MetallicGR

Η AMD θέλει να αναπτύξει καλύτερους drivers

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η AMD θέλει να αναπτύξει καλύτερους drivers]http://www.hwbox.gr/images/news_images/amd2.jpg[/NEWS_IMG] Για τον σκοπό αυτό ζητά μηχανικό ο οποίος θα βελτιστοποιήσει τις επιδόσεις σε CPUs.

Όπως έχει αναφερθεί από την κοινότητα ανάπτυξης, οι drivers της AMD ρίχνουν περισσότερο "βάρος" στον επεξεργαστή του συστήματος σε σχέση με αυτούς της NVIDIA και η AMD ήδη βρίσκεται στον "σωστό δρόμο" σύμφωνα με ανάρτησή της στο Linkedin στην οποία ψάχνει κάποιο "ειδικό στους επεξεργαστές". Αυτό που αντιλαμβανόμαστε είναι πως η εταιρεία σκοπεύει να βελτιστοποιήσει τις επιδόσεις σε APUs, σε επεξεργαστές δηλαδή με ενσωματωμένα γραφικά. Οι πιο βελτιστοποιημένοι drivers σε συνδυασμό με το Mantle API και το επερχόμενο DirectX 12 θα βοηθήσουν στην ελάφρυνση των games μετατοπίζοντας το βάρος εκεί που χρειάζεται, δηλαδή στην κάρτα γραφικών. Η επίσημη ανάρτηση βρίσκεται εδώ.

[img_alt=Η AMD θέλει να αναπτύξει καλύτερους drivers]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture41774.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Στις κάρτες είναι μια χαρά εδώ και χρόνια, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στα APU καλά θα κάνει να το κυνηγήσει περισσότερο γιατί υπάρχει περιθώριο αύξησης επιδόσεων εκεί, και μάλιστα έχει σημασία, γιατί μιλάμε για μια αγορά προσιτή σε όλους και όχι high-end VGAs που αγοράζει ένα μικρό ποσοστό :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά μήπως οι υπόλοιποι δεν έχουν και ιδιαίτερες απαιτήσεις σε επιδόσεις; Εγώ πχ στο γραφείο θέλω σταθερότητα, όχι επιδόσεις.

Το να έχεις ένα media pc που παίζει 1080p, δε θέλει και τίποτα ιδιαίτερο από επιδόσεις...

Εγώ πιστεύω ότι είναι αγγελία παγίδα. Θέλει κάποιον καλό μηχανικό για drivers, αλλά αν πει ότι τον θέλει για VGAs, θα δώσει πάτημα σε όλους αυτούς που λένε ότι οι drivers της ΑΤΙ είναι προβληματικοί.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει... στις gpu οι drivers είναι άψογοι. Έχω αυτη τη στιγμή καμια 40αρια παιχνίδια στο pc παλιά και νέα, ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό.

Crossfire ακούγονται ακόμα προβλήματα, για APU's ντεν ξερω.

Πρασινοσκουφίτσα Venick πες για καμια θερμοκρασία και κατανάλωση, άσε τους drivers .. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ισχύει... στις gpu οι drivers είναι άψογοι. Έχω αυτη τη στιγμή καμια 40αρια παιχνίδια στο pc παλιά και νέα, ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό.

Crossfire ακούγονται ακόμα προβλήματα, για APU's ντεν ξερω.

Πρασινοσκουφίτσα Venick πες για καμια θερμοκρασία και κατανάλωση, άσε τους drivers .. :hehe:

apu δεν εχω θεματα τοσο καιρο (πρεπει να κοντευω 1,5 χρονο+. Στα Hybrid cf με apu+gpu ειχα ακουσει για θεματα αλλα δεν ξερω απο πρωτο χερι.

παω να φαω γιουβαρλακια και ερχομαι :D

Link to comment
Share on other sites

παω να φαω γιουβαρλακια και ερχομαι :D

Βαριά είναι τα γιουβαρλάκια για τέτοια ώρα 22:35. :/

Και στα APU οι drivers της είναι καλοί. Τα τσιπάκια όμως θέλουν Windows 8.1 -και σε λίγο 10- για να αποδώσουν τα μέγιστα. Σε 7 χάνουν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now