 20 λίτρα. Ζούμε με κοκακόλα"

:hehe:

Μπράβο παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε πάιδες! Αντε και του χρόνου! Ελπίζω του χρόνου να πάρουμε κάποια θέση σε 3άδα!

Στα event της ASUS είναι τα μοναδικά που δεν έχουμε διακριθεί!

[MENTION=1012]FireKiller[/MENTION] τι μιλάς ωρέ? To event ήταν για overclockers..απορω γιατι πήγες..:hehe:

#truestorybro

Link to comment
Share on other sites

όταν είδα πως έγραψες κάτι δεν φαντάστηκα ότι θα 'γραφες κι κάτι διαφορετικό :hehe:

Ούτε εγώ όταν σε είδα να απαντάς, δεν φανταζόμουν να έγραφα κάτι διαφορετικό!

Μόνο την αλήθεια γράφω πάντα κοντρόλλερ του αζώτου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ όταν σε είδα να απαντάς, δεν φανταζόμουν να έγραφα κάτι διαφορετικό!

Μόνο την αλήθεια γράφω πάντα κοντρόλλερ του αζώτου :hehe:

στο θέμα του κόμπλεξ είσαι σαν cpu AMD, φτάνεις ψηλά αλλά χωρίς ουσία. :hehe:

Edit: ξέχασα το :hehe:

Link to comment
Share on other sites

στο θέμα του κόμπλεξ είσαι σαν cpu AMD, φτάνεις ψηλά αλλά χωρίς ουσία. :hehe:

Edit: ξέχασα το :hehe:

Σταυράκι, δεν θέλω να επεκταθώ, αλλά δεν σε παίρνει ούτε να μου την λές ούτε και να γράφεις στο hwbox.

Δεν έχει να κάνει με την ομάδα, έχει να κάνει με τον εγκέφαλο σου που έχει κολλήσει στην εποχή που έβγαζες δόντια.

Τράβα σε καμιά εταιρία να ζητήσεις κανα δείγμα και να της πεις πως δουλεύεις για το hwbox και το thelab και τράβα

να συνεχίσεις την Facebook ζωή σου...άιντε αγοράκι μου...κάνε την καλή..στο καλό και να (μην)

μας γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Σταυράκι, δεν θέλω να επεκταθώ, αλλά δεν σε παίρνει ούτε να μου την λές ούτε και να γράφεις στο hwbox.

Δεν έχει να κάνει με την ομάδα, έχει να κάνει με τον εγκέφαλο σου που έχει κολλήσει στην εποχή που έβγαζες δόντια.

Τράβα σε καμιά εταιρία να ζητήσεις κανα δείγμα και να της πεις πως δουλεύεις για το hwbox και το thelab και τράβα

να συνεχίσεις την Facebook ζωή σου...άιντε αγοράκι μου...κάνε την καλή..στο καλό και να (μην)

μας γράφεις.

"δεν θέλω να επεκταθώ" ... "δουλεύεις στο hwbox"

Σε τι παραπάνω να επεκταθείς πέρα από αυτό; Εξ'άλλου αυτό σε καίει κι σε κόφτει, ακόμα να καταλάβει το μυαλουδάκι ηλικίας 26 ετών πως εγώ μίλαγα σαν member κι εκείνη κατάλαβε (ή ήθελε να καταλάβει) reviewer του hwbox.

Δεν κάνεις κι ένα delete το account μου αν χαλάει την ζαχαρένια σου... έλα, να μην πιάνει κι χώρο στον server.

ΥΠ. αυτό έγινε πριν 3-4 χρόνια, από εταιρίες τότε έπαιρνα δείγματα μόνο από την MSI που ήξεραν ότι πόσταρα σαν μέλος κι όχι σαν κάποιος επίσημος reviewer hwbox/thelab.

Το παραπάνω έγινε με μία εταιρεία-εκπρόσωπο της Kingston στην Ελλάδα, από την οποία δεν πήρα ποτέ δείγματα μιας κι ξεκαθάρισα ότι δεν είμαι επίσημος reviewer κι απάντησαν ότι δεν έχουν budget για να κάνουν "unofficial" παρουσιάσεις. Άρα στην τελική είσαι λάθος γιατί δεν έχω βγάλει κάτι σε όνομα κάποιου ελληνικού φόρουμ.

Edited by FireKiller
Link to comment
Share on other sites

"δεν θέλω να επεκταθώ" ... "δουλεύεις στο hwbox"

Σε τι παραπάνω να επεκταθείς πέρα από αυτό; Εξ'άλλου αυτό σε καίει κι σε κόφτει, ακόμα να καταλάβει το μυαλουδάκι ηλικίας 26 ετών πως εγώ μίλαγα σαν member κι εκείνη κατάλαβε (ή ήθελε να καταλάβει) reviewer του hwbox.

