MetallicGR

Waterblock για την MSI Z170A GAMING M5 ανακοίνωσε η Thermaltake

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Waterblock για την MSI Z170A GAMING M5 ανακοίνωσε η Thermaltake]http://www.hwbox.gr/images/news_images/thermaltake.jpg[/NEWS_IMG] Οι απαιτήσεις για τη ψύξη και των μητρικών αλλάζει με τα 100 Series chipsets και η Thermaltake το εκμεταλλεύεται με τη κυκλοφορία του Pacific M3 Waterblock.

Το waterblock είναι ειδικά σχεδιασμένο για χρήση με την Z170A GAMING M5 μητρική της MSI και έρχεται έτοιμο για να προστεθεί σε ένα υπάρχον custom loop, ενώ παράλληλα αποτελεί μια ενδιαφέρουσα επιλογή για το στήσιμο μιας custom υδρόψυξης σε Skylake-based υπολογιστές. Ένα από τα αρνητικά του, όπως κι της EK WB, είναι το γεγονός ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλα συστήματα ή και άλλες μητρικές της ίδιας σειράς λόγω της μοναδικότητας/ιδιομορφίας του που το κάνει συμβατό μόνο με την M5 της MSI, όμως καλύπτει και το κύκλωμα τροφοδοσίας της, για αποδοτικότερη λειτουργία.

Η εταιρία δεν έχει ανακοινώσει ακόμα την τιμή και τη διαθεσιμότητα του νέου Pacific M3 Motherboard Waterblock.

[img_alt=Waterblock για την MSI Z170A GAMING M5 ανακοίνωσε η Thermaltake]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture55859.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ νομίζω ότι η Thermaltake έχει το respect για να μπει σε αυτό το segment έτσι εύκολα. Από την άλλη αν κυνηγήσει τις τιμές, μπορεί και να τα καταφέρει, who knows...

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ νομίζω ότι η Thermaltake έχει το respect για να μπει σε αυτό το segment έτσι εύκολα. Από την άλλη αν κυνηγήσει τις τιμές, μπορεί και να τα καταφέρει, who knows...

Θυμάμαι πριν καιρό είχαμε δει σε ένα Boοth ή κάτι τέτοιο ήταν, μια παρουσίαση (?), ολόκληρο Line-Up από Thermaltake προϊόντα που απευθύνονταν στην Custom ψύξη, τι απέγιναν εκείνα???

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πριν καιρό είχαμε δει σε ένα Boοth ή κάτι τέτοιο ήταν, μια παρουσίαση (?), ολόκληρο Line-Up από Thermaltake προϊόντα που απευθύνονταν στην Custom ψύξη, τι απέγιναν εκείνα???

Αυτό πρέπει να λες -> http://www.hwbox.gr/news-cooling-solutions/39218-ces-2015-watercooling-parts-apo-tin-thermaltake.html ;)

Εμένα απλά μου φαίνονται αρκετά πρόσφατες οι εποχές που την λέγαμε thermalfake... βέβαια έχει βγάλει μια χαρά προϊόντα από τότε, αλλά και πάλι, νομίζω ότι πρέπει να έχεις αέρα ποιότητας στα watercooling parts για να σε εμπιστευτεί ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το R&D για να μπει εύκολα. Αλλά σε όλους τους τομείς θα υπάρχει η φθηνή "κινεζιά", γιατί κάποιοι πάντα θα την προτιμούν. Δεν είναι άσχημο, αλλά αν εμφανιστεί πρόβλημα ή αναφέρει κάποιος από review κάποιο θέμα-πρόβλημα η thermaltake θα σηκώσει τα χέρια ψηλά ή θα προσλάβει τότε watercooling r&d department. Έτσι νομίζω τουλάχιστον και μακάρι να κάνω λάθος, αλλά στο παρελθόν δεν τα έχει πάει τρομερά στον τομέα υδρόψυξης η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι όμως πως το 2016 πολλοί κουτάδες/τροφοδοτικάδες θα μπούν και σε αυτό το segment

και απ'ότι έχω δει η TT θα έχει και τεράστια γκάμα (εάν δεν έχει ήδη)!

Εμένα με κόλλησε το γεγονός πως είναι μόνο για μια και μοναδική μητρική!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now