Billgeorge

Δυνατό gaming Build πρπ στα 850€ ερωτησεις?

Recommended Posts

Intel i5 7600 k
Corsair 2x8 3000 
Msi z270 Tomahawk 
gigabyte oc Μsi 1060 3gb 
Samsung 850 Evolution 250gb ssd 
Corsair case spec 01 
Corsair vs550 

Coolmaster 212

πιστεύετε ότι είναι καλο και ότι κάπου υστερεί η ότι υπάρχει κλτρη επιλογή στα ίδια χρήματα?ειναι η κλτρη επιλογη για build σε αυτα τα λεφτα?Αξίζει να φοβάμαι την μητρική η το τροφοδοτικό δεν θα αποδωσουν κλ με το υπόλοιπο build ?μπορεί να υποστηρίξει VR?

Edited by Billgeorge
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τροφοδοτικό έβαλες αφού δεν υπάρχει παραπάνω budget, έχω φτιάξει 3-4 συστήματα με το vs και δουλεύουν με παρόμοια specs, η μητρική επίσης είναι μια χαρά αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι η 1060 με τα 3gb vram θέλω να έχει 6!

 

Τουμπανιάρικο σύστημα φτιάχνεις και γουστάρω :)

Link to comment
Share on other sites

@venisk κοίτα ένα δίκιο το έχεις δλδ με 50 € πρπ παίρνεις 6 gb απλά ναι όντως αν κάποιος μπορεί να φτάσει πάνω από το 930 πρπ ναι να το προτιμήσει σγρ απλά νταξει τουλάχιστον για μένα το 880 είναι κορυφή δεν νμζ να πάω ούτε λεπτά πανω ?μητρική  κλ ?

Link to comment
Share on other sites

βσκ σε όλα τα σαιτ που ψάχνω για κάρτες όλες μου έβγαλαν την 1060 κλτρη κάρτα και νμζει ισχύει από reviews 

η κάρτα είναι Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 C15 2x8 νμζ είναι αρκετά κλ για 16 gb όχι μόνο από άποψη herz αλλά και γενικως 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάρεις trident υπάρχουν και οι ripjaws 4 που είναι μια χαρά, το θέμα είναι να κόψεις απο κάπου λεφτά ώστε να πάρεις το μοντέλο με τα 6gb vram.

Link to comment
Share on other sites

τις Corsair της έχω βρει 125 και η ripjaws κάπου στα ίδια λεφτά είναι νμζ ενώ η 1060 3gb με την 6 έχει διαφορά πρπ 40-50$ νμζ δύσκολα εξοικονομουνται αυτά εκτός αν βάλω 8 ραμ όμως θα πέσει η απόδοση φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη φίλε μπαίνει και αργότερα η κάρτα δεν αλλάζει.... πάρε μια 8άρα για αρχή και σε λίγο καιρό βάλε άλλη μια ίδια δεν χάθηκε και ο κόσμος. Είναι αμαρτία να πάρεις κάρτα με 3gb vram.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις την 1060 3GB. Πέρα από την μνήμη είναι και το ίδιο το chip κομμένο. Περίπου στα ίδια λεφτά παίρνεις την rx 480 4GB που έχει σχεδόν ίδια απόδοση με την 1060 6GB.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή που θέλεις για αρχή 1 8άρα όσο πιο σύντομα μπορείς άλλη μια :) αλλά πάντα η προτεραιότητα σε ένα gaming pc είναι η κάρτα γραφικών...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βσκ θέλω και για βαριές εφαρμογές στο σκακι με το οποίο ασχολούμαι αλλά και γενικότερα future proof αλλά όντως είναι κλτρο να αφήσω πισω την ραμ για κλτρη κάρτα γραφικών απλά νμζ η 480 είναι χειρότερη από πολλές απόψεις ψάχνω τώρα για 6 gb πρπ στα 280 βρισκω

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, klapeto said:

Μην αγοράσεις την 1060 3GB. Πέρα από την μνήμη είναι και το ίδιο το chip κομμένο. Περίπου στα ίδια λεφτά παίρνεις την rx 480 4GB που έχει σχεδόν ίδια απόδοση με την 1060 6GB.

νμζ η μητρική ταιριάζει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now