Δεν κάνεις κι ένα delete το account μου αν χαλάει την ζαχαρένια σου... έλα, να μην πιάνει κι χώρο στον server.

Λοιπόν, επειδή εκτός απ'όσα είπα είσαι και αδαής θα τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα.

Αρχικά, έχω πάρα πολλά ακόμα να επεκταθώ. Μπορώ πχ να επεκταθώ πως σε έχω καλύψει όταν η Intel έψαχνε ποιος πουλάει ES στην Ελλάδα πριν 4 μήνες. Και εγώ απλά ενημέρωσα τους κατάλληλους - αφού σε "κάλυψα"- για να σε ενημερώσουν...θα μπορούσα πολύ εύκολα με όλα αυτά που έχεις κάνει εσύ να τους στείλω πολύ απλά print screen, ips και διευθύνσεις. Δεν το έκανα.

Φυσικά το δικό σου το μυαλό δεν μπορεί να το συλλάβει αυτό ούτε και να το εκτιμήσει.

Δεν πειράζει, δεν περίμενα και τίποτα απο σένα...πάλι καλά που μου είπαν τα άλλα παιδιά ευχαριστώ.

Επίσης, μη λες βλακείες. Καμία εταιρία δεν στέλνει δείγματα σε απλό member επειδή γράφει σε 2 forum.

Τα "σου πα, μου πές, άλλο είπα, άλλο κατάλαβα" δεν είναι σοβαρά πράγματα.

Και ακόμα και εάν είναι όπως τα λές τα πράγματα...γιατί δεν σου ξαναστείλανε μετά?

Και η ιστορία δεν έγινε μόνο με το hwbox...

Επιπλέον, δεν μπορεί να θεωρηθεί σοβαρός κάποιος όταν "δουλεύει" για κάποιο site και για να το

παίξει έξυπνος σε μέλη άλλου forum πάει και ποστάρει εικόνα από NDA. Μπράβο Σταύρο, πήρες 15 like

και έφερες σε δύσκολη θέση μια ομάδα ανθρώπων για να κάνεις το κομμάτι σου.

Επίσης, ακόμα θυμάμαι και γελάω που ήσουν κατά το facebook "Support Κάτι της EVGA".

Κρίμα που το έβγαλες σε μια ημέρα επειδή σε πήρανε χαμπάρι...

Tip Of The Day (Googlαρε ψηλέ) "Οταν το φαίνεσθαι γίνεται σημαντικότερο του είναι".

Τέλος, μπορείς δεξιά και αριστερά να το παίζεις όσο ιστορία θέλεις. Μπορείς σε όποιον καινούριο θέλεις στον χώρο

να το παίζεις Super Overclocker, μπορείς να βγαίνεις σε εκπομπές και να λές πόσο καλός Ocer είσαι, μπορείς να πηγαίνεις

σε κάθε τυχαίο site και να λές πως έχεις ομάδα....σε εμάς εδώ δεν μπορείς.

Βρίσκεις hardware για τον Κώστα και τον Phil και σου έχουν μάθει 2-3 πράγματα.

Εκεί σταματάει και η γνώση σου.

Το ότι έπαιξες με μια κάρτα που κοστίζει ένα χιλιάρικο και πήγες στο event της ASUS δεν σε κάνει Overclocker.

Μάλλον θα το διατυπώσω καλύτερα.

Το ότι πόσταρες μια εικόνα που το score στο βγάλανε τα παιδιά και πέρασες στο event της ASUS δεν σου δίνει το

δικαίωμα να λές πως είσαι αυτός που είσαι.

Για όλα τα παραπάνω λοιπόν, και για άλλα τα οποία δεν χρειάζεται να αναφέρω, προσωπικά δεν σε έχω σε καμία εκτίμηση

και δεν τρέφω καμιά συμπάθεια προς το πρόσωπο σου.

Δεν μ'αρέσει που γράφεις στο box, αλλά αυτό είναι προσωπικό για όσα έχεις ήδη κάνει.

Ο κόσμος δεν ξέρει και δεν καταλαβαίνει γιατί έχω προσωπικά μαζί σου και νομίζει πως ξύπνησα στραβά.

Αλλά δεν γίνεται να ξυπνάω στραβά μόνο για εσένα.

Θα ήθελα πολύ να σε banάρω για όλα τα παραπάνω, αλλά δεν είναι δίκαιο επειδή με ειρωνέυεσαι να σε banάρω.

Εδώ δεν σε έδωσα στην Intel όταν μπορούσα που θα σε έκανε να το μετανιώσεις...λές να σε banνάρω τώρα?

Μάλλον και πολύ ασχολήθηκα με την πάρτη σου και το ποιόν σου...τράβα τώρα να φτιάξεις το "φαίνεσθαι" σου

στο Facebook και να γράψεις πως δουέυεις σε καμιά εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή εκτός απ'όσα είπα είσαι και αδαής θα τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα.

