KChris

score σε 3dmark01

Recommended Posts

Μιας και έπεσαν στα χέρια μου 2 3850 256ΜΒ, είπα να τις τεστάρω λίγο. Το θέμα είναι ότι ενώ σε όλα τα 3dmark κάνω το επιθυμητό score, στο 2001 μου φαίνεται ότι βγάζω αρκετά λιγότερο από όσο θα έπρεπε.

Λοιπόν έχω πειράξει τους drivers, κάποια tweaks στα win και τρέχω τα τεστ με τη σειρά LH-CH-LL-DL-DH-CL-N. Τι να φταίει?

Ορίστε και τα score από άλλα άτομα:

http://www.hwbot.org/searchResults.do?direction=&applicationId=1&teamId=0&userName=&gpu=Radeon+HD+3850+256MB+%28419%29&numberOfVideocards=2&cpu=&chipset=&model=&manufacturer=&minScore=&maxScore=&gpuId=1340&cpuId=0&chipsetId=0&modelId=0&manufacturerId=0&offset=0&displayAdvanced=false&countryId=0&dateFrom=&dateUntil=&minGpuCoreFreq=&maxGpuCoreFreq=&minGpuMemFreq=&maxGpuMemFreq=&minCpuFreq=&maxCpuFreq=&system=&minTotalPoints=

Το δικό μου:

c3d01(1).JPG

c3d01(1).JPG

c3d01(1).JPG

c3d01(1).JPG.61f169fa00dad0bf5c5ee313720

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το LOD να ρωτήσω μια απορία που είχα. Το LOD που διαλέγεις είναι στάνταρ ή κάθε κάρτα ανάλογα και με τους drivers θέλει διαφορετικό. Γιατί έψαχνα στο internet για να το χρησιμοποιήσω, αλλά τελικά δεν το έκανα γιατί ο καθένας έλεγε διαφορετικό LOD.

Ακόμα έχω δοκιμάσει αρκετές σειρές στα τεστ, αλλά αυτή με βοηθάει περισσότερο. Αν ξέρει κάποιος κάποια καλύτερη ας την προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now