Geakos

Μικροκολληματα pc

Recommended Posts

Μοιραζομαι μαζι σας το προβλημα μου που με <τυραναει> το τελευταιο διαστημα.

Τους τελευταιους μηνες λοιπον αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με τον υπολογιστη μου.

Και το διαπιστωσα απο το...youtube.

Εκανε κατι αναιπαισθητα κολληματα ο ηχος.(Σαν τζτζτζ) Ενω το βιντεο επαιζε κανονικα.

Με firefox.

Ανοιγω explorer τα ιδια.

Ανοιγω winamp και εκει.

Μετα διεκρινα καποια παλι στιγμιαια κολληματα στο scrolling, η οταν ανοιγα τα bookmarks και ηθελα να μεταβω σε ενα χαμηλα στην λιστα εκει το ποντικι πηγαινε καπως σπαστα..

Και στο τελος παρατηρησα οτι την ωρα του κολληματος τα φωτακια στο keyboard σαν να παγωνουν (ενω κανονικα κανουν ενα ρυθμικο wave)

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Ολα αυτα τα κανει μετα απο μερες που ο υπολογιστης μενει ανοιχτος (και κατεβαζει πχ)

Στο restart φτιαχνει και δεν κανει τιποτα απο τα παραπανω.

Χθες που το Pc ηταν ηδη 2 μερες ανοιχτο το εκανε αρκετα συχνα. Καποια stress test που εκανα εκεινη την ωρα εγιναν passed (xtu).

Γενικα ειναι πολυ περιεργο προβλημα.

Παει καπου το μυαλο σας?

υγ ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] (τον οποιο εχω πρηξει λιγακι:P ) θα απαντησει σε τυχον <δυσκολες> ερωτησεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ηταν overclocked αλλα ολο αυτον τον καιρο ειναι στοκ.

Windows 10.

Αυτο με τους drivers πρεπει να το δουμε.

Αν ειναι τετοιας φυσης το προβλημα δεν επρεπε να το εκανε με το που bootαρει?

Γιατι να πρεπει να μεινει 2-3 μερες ανοιχτο για να αρχιζει τα κουλα?

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανιμα σου ειναι φανταστικό!Τα ηχεία τα έχεις συνδέσει με την οπτική? Κατέβασε το breakaway και δες τι γινετε... Κανε και ενα τεστ τον ssd να δούμε ποιανει τις ταχύτητες του.

Link to comment
Share on other sites

βάλε μερικά mp3 στον ssd και κανε playback από εκει να δεις αν στο κάνει ,παίζει να είναι ο δίσκος που είναι τα mp3 . έμενα το κάνει καμιά φορά όταν γράφω στον δίσκο πάρα πολλά gb και την ίδια στιγμή διαβάζει αρχεία .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για drivers της καρτας ήχου σε κόβω!

Κατέβασε απο το site της realtek τους τελευταίους για την ALC1150 απ οτι βλεπω ειναι οι 6.0.1.7724 whql.

Δοκίμασε να κλείσεις και το hardware acceleration στον browser να δεις συμπεριφορά.

Στα windows 7 στο παρουσιαζε?

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και στο youtube Αντωνη. Οπως και σαν να κανει ο firefox κατι κουλα. (Κολληματα,να μην ανοιγει τα site σωστα για ενα σεκ και μετα να φτιαχνει)

ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΟΥ

Στα 10αρια Trab

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι.

Αφησα το pc 3 μερες ανοιχτο και δεν εκανε κιχ.

Η μονη διαφορα με τις αλλες φορες ειναι οτι δεν ανοιξα το mtorrent! Καθολου!!

Τι να πω!

Εχω την εκδοση 2.2.1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now