hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark 03 Scores

Recommended Posts

hwbot] 110532 - E8600@5950mhz on ln2 - GTX295@740/1221 on stock cooling [/hwbot]

attachment.php?attachmentid=2313&stc=1&d=1238805735

Πολλά ευχαριστώ στο crusty για τη φιλοξενία και το control του αζώτου (αν και όταν κοντρόλαρα εγώ του έδειξα πως παίζεις στα όρια!!!!!!)

capture7 [].jpg

capture7 [].jpg

capture7 [].jpg

57fd0723e88db_capture7.jpg.9a4e6fed05dd5

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ έχεις ακούσει όμως για το περίεργο wall που τρώνε όταν μπαίνουν σε subzero temps ε; Θυμάμαι τύπο στο xs που με αέρα έπαιζε 1120/1200MHz και σε άζωτο τον έκοψε στα 1150/1200MHz, αλλά και πολλές άλλες περιπτώσεις. Το πρόβλημα αυτό ξεπερνιέται με δύο τρόπους:

1) hardmoding, yes hipro did it again - όμως δεν αποκάλυψε τίποτα ακόμα

2) Special BIOS που σε 6 μέρες θα γίνει διαθέσιμο σε όλους, αυτή την στιγμή το έχουν ο SF3D, o macci, άλλοι δύο και προσπαθεί να το πάρει και άλλος ένας :P

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ έχεις ακούσει όμως για το περίεργο wall που τρώνε όταν μπαίνουν σε subzero temps ε; Θυμάμαι τύπο στο xs που με αέρα έπαιζε 1120/1200MHz και σε άζωτο τον έκοψε στα 1150/1200MHz, αλλά και πολλές άλλες περιπτώσεις. Το πρόβλημα αυτό ξεπερνιέται με δύο τρόπους:

1) hardmoding, yes hipro did it again - όμως δεν αποκάλυψε τίποτα ακόμα

2) Special BIOS που σε 6 μέρες θα γίνει διαθέσιμο σε όλους, αυτή την στιγμή το έχουν ο SF3D, o macci, άλλοι δύο και προσπαθεί να το πάρει και άλλος ένας :P

...όλα θα γίνουν μην ανυσηχείς και δεν έχω σκοπό για LN2 σε ss μπεί ;)

...εε αφού ξέρει ο hipro τo mod είμαστε κομπλέ :D

Ώπα,νατα τα καλά.Πάμε ρε αρχηγέ.Δώσε ρεύμα.

...τώρα ψάχνω τα Lod και ανεβάζω :P

Link to comment
Share on other sites

...όλα θα γίνουν μην ανυσηχείς και δεν έχω σκοπό για LN2 σε ss μπεί ;)

...εε αφού ξέρει ο hipro τo mod είμαστε κομπλέ :D

...τώρα ψάχνω τα Lod και ανεβάζω :P

Ναι ο hipro είπε στο xs ότι μπορεί να το κάνει με hardmod, δεν χρειάζεται λέει τα special BIOSes :D

Ψάξε λίγο και την σειρά που θα τρέξεις το 2k1 ε. :P LoD +10 νομίζω στο 2k3 είναι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμη με 3 3850 με αυτον τον ξενέρωτο τον cpu που παίζει το πολλη μεχρι 190 bclk οτι και να του κανεις,αλλα τελος το μαγικο υγρο για σημερα.και η μια καρτα ειναι σχεδον default γιατι δεν υπαρχει τροπος να ανεβασω ρευμα εκτος απο τριμερακι ..και οποτε ρωτάω τώρα εγω αφου η μια καρτα ειναι πιο χαμηλα απο τις αλλες, ολες πανε με την πιο χαμηλη συχνοτητα η η καθεμια αυτη που της δίνεις?????)

τελος παντων καλη η δοκιμουλα,θα επανελθω!

90890.jpg

90890.jpg

90890.jpg

90890.jpg.95a871e82d829683a2a65844db57c4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now