Pastelidis.n.s.

Nέο Liquid Cooling System για CPU από την Thermaltake με την ονομασία ProWater880i

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/5490abba582de1.jpg[/WRAPLEFT]H γνωστή σε όλους μας εταιρεία παραγωγής κουτιων, τοφοδοτικών Thermaltake ανακοίνωσε μία νέα λύση για την ψύξη του επεξεργαστή μας. Το νέο Liquid Cooling System φέρει την ονομασία ProWater880i υποστηρίζοντας AMDAM2/AM2+, K8 και Intel LGA 1366, LGA775 και Socket 478.

Ας ρίξουμε μια ματιά στα χαρακτηριστικά του, συγκεκριμένα αποτελείται από ένα εξολοκλήρου χάλκινο waterblock, μία αντλία με την κωδική ονομασία P500 η οποία μπορεί να αντλεί ανά μία ώρα 500 λίτρα νερόυ, ένα tank χωρητικότητας 350cc και ένα αλουμινένιο ψυγείο με δύο ανεμιστήρες των 120mm οι οποίοι λειτουργόυν στις 200-1000rpm.

Στην συσκευασία θα βρείτε 3/8" σωλήνα, ροόμετρο για την μέτρηση της ροής του νερού και ο ειδικός εξοπλισμός αν θελήσετε να το στηρίξετε στο πίσω μέρος του κουτιού σας. Δεν υπάρχει καμία πληροφορία σχετικά με την τιμή και την ημερομηνία διάθεσής του στην παγκόσμια αγορά.

Thermaltake_ProWater880i_LCS_01.jpg

Thermaltake_ProWater880i_LCS_02.jpg

Thermaltake_ProWater880i_LCS_03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου 2 χρόνια όποτε βλέπω thread με υδρόψυξη από τη Thermalfake ποστάρω αυτό το πράγμα (από το μέλος JOHNX2 @ insomnia) :

2003400107867737013_rs.jpg

Xtes bradi sinevi mia apisteuti zimia... to waterblock RAGISE kai dakrize to igro tis idropsiksis mesa ston ipologisti mou sxedon oli tin nixta...

Apotelesma?

1) Kameni mitriki (STRIKER EXTREME)

2) Kameni karta grafikon (8800GTX)

3) Kamenh C.P.U. (E6600)

To thema tora einai kata poso tha me kalipsi i egiisi dioti to igro tis idropsiksis einai xromatisto kai ta simadia tou einai emfanis pano se karta grafikon kai mitriki...

DRAMA H KATASTASH...

Και φυσικά το σχόλιο του Χάρη :

pooooo oute o mhtsotakhs na se eixe moutzwsei...

Αμ δε Χάρη ... Η Tt φταίει που τα φτιάχνει τόσο καλά τα w/c kits της :(

Link to comment
Share on other sites

Οπα, εχω και'γω το ιδιο w/c kit της Τt ενα χρονο τωρα αλλα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, αν οφειλεται σε αστοχια υλικου αφτο μπορει να συμβει και στις καλυτερες οικογενειες.....

Εχω τον Ε6750 oc στα 3,6g και οι θερμοκρασιες σε idle ειναι στα 22 και load max 32......οποτε για τα λεφτα που εδωσα ειμαι μια χαρα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=MdAzSklBlb0

Link to comment
Share on other sites

Οπα, εχω και'γω το ιδιο w/c kit της Τt ενα χρονο τωρα αλλα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, αν οφειλεται σε αστοχια υλικου αφτο μπορει να συμβει και στις καλυτερες οικογενειες.....

Εχω τον Ε6750 oc στα 3,6g και οι θερμοκρασιες σε idle ειναι στα 22 και load max 32......οποτε για τα λεφτα που εδωσα ειμαι μια χαρα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=MdAzSklBlb0

Με τι θερμοκρασία δωματίου? Έχεις θερμόμετρο χώρου?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι νερό είχε βάλει μέσα και κάηκαν όλα αυτά? Της βρύσης? Εμένα μια φορά έσταζε το block του επεξεργαστή πάνω στην κάρτα γραφικών (αθάνατο asetek antarctica), και αφού έγινε μια ωραιότατη λιμνούλα το νερό άρχισε να πέφτει και από κάτω, στην κάρτα ήχου. 3 μέρες μετά το κατάλαβα αλλά όλα δούλευαν άψογα γι'αυτό και δεν το είχα καταλάβει. Δεν κάηκε τίποτα απολύτως. Χρησιμοποιούσα όμως απιονισμένο και αποστειρωμένο νερό από νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now