Αρχικά, έχω πάρα πολλά ακόμα να επεκταθώ. Μπορώ πχ να επεκταθώ πως σε έχω καλύψει όταν η Intel έψαχνε ποιος πουλάει ES στην Ελλάδα πριν 4 μήνες. Και εγώ απλά ενημέρωσα τους κατάλληλους - αφού σε "κάλυψα"- για να σε ενημερώσουν...θα μπορούσα πολύ εύκολα με όλα αυτά που έχεις κάνει εσύ να τους στείλω πολύ απλά print screen, ips και διευθύνσεις. Δεν το έκανα.

Φυσικά το δικό σου το μυαλό δεν μπορεί να το συλλάβει αυτό ούτε και να το εκτιμήσει.

Δεν πειράζει, δεν περίμενα και τίποτα απο σένα...πάλι καλά που μου είπαν τα άλλα παιδιά ευχαριστώ.

Επίσης, μη λες βλακείες. Καμία εταιρία δεν στέλνει δείγματα σε απλό member επειδή γράφει σε 2 forum.

Τα "σου πα, μου πές, άλλο είπα, άλλο κατάλαβα" δεν είναι σοβαρά πράγματα.

Και ακόμα και εάν είναι όπως τα λές τα πράγματα...γιατί δεν σου ξαναστείλανε μετά?

Και η ιστορία δεν έγινε μόνο με το hwbox...

Επιπλέον, δεν μπορεί να θεωρηθεί σοβαρός κάποιος όταν "δουλεύει" για κάποιο site και για να το

παίξει έξυπνος σε μέλη άλλου forum πάει και ποστάρει εικόνα από NDA. Μπράβο Σταύρο, πήρες 15 like

και έφερες σε δύσκολη θέση μια ομάδα ανθρώπων για να κάνεις το κομμάτι σου.

Επίσης, ακόμα θυμάμαι και γελάω που ήσουν κατά το facebook "Support Κάτι της EVGA".

Κρίμα που το έβγαλες σε μια ημέρα επειδή σε πήρανε χαμπάρι...

Tip Of The Day (Googlαρε ψηλέ) "Οταν το φαίνεσθαι γίνεται σημαντικότερο του είναι".

Τέλος, μπορείς δεξιά και αριστερά να το παίζεις όσο ιστορία θέλεις. Μπορείς σε όποιον καινούριο θέλεις στον χώρο

να το παίζεις Super Overclocker, μπορείς να βγαίνεις σε εκπομπές και να λές πόσο καλός Ocer είσαι, μπορείς να πηγαίνεις

σε κάθε τυχαίο site και να λές πως έχεις ομάδα....σε εμάς εδώ δεν μπορείς.

Βρίσκεις hardware για τον Κώστα και τον Phil και σου έχουν μάθει 2-3 πράγματα.

Εκεί σταματάει και η γνώση σου.

Το ότι έπαιξες με μια κάρτα που κοστίζει ένα χιλιάρικο και πήγες στο event της ASUS δεν σε κάνει Overclocker.

Μάλλον θα το διατυπώσω καλύτερα.

Το ότι πόσταρες μια εικόνα που το score στο βγάλανε τα παιδιά και πέρασες στο event της ASUS δεν σου δίνει το

δικαίωμα να λές πως είσαι αυτός που είσαι.

Για όλα τα παραπάνω λοιπόν, και για άλλα τα οποία δεν χρειάζεται να αναφέρω, προσωπικά δεν σε έχω σε καμία εκτίμηση

και δεν τρέφω καμιά συμπάθεια προς το πρόσωπο σου.

Δεν μ'αρέσει που γράφεις στο box, αλλά αυτό είναι προσωπικό για όσα έχεις ήδη κάνει.

Ο κόσμος δεν ξέρει και δεν καταλαβαίνει γιατί έχω προσωπικά μαζί σου και νομίζει πως ξύπνησα στραβά.

Αλλά δεν γίνεται να ξυπνάω στραβά μόνο για εσένα.

Θα ήθελα πολύ να σε banάρω για όλα τα παραπάνω, αλλά δεν είναι δίκαιο επειδή με ειρωνέυεσαι να σε banάρω.

Εδώ δεν σε έδωσα στην Intel όταν μπορούσα που θα σε έκανε να το μετανιώσεις...λές να σε banνάρω τώρα?

Μάλλον και πολύ ασχολήθηκα με την πάρτη σου και το ποιόν σου...τράβα τώρα να φτιάξεις το "φαίνεσθαι" σου

στο Facebook και να γράψεις πως δουέυεις σε καμιά εταιρία.

σου απάντησα στο fb επείδη το χρησιμοποιώ αρκετά. cheers

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now