MetallicGR

NVIDIA: Pascal στα 16nm και ημερομηνία εμφάνισης το 2016

Recommended Posts

[NEWS_IMG=NVIDIA: Pascal στα 16nm και ημερομηνία εμφάνισης το 2016]http://www.hwbox.gr/images/news_images/nvidia3.jpg[/NEWS_IMG] Στο σχετικό event της NVIDIA στη Ταϊβάν, ο Jen-Hsun Huang αναφέρθηκε επιγραμματικά στην Pascal αρχιτεκτονική που θα έρθει το 2016.

Η NVIDIA διεξήγαγε ένα ολόκληρο event στην Computex της Ταϊβάν και σε αυτό αποκαλύφθηκε και η GeForce GTX 980 Ti για την οποία μιλήσαμε νωρίτερα. Ο CEO της εταιρείας Jen-Hsun Huang βρέθηκε εκεί και μίλησε για διάφορα πράγματα μεταξύ των οποίων και η αρχιτεκτονική Pascal και εξήγησε πως περισσότερες πληροφορίες θα ανακοινωθούν μέσα στο 2016. Επίσης τόνισε πως οι Pascal κάρτες γραφικών που θα έρθουν τότε - και θα χρησιμοποιούν HBM μνήμες - θα κατασκευάζονται στα 16nm.

Τέλος, η υποτιθέμενη "GTX 1080" Pascal αρχιτεκτονικής θα αποκαλυφθεί κατά το Q3 του 2016.

[img_alt=NVIDIA: Pascal στα 16nm και ημερομηνία εμφάνισης το 2016]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture46507.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Μεεεεγάλος πρήχτης ο Pascal, είχα διαβάσει την ζωή του ( όταν μάθαινα Pascal! ) και ήταν μέσα στην γκρίνια, στα οράματα (είχε θέμα στον εγκέφαλο) και στα ο Θεός έτσι και ο Θεός αλλιώς...

Αλλά μεγάλος εφευρέτης και ερευνητής με κάτι ...pascaline ΝΑ με το συμπάθιο! :D

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μια νεα τεχνολογια που θα κανει τις καρτες μας να δειχνουν <λιγες>?

Μια νέα αρχιτεκτονική, που πάνω σε αυτή, θα φτιάξουν νέες κάρτες. Θα κάνει τις κάρτες να δείχνουν λίγες ναι, γιατί έτσι γίνεται στον συγκερκιμένο χώρο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μια νεα τεχνολογια που θα κανει τις καρτες μας να δειχνουν <λιγες>?

Yeap, η τεχνολογία δεν μένει στο πόσα λεφτά έδωσες σήμερα αλλά στο πόσα θα δώσεις αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Απ'το 08' με μια Radeon HD 4850 είμαι και περιμένω δυο χρόνια τώρα τα 16 nm που υποτίθεται πως θα τα βλέπαμε φέτος και τώρα εκεί που λέω ντάξει το πολύ να τα δούμε Q2 του 16' μου το πάνε Q3 :hopelessness:

Link to comment
Share on other sites

Απ'το 08' με μια Radeon HD 4850 είμαι και περιμένω δυο χρόνια τώρα τα 16 nm που υποτίθεται πως θα τα βλέπαμε φέτος και τώρα εκεί που λέω ντάξει το πολύ να τα δούμε Q2 του 16' μου το πάνε Q3 :hopelessness:

Από το 2012 περιμένεις τα 16nm για να αλλάξει η ζωή σου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now