GoriLLakoS

[GOOC 2009]Gigabyte Open Overclocking Championship 2009 [Greek Qualifier by hwbox.gr]

Recommended Posts

Τα λες ανάποδα μάλλον........ :P

Είναι καλύτερο δηλαδή το 16Χ250MHz από το 6Χ665MHz;;; Θα δοκιμάσω το βράδυ και με τις δυο πλατφόρμες και θα το δω, αλλά έίχα την εντύπωση πως είναι καθαρά θέμα FSB, αν στο low clock οι i7 "ρεφάρουν" τόσο πολύ στο bandwidth του triple channel, τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Μπααα .... οπως τα λεει ο Γιωργης . I7 χρειαζεται . Εχει αρκετη διαφορα απο τους Ε8ΧΧΧ .

εγώ γιατί πιστεύω ότι είναι μικρή η διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο δηλαδή το 16Χ250MHz από το 6Χ665MHz;;; Θα δοκιμάσω το βράδυ και με τις δυο πλατφόρμες και θα το δω, αλλά έίχα την εντύπωση πως είναι καθαρά θέμα FSB, αν στο low clock οι i7 "ρεφάρουν" τόσο πολύ στο bandwidth του triple channel, τοτε...

Εδώ και μισή ώρα μιλούσα με ένα καλό παιδάκι που τον ξέρετε όλοι στο τηλέφωνο (αφεντικό αυτός με καθυστέρησε με το press release της A-Data, δεν ευθύνομαι εγώ :hehe:) ο οποίος μου έλεγε :

E8600 500x8 + μία συγκεκριμένη VGA :P = 75699

i7 200qpi x 20 + την ίδια VGA :D = 76xxx, σας αφήνω να μαντέψετε :)

@Νik k, βάλε XP ή αλλιώς μην το τρέξεις καθόλου ... ειλικρινά δεν αξίζει :(

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο δηλαδή το 16Χ250MHz από το 6Χ665MHz;;; Θα δοκιμάσω το βράδυ και με τις δυο πλατφόρμες και θα το δω, αλλά έίχα την εντύπωση πως είναι καθαρά θέμα FSB, αν στο low clock οι i7 "ρεφάρουν" τόσο πολύ στο bandwidth του triple channel, τοτε...

Όταν μιλάμε για μία ΣΤΑΘΕΡΗ συχνότητα (π.χ. 4GHz), τότε, ναι ο i7 είναι μπροστά στο 2k1........Γιατί.....Γιατί το 2k1 "διψάει" για Low Latency..... ;)

Link to comment
Share on other sites

10qge9e.png

2qa45qh.jpg

Ολόιδιο σύστημα ( αν εξαιρέσει κανείς την μητρική και τον επεξεργαστή ), ίδιες ρυθμίσεις στα components & την μνήμη κλπ.

Καθαρά Windows XP SP3 και στα δύο μηχανήματα, nV GF181.22, δίχως κανένα tweak τα runs, απλά να φανεί η διαφορά μεταξύ των Core i7 και Core 2 Duo.

Link to comment
Share on other sites

έ και σε κανένα 666*6 μπορεί να πάρει και κάτι ψιλά ακόμα ο C2D οπότε μικραίνει κι άλλο η διαφορά

Έχεις δει πολλούς να παίζουν 666MHz FSB ΚΑΙ 3D..?........ :P

Άντε να παίξουν τα παιδιά το πολύ-πολύ 615MHz FSB.... :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο δηλαδή το 16Χ250MHz από το 6Χ665MHz;;; Θα δοκιμάσω το βράδυ και με τις δυο πλατφόρμες και θα το δω, αλλά έίχα την εντύπωση πως είναι καθαρά θέμα FSB, αν στο low clock οι i7 "ρεφάρουν" τόσο πολύ στο bandwidth του triple channel, τοτε...

Και το 250 bclock λιγο χλομο το βλεπω εκτως αν εχω ασει κανενα επισοδιο:que:...

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το post του Hipro5 είπα κι εγώ να ποστάρω να τον τρομάξω και αυτόν και εσάς με τα θηρία που αποφάσησα να βάλω πάνω!!!!!!!!!!!!!!

[ATTACH]2152[/ATTACH]

Σ.Σ.:Μετά απο αυτό μαλλον πολοί απο εσάς σκέφτεσται να μην ποσταρεται στοδιαγωνισμό.Κυρίως λόγω του σοκ.Θα περάσει:victory:... :victory:... :victory:...

PICT0313 [].JPG

57fd071b1d0ed_PICT0313.JPG.d7aa9b6c6d9a4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now