Αλεξ

ακυρες στιγμες παγωνει το pc

Recommended Posts

Καλησπερα πριν απο καμια βδομαδα τρωω κατι ακυρα freezes Ποιες διαδικασιες πρεπει να ακολουθγσω ; μεχρι στιγμης εκανα memtest με 2 passes χωρις error τι αλλο να κανω;

Link to comment
Share on other sites

οχι δε βγαζει μπλε οθονη , απλα παγωνει το ποντικι , τα παντα ολα μεχρι να το κανω ρεσταρτ...

υπαρχει κανενας τροπος να το δοκιμασω χωρις να το βαλω σε αλλο pc;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το τροφοδοτικό, κοίταξε και τις θερμοκρασίες σου, κυρίως σε CPU GPU. http://www.hwbox.gr/hwbox-guides/37715-hwbox-guide-odigos-statherotitas-sistimatos.html

ειμαι κομπλε απο θερμοκρασιες , τα παγωματα γινονται σε καταστασεις idle πχ στο fb youtube ανοιγοντας to teamviewer ανοιγοντας φακελους εντελως ακυρες στιγμες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πειράξει τίποτα στο bios?

Πρέπει να βρεις τροφοδοτικό ή να πάρεις ένα της πλάκας όπως αυτό.

τιποτα απολυτως , θα το παρω στο φιλο μ να το βαλει στο δικο του υπολογιστη

εγω υποπτεβομαι τον ssd λογο του οτι ειναι καινουριοι σαν τεχνολογια

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε φλασία τώρα, εσύ δεν πειράζεις τα windows για να ανοίγει/κλείνει το pc πιο γρήγορα? Για γύρνα τα όλα default μην είναι τίποτα τέτοιο και παιδεύεσαι άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε φλασία τώρα, εσύ δεν πειράζεις τα windows για να ανοίγει/κλείνει το pc πιο γρήγορα? Για γύρνα τα όλα default μην είναι τίποτα τέτοιο και παιδεύεσαι άδικα.

ναι εγω ημουν , μετα 2 μερες απο τοτε το κανα φορματ οποτε ειναι ολα στα default

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να το αποκλείσουμε κ αυτό..αν έχεις hdd μέσα στο pc σου μπορείς να του κάνεις ένα μικρό partition και να το περάσεις εκεί το λειτουργικό ώστε να αποκλείσεις και τον ssd..τον ssd θα τον αποσυνδέσεις από τον υπολογιστή σου.

Αν δεν ούτε αυτό θα πρέπει να βρεις ένα τροφοδοτικό να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε φλασία τώρα, εσύ δεν πειράζεις τα windows για να ανοίγει/κλείνει το pc πιο γρήγορα? Για γύρνα τα όλα default μην είναι τίποτα τέτοιο και παιδεύεσαι άδικα.

ναι εγω ημουν ,αλλα 2 μερες μετα απο τοτε το κανα φορματ οποτε ειναι στα default

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να το αποκλείσουμε κ αυτό..αν έχεις hdd μέσα στο pc σου μπορείς να του κάνεις ένα μικρό partition και να το περάσεις εκεί το λειτουργικό ώστε να αποκλείσεις και τον ssd..τον ssd θα τον αποσυνδέσεις από τον υπολογιστή σου.

Αν δεν ούτε αυτό θα πρέπει να βρεις ένα τροφοδοτικό να δοκιμάσεις.

καλη η σκεψη σ , θα το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now