Sectone

Mini-Beast PC Upgrade!

Recommended Posts

360 rad αποκλειστικά για τον "ήδη κρύο" 5820K είναι υπερβολή Imo. Το κουτί που έβαλες πιο πάνω σου ξαναλέω πως παίρνει 360 μόνο μπροστά, ενώ πάνω μπορείς να βάλεις μόνο μέχρι 280mm (εννοείται και 240).

Το μικρό (240) μόνο για τον CPU πάνω και μπροστά το 360 μόνο για την ή τις κάρτες ακούγεται πιο "σωστό", αλλά πολύ πιο ακριβό! Το μόνο σίγουρο είναι πως μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το kit. Οι σωλήνες αφαιρούνται εύκολα, βάζεις ότι φανάκια θέλεις κτλπ.

Αν βάλεις δύο FuryX σίγουρα θα σε βολέψει το ένα ψυγείο έναντι των 2. ;)

Link to comment
Share on other sites

360 rad αποκλειστικά για τον "ήδη κρύο" 5820K είναι υπερβολή Imo. Το κουτί που έβαλες πιο πάνω σου ξαναλέω πως παίρνει 360 μόνο μπροστά, ενώ πάνω μπορείς να βάλεις μόνο μέχρι 280mm (εννοείται και 240).

Το μικρό (240) μόνο για τον CPU πάνω και μπροστά το 360 μόνο για την ή τις κάρτες ακούγεται πιο "σωστό", αλλά πολύ πιο ακριβό! Το μόνο σίγουρο είναι πως μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το kit. Οι σωλήνες αφαιρούνται εύκολα, βάζεις ότι φανάκια θέλεις κτλπ.

Αν βάλεις δύο FuryX σίγουρα θα σε βολέψει το ένα ψυγείο έναντι των 2. ;)

Ναι ρε αυτό είπα και γώ από πάνω θα βάλω 280mm υδρόψυξη της corsair -> COOLER :: Cpu Cooler Corsair Hydro H110i GTX CW-9060020 for Intel and AMD Socket 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011 / 2011-3 / AM2 / AM3 / AM3+ / FM1 / FM2 - Visionstudio.gr που θα κολλήσει στο CPU.

+

Toν 360 τον predator στο front panel που μου είπες και χωράει EK WATER BLOCKS EK-XLC PREDATOR 360 COMPLETE WATERCOOLING - ΥΔΡΟΨΥΞΗ (PER.815538) θα πάει στις 2 Fury X.

Άρα έχω δύο ψυγεία ε και μετά παίζω με τα tubes του predator 360 για να βολέψω δύο κάρτες με την υδρόψυξη της EK 360.

Eφόσον βάλω δύο waterblocks EK WATER BLOCKS EK-FC R9 FURY X - NICKEL - ΥΔΡΟΨΥΞΗ (PER.815459) στην κάθε Fury X.

Νομίζω αυτό είναι το καλύτερο σενάριο.

Και μετά κύριε caution κάτι μου λέει ότι θα πιάνω μόνο 50αρια ότι εποχή και να χουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο το ότι το μοντέλο λέγεται EK Predator 360 δεν σημαίνει ότι είναι 360mm μήπως να το προσέξω αυτό?

Γιατί πήρα τηλέφωνο για EK Predator 360 στο eshop και μου λένε ότι και καλά είναι λέει μεγάλη η υδρόψυξη μου είπε 415x και μάλιστα το ίδιο λέει και στο site της ή ΕΚWB.

Dimensions of the main radiator unit on Predator 240, with integrated pump and reservoir are: 295 x 133 x 68 mm. This allows mounting of unit in most modern computer cases. Predator 360 is a bit bigger beast, measuring 415 x 133 x 68 mm! EKWB will provide a list of compatible cases before launch.

Μήπως δεν χωράει στα 360mm front panel? Μη το παραγγείλω και φάμε καμία π@π@ρ@.

Edited by Sectone
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now