MetallicGR

Διαθέσιμο το Magician 4.6, υπερφόρτωση στους servers της Samsung

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια περίπτωση δυσλειτουργίας στους 840pro 128gb??? :/

Βλεπω εδω και καιρό πολλά άτομα ταλαιπωρούνται με την όλη φαση της επίδοσης και του magician, απλα μπήκα σε σκέψεις μήπως και!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα αυτο μεσω του magician.

14w936s.jpg

Με τι αλλο προγραμμα μπορω να τσεκαρω για το προβλημα που εμφανιζουν οι συγκεκριμενοι δισκοι?

Link to comment
Share on other sites

Με κανενα αν εχεις ανοιχτο το RAPID. Κλεισε το rapid και τρεξε ενα HDTACH.

Το rapid υπάρχει σαν ένα εικονίδιο κάτω στις ειδοποιήσεις αν θυμάμαι καλα;;; η ειναι κάτι άλλο;

Το hdtach θέλει λογικά download απο κάποιο site

Link to comment
Share on other sites

To Rapid ενεργοποιειται μεσα απο το magician. To HDTach ειναι προγραμμα για τη μετρηση του drive. Ενα quick test θα δειξει αν ειναι ολα καλα με το drive ή οχι (να μην εχει πολυ μεγαλα σκαμπανεβασματα το γραφημα).

Link to comment
Share on other sites

ζαχο to rapid κάνει τίποτα (εκτός από το να παίρνει ~1gb ram) η μόνο σε bench φαίνεται η διαφορά ? το έχω κλείσει 2 μέρες τώρα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι .

Link to comment
Share on other sites

ζαχο to rapid κάνει τίποτα (εκτός από το να παίρνει ~1gb ram) η μόνο σε bench φαίνεται η διαφορά ? το έχω κλείσει 2 μέρες τώρα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι .

Ε, σε καθημερινή χρήση δε θα δεις διαφορές, αυτό είναι προφανές. Εάν κάνεις πολλές μεταφορές αρχείων στο drive τότε ναι, παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το RAPID όταν βάζεις μεγάλο load στο drive, κάνει τα πράγματα χειρότερα. Στην ουσία όταν γεμίσει η cache της μνήμης τότε καθυστερεί περισσότερο παρά βελτιώνει την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, αν κι έβαλα το 4.6 με το χέρι, δε μου βγάζει να κάνω update κι έχω 2 drives. Άντε να δούμε πόσο καιρό θα πάρει σε αυτούς τους servers να αποδώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να δω αν λειτουργεί σωστά ο 840προ μου, πρεπει να βάλω το magician και το hdtach; χμ...

Δεν ξερω τι να πω. Τα λεγόμενα του thress με καλύπτουν απλα. Το πισι πάει βεντούζα λέμε! Τα κάνει ολα και πριν τις δυο!

Δεν εχω διαπίστωση κάποια δυσλειτουργία γενικά εδω και 2 χρονισ με το συγκεκριμένο μοντέλο, απλα να εδώ οι συζητήσεις λένε διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να δω αν λειτουργεί σωστά ο 840προ μου, πρεπει να βάλω το magician και το hdtach; χμ...

Δεν ξερω τι να πω. Τα λεγόμενα του thress με καλύπτουν απλα. Το πισι πάει βεντούζα λέμε! Τα κάνει ολα και πριν τις δυο!

Δεν εχω διαπίστωση κάποια δυσλειτουργία γενικά εδω και 2 χρονισ με το συγκεκριμένο μοντέλο, απλα να εδώ οι συζητήσεις λένε διαφορα.

μα......, αν δεν κανω λαθος, το προβλημα το εχουν οι EVO και οχι οi PRO....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το RAPID όταν βάζεις μεγάλο load στο drive, κάνει τα πράγματα χειρότερα. Στην ουσία όταν γεμίσει η cache της μνήμης τότε καθυστερεί περισσότερο παρά βελτιώνει την κατάσταση.

οποτε οσοι εχουνε rapid να το ακυρωσουνε ?

Link to comment
Share on other sites

οποτε οσοι εχουνε rapid να το ακυρωσουνε ?

Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ. Σε όσα τεστ έχω κάνει, το πρόγραμμα δείχνει να αποδίδει άψογα στα benchmarks. Σε καθημερινά τεστ όμως, δείχνει ή να είναι στα ίδια με όταν είναι κλειστό, ή χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now