MetallicGR

Στο 1 δις έφτασαν οι αποστολές iOS συσκευών

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Στο 1 δις έφτασαν οι αποστολές iOS συσκευών]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums497-picture35029.jpg[/NEWS_IMG] Ενισχυμένη εμφανίζεται η Apple μετά τα τεράστια κέρδη του Q1 2015.

O CEO της Apple Tim Cook, έκλεψε λίγο από τον χρόνο για να μοιραστεί μαζί μας ένα σπουδαίο κατ' αυτόν γεγονός. Συγκεκριμένα, τον Νοέμβριο του 2014, παρόλο που δεν το ανακοίνωσε ποτέ, η Apple διέθεσε στην αγορά 1 δις iOS συσκευές σημειώνοντας ένα νέο milestone. Για να δώσουμε μια ακόμη προοπτική στα λεγόμενα του Cook, να θυμίσουμε ότι η Google ανέφερε πως ενεργοποίησε περισσότερες από 1 δισεκατομμύριο συσκευές τον Σεπτέμβριο του 2013 μαζί με την ανακοίνωση του Android KitKat. Τέλος, είναι γνωστό το γεγονός πως η υιοθέτηση του Android είναι αρκετά ταχύτερη σε σχέση με το iOS, για τον κύριο λόγο ότι το πρώτο τρέχει σε συσκευές πολλών κατασκευαστών.

[img_alt=Στο 1 δις έφτασαν οι αποστολές iOS συσκευών]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture40657.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Και όλοι είμαστε 7 δις, ξερωγω; Βγάλε και τον τρίτο κόσμο...

tumblr_mlcjmyszR71qjeigjo1_500.gif

μαν, 1η θεση σε πωλησεις στην κινα? στην εδρα των κινεζων? (χιαομι, χουαβει κλπλπ) 18bn net profit στο q1'15? + τις record breaking πωλησεις στα μακς.

εδιτ: παρε και ενα χοντα γιατι σε παω.

10480585_10152695418865888_1236009577230894717_o.jpg

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Και όλοι είμαστε 7 δις, ξερωγω; Βγάλε και τον τρίτο κόσμο...

Ε, εδώ ο GoriLLakoS έχει πάρει όλη την σειρά :shifty: , ακόμα μερικοί σαν αυτόν και τον μειώσαμε τον αριθμό των αγοραστών. :P

μαν, 1η θεση σε πωλησεις στην κινα? στην εδρα των κινεζων? (χιαομι, χουαβει κλπλπ) 18bn net profit στο q1'15? + τις record breaking πωλησεις στα μακς.

εδιτ: παρε και ενα χοντα γιατι σε παω.

Να στο κάνουμε και visualise. :shades:

4651-albums301-picture40682.png

edit: ΖΗΤΩ !

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γούστο συνάνθρωπε

Όχι όχι κάνουν την δουλειά τους..σε παρακαλώ..

*grabs popcorn

Και η Σαντορίνη το ίδιο γραφική είναι...

Άστα κάτω παχαίνουν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

1 δις άνθρωποι δλδ έχουν πολλά λεφτά ή μήπως είναι άσΚετοι σαν εσένα έ.. [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] ?

Χμμμμ...σε άλλες χώρες δεν έχουν βασικό 540? φίλε μου! Μάλλον είναι λεφτάδες αρχικά και 2ον άσΚετοι όπως εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...σε άλλες χώρες δεν έχουν βασικό 540? φίλε μου! Μάλλον είναι λεφτάδες αρχικά και 2ον άσΚετοι όπως εγώ!

Το παίζουν λεφτάδες επειδή έχουν iphone...πρέπει να βάζω υπότιτλους? Τι έγινε η δεύτερη πρόταση εμπεριέχει νευράκια? :)

Link to comment
Share on other sites

Το παίζουν λεφτάδες επειδή έχουν iphone...πρέπει να βάζω υπότιτλους? Τι έγινε η δεύτερη πρόταση εμπεριέχει νευράκια? :)

ΆσΚημο αλλά μάλλον έχεις λάθος γνωστούς εάν το παίζουν λεφτάδες επειδή έχουν iPhone!

Καθόλου νευράκια! :D Αγάπη μονο και πάλι! Έτσι καταλαβαίνουν τα μικρά παιδιά...με υπομονή και στοργή! <3 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά Αγάπη και μόνο! Συμφωνώ, έλα έλα μικρό τριχωτό αγοράκι, θα σου πάρω κ ipad να βλέπεις στο youtube lamborghini :hehe: και άμα κολλάει το γαμάτο ios στο youtube δεν είναι τίποτα είναι απο την υπερβολική γαματοσύνη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

σωστα εβαλε τα ποπκορν ο λουκας γιατι εκει θα πωλουνται σε λιγο τα αντροιντ, σε σακουλακια με πατατακια και ποπκορν.:hehe: μεγαλυτερες πωλησεις/τζιρο εχουν οι καντινες γυρω απο το grand central στη νεα υορκη. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να σας χαλάσω το πάρτυ, δεν αναφέρεται σε 1 δις ανθρώπους. Εμένα πέρασαν από τα χέρια μου 3 iPhones και η γυναίκα μου τώρα έχει το 4ο. Κι εμείς δεν αλλάζαμε σε κάθε μοντέλο. Αν δηλαδή κατά μέσο όρο κάποιος έχει 3 συσκευές από το 2007 που βγήκε το πρώτο, τότε μιλάμε για 300 εκατ χρήστες. Αν βάλεις και iPads και iPods, τότε μπορεί να είναι και λιγότεροι.

Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις ενεργοποιήσεις της Google.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now