JC_Denton

Thor's Hammer από την Xigmatek !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54911e2e219206.jpg[/WRAPLEFT]Η Xigmatek, που αρχίζει να εξελίσσεται σε μεγάλο παίχτη στο παιχνίδι της ψύξης των εξαρτημάτων του υπολογιστή μας, αποφάσισε να βγάλει αθόρυβα στις αγορές ακόμα μια ψύκτρα της, που ίσως και να αποτελεί τη ναυαρχίδα του "στόλου" της.

Ο λόγος για το Σφυρί του Θορ - ναι, καλά διαβάσατε, "Thor's Hammer" είναι η επίσημη ονομασία! Όπως θα δείτε παρακάτω, η ψύκτρα με τις...Νορβηγικές ρίζες έχει διαστάσεις 120 x 50 x 159 mm, ζυγίζει 500 γραμμάρια, μπορεί να εξοπλιστεί με 2 ανεμιστήρες 120 mm, ενώ κλασικά τα χάλκινα Heatpipes έρχονται σε απευθείας επαφή με τον επεξεργαστή, όπως σχεδόν και σε όλες τις λύσεις της Xigmatek.

Μέσα στο πακέτο μπορούμε να βρούμε θερμοαγώγιμη πάστα, καθώς και backplates που την κάνουν συμβατή με σχεδόν όλα τα μοντέρνα Sockets: Intel LGA 775, 1366 & AMD Socket 754, 939, AM2/AM2+. H τιμή της είναι στα 56.90 ?.

Μερικές φωτογραφίες από την ψύκτρα:

46496ee229e7be0.jpg

46496ee22a2b317.jpg

46496ee22a484c8.jpg

46496ee22a78242.jpg

Διαβάστε περισσότερα εδώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συνέχεια για την Xigmatek! Φυσικά τον μεγαλύτερο ρόλο στις ψύκτρες παίζει η απόδοση (αν και τον τελευταίο καιρό μάλλον η επιλογή γίνεται με κριτήριο εμφάνιση+απόδοση!) Πάντως αν αποδίδει σαν τις προηγούμενες 1284κλπ τότε δυσκολεύουν πολύ τα πράγματα....ακόμα και για την αγαπημένη μου true black.

Δεν το κρύβω πως ένιωσα ένα σκίρτημα!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

O λαός θελει revieewwww!

[ή να την αγορασω -μολις βγει- να κανω εγω ενα μιας και ειμαι ψειρας?]

Θα παθω μεγαλη νιλα αν περναει σε επιδοσεις τις δυο Ultra 120 extreme που με τοση δυσκολια βρηκα :P

Koινως, θα νιλωθω :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now