hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark 06 Scores

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Μετά απο απουσια αρκετών μηνών επιτέλους το σύστημα στήθηκε με την βοήθεια του EDSEE και του STELARA και φυσικά απέδωσε καρπούς. Εστω και μονο για λίγο παγκοσμιο ρεκόρ με μονή καρτα στο 2006...και βλέπουμε. Η CPU πάντως παει τον κ......της.

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=8377460

3DMark06 30716 wr.JPG

3DMark06 30716 wr.JPG

3DMark06 30716 wr.JPG

57fd070c1f44c_3DMark0630716wr.JPG.215961

Link to comment
Share on other sites

:T: Γειά σου ρε Αρη!

Κοίτα, να σου πώ την αλήθεια...ο Stelaras μπορεί να σε βοήθησε..ο esdee δεν νομίζω.

Μόνο κακή τύχη και καταστροφή μπορεί να προσφέρει απλόχερα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

:T: Γειά σου ρε Αρη!

Κοίτα, να σου πώ την αλήθεια...ο Stelaras μπορεί να σε βοήθησε..ο esdee δεν νομίζω.

Μόνο κακή τύχη και καταστροφή μπορεί να προσφέρει απλόχερα :hehe:

Τα παραλέμε τα παραλέμε......

Τέλος πάντων ευχαριστώ και πάμε και γι' άλλα σιγά σιγά......

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μου εσύ ένα αλλά θέλω έμπνευση.............:whistling:

Εαν ο Γοριλλας ειχε εμπνευση ... θα ειχε κερδισει κανα λοττο ή τζοκερ και θα την ειχε κανει για Τζαμαϊκα ! Δε θα καθοταν εδω με εμας !:hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

:handshake... :handshake... :handshake...

1. 31055 marks - Aristidis (H.O.T. (Hellas O/C Team)) - (Radeon HD 4870X2 @ 925/970mhz on h2o)

2. 31039 marks - k|ngp|n (XtremeSystems) - (Radeon HD 4870X2 @ 920/1000mhz on