Recommended Posts

Χθές παρέλαβα φρέσκια φρέσκια την Asus GTX295 και είπα να σας δώσω μερικές photos και αποτελέσματα μέχρι το βραδάκι (το τροφοδοτικό μου -μάλλον- δε μου κάνει τη χάρη να ανεβάσει τον 920 στα 3.8...Νο matter...Αρκούμαστε σε μερικές φωτός...)

Τα specs:

Processor Cores 480 ( 240 per GPU )

Graphics Clock (MHz) 576 MHz

Processor Clock (MHz) 1242 MHz

Texture Fill Rate (billion/sec) 92.2

Memory Clock (MHz) 999 MHz

Standard Memory Config 1792 MB GDDR3 ( 896MB per GPU )

Memory Interface Width 896-bit ( 448-bit per GPU )

Memory Bandwidth (GB/sec) 223.8

Το κουτάκι της

ai1h9turz2r4vzkilha3_thumb.jpg

Και η "καρτούλα"

gwjwm5b0l4unmn5a40vr_thumb.jpg

Έχει και vents στην άκρη :P Η ψύκτρα της απ' όσο διάβασα είναι απο την Coolermaster..Γι' αυτό μάλλον κάνει και καλή δουλειά...

cpirctd5fzwn2jswfdpt_thumb.jpg

7mcfvtn1fx8lc2scnz1b_thumb.jpg

Το μέγεθός της μικρούλι...Μη σχολιαστεί το παπούτσι...43 νούμερο..Το μόνο που μπορούσα να τη συγκρίνω...

ufssybrvgvmsbyxapp0x_thumb.jpg

Το σύστημα πρίν την τοποθέτησή της..

oghjw4az76ybroakwbgt_thumb.jpg

Και μετά...Σαν τη Rampage είναι το βόδι...Καλοθρεμένο..

9engfhjiy9gselupw3op_thumb.jpg

Και μία Night Shot :P Έχει 2 ledάκια πάνω..Όπως και η 9800GX2 αν δε κάνω λάθος..

7k75kc4sqjqe5u02nrxn_thumb.jpg

Αργότερα άν όλα πάνε καλά θα postάρω και αποτελέσματα απο την καρτούλα..Aυτά προς το παρόν..Συγνώμη αν οι φωτός είναι..κάπως...και που δεν είναι ολοκληρωμένη παρουσίαση.. :)

Πάντως σαν γενική εντύπωση είναι οτι πρόκειται για μία αρκετά ήσυχη (για τα κυβικά της) και δροσερή κάρτα.Στα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα -στα 1920*1200 με όλα τα φίλτρα ενεργοποιημένα στις πιό υψηλές ρυθμίσεις- δεν κολλάει πουθενά..Αν -υποθετικά- έρθουν και απο άλλες εταιρίες GTX295 σε χαμηλότερη τιμή απ' αυτή της Asus (νομίζω υπάρχει σε η Gigabyte στα 460..) τότε -ίσως- επιτέλους η Nvidia γίνεται ανταγωνιστική..

Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο guys αυτό που έκανα και δε συγκρίνεται με τη δουλειά των παιδιών εδώ αλλα ντάξ... :P Όλοι απο κάπου ξεκινάμε :P

Link to comment
Share on other sites

Τς τς τς :P

Όσο αφορά τα νούμερα (όχι του ποδιού μου :P )..Είναι αρκετά κάτω ρε γμτ..Μάλλον θέλει το cpu πάνω απο 4GHz για να δώσει..Μέχρι στιγμής έχω Vantage: 19225 (χωρίς Physx πάντα), 03: 77103 ,05: 26583..Το πολεμάω για πάνω απο 4 αλλα το 620 τελικά ζορίζεται :(

Link to comment
Share on other sites

Και γω σήμερα παρέλαβα αλλά τα προβλήματα με τους drivers 181.20 δεν με έχουν αφήσει να την τεστάρω....Παλεύω όλο το βράδυ να τους περασω αλλά ματαια...."Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)", ..."Windows was able to successfully install device driver software, but the driver software encountered a problem when it tried to run. The problem code is 43."

