MetallicGR

Η GAINWARD GTX 1080 Phoenix με νέο Cooler κυκλοφορεί σύντομα

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η GAINWARD GTX 1080 Phoenix με νέο Cooler κυκλοφορεί σύντομα]http://www.hwbox.gr/images/news_images/gainward.jpg[/NEWS_IMG] Άλλη μια υλοποίηση με custom cooler έρχεται από GAINWARD και βασίζεται στην επερχόμενη GTX 1080.

Η εν λόγω κάρτα έχει προγραμματισμένη ημερομηνία κυκλοφορίας τον ερχόμενο Ιούνιο (10) όταν και θα αποκαλυφθούν οι custom κάρτες των συνεργατών της NVIDIA. Το σύστημα ψύξης της Pheonix GPU των GAINWARD θυμίζει έντονα το JetStream της συγγενικής Palit όμως έρχεται με πιο κομψές γραμμές σε αντίθεση με το προηγούμενο και τρία χρώματα, χρυσό, μαύρο και κόκκινο. Το σύστημα ψύξης περιλαμβάνει δύο ανεμιστήρες αντί τριών της προηγούμενης flagship 980 Ti κάρτας και χάρη στα πολλά blades θα λειτουργούν σε χαμηλότερες στροφές για μέγιστη ησυχία.

[img_alt=Η GAINWARD GTX 1080 Phoenix με νέο Cooler κυκλοφορεί σύντομα]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture63733.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Με 180w που δουλεύει η 1080 δεν πρόκειται να ακούγεται καμία custom κάρτα όπως και να ναι φτιαγμένη :) Τώρα αν γίνει πολύ βαρβάτο oc αλλάζουν τα πράγματα!! Άντε ρε msi θα με σκάσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Με 180w που δουλεύει η 1080 δεν πρόκειται να ακούγεται καμία custom κάρτα όπως και να ναι φτιαγμένη :) Τώρα αν γίνει πολύ βαρβάτο oc αλλάζουν τα πράγματα!! Άντε ρε msi θα με σκάσεις!!!

Ποιες είναι οι κορυφαίες nvidia custom υλοιποιήσεις κατά τη γνώμη σου Νίκο; MSI, ASUS και EVGA λες; Γιατί πχ η MSI R9 290X που έχω 'γω είναι πιο φασαριόζα από Sapphire που είχα πάρει σε γνωστό και μου έκανε εντύπωση.

Άντε να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την 1070, να ξέρω ποια θα ζαχαρώνω από τώρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω evga για καλο παγωτο

Περα απο τα αστεια οι evga με acx και οι asus strix απο τις αγαπημενες!!!

Απο εμφανιση μου αρεσουν και οι msi αλλα εχω κακες προσωπικες εντυπωσεις με το hardware της γενικοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now