Καμμιά βοήθεια από τους ξενύχτηδες;;;;

Link to comment
Share on other sites

185.xx beta - δες στο downloads του Guru3D ;)

Τς τς τς

Όσο αφορά τα νούμερα (όχι του ποδιού μου )..Είναι αρκετά κάτω ρε γμτ..Μάλλον θέλει το cpu πάνω απο 4GHz για να δώσει..Μέχρι στιγμής έχω Vantage: 19225 (χωρίς Physx πάντα), 03: 77103 ,05: 26583..Το πολεμάω για πάνω απο 4 αλλα το 620 τελικά ζορίζεται

Ρε συ, καθόμουν και το σκεφτόμουν...

Γιατί σε χαλάνε τα σκορ? Μια χαρά είναι!

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-review-bfg/20

Δες το Vantage τους - είναι με 3.750 τον CPU. Εγώ μια χαρά σε βρίσκω ;)

Link to comment
Share on other sites

Τους είχα βάλει George τους 185 αλλα μου κανε κάτι ιστορίες στα παιχνίδια και δοκιμάζω τους 181.Απ' ότι φαίνεται όμως δεν ήταν πρόβλημα των οδηγών και θα ξαναβάλω τους 185 :P

To Vantage καλο είναι ρε συ..Τα υπόλοιπα μου φαίνονται κάπως down.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε βλαμένε, τι της έκανες της κακομοίρας, την ξάπλωσες κάτω :hehe:

Άντε να δούμε κανα τρελό νούμερο :D

Τη μόνταρες / θα τη μοντάρεις καθόλου ή τα ρεύματα είναι στοκ?

Link to comment
Share on other sites

ε μεχρι να αρχισει το ματς μου ηρθε φλασια....

η στοκ δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα με εναν πυρηνα πανω της θα πεσει λιγο....

στοκ ρευματα ναι...αν παιξει κανα 700αρι-710 σταθερα καλα θα ειναι....

μπουταρει κανονικα παντως....το βραδυ θα δοκιμασω αν ανεβει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε μία τελευταία δοκιμή με τους 181.20...CPU στα 3.9 και GFX 630 core/1100 mem/ 1400 shaders (μη ζορίσουμε και το ήδη ζορισμένο:P)...Αποτελέσματα:

03: 82908

05: 27462

06: 22051

Vantage δεν έχω τρέξει ακόμα αλλα λογικά θα 'ναι κάπου στα 20 χιλιάρικα χωρίς physx..

Και πάλι δεν είμαι happy :S Βρε μπάς και φταίει το HT? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασες τους 181.20;;;;; Μα με τίποτα ...χθες όλη νύχτα πάλευα....Μόνο με τους 185.χχ...

Πάντως 650/1100/1400 πρέπει να πηγαίνουν όλες.... δεν δοκίμασα ακόμα....είμαι με το 700 Seasonic τροφοδοτικό.....δεν δείχνει να κωλώνει πουθενά ....τουλάχιστον όχι ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, γιατί δεν είσαι χαρούμενος :D

Μια χαρά είσαι, τι περίμενες, τα 25-30Κ στο 06? Χώσε έναν 8600 στα 6 GHz με άζωτο, βάλε και tweaked XP και τα είδες ;)

Για αυτά που δίνεις, μια χαρά είσαι.

ΤΡΕΞΤΕ ΚΑΝΑ GAME ΩΡΕ!

Βάλε το Crysis όλα τέρμα και δες πως πάει στα 1920 - από εκεί θέλουμε εντυπώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασες τους 181.20;;;;; Μα με τίποτα ...χθες όλη νύχτα πάλευα....Μόνο με τους 185.χχ...

Πάντως 650/1100/1400 πρέπει να πηγαίνουν όλες.... δεν δοκίμασα ακόμα....είμαι με το 700 Seasonic τροφοδοτικό.....δεν δείχνει να κωλώνει πουθενά ....τουλάχιστον όχι ακόμα....

χαχαχα..παντα σε θυμαμαι να ειχες προβληματα με τους οδηγους..

θυμαμαι τοτε με τους ΑΤΙ και τα Βιστα..

msn πως και δε μπαινεις ;

Παντως απο οτι βλεπω θελει και δυνατο cpu διπλα σωστα ;

το ερωτημα ειναι οτι αν υπαρχει bottleneck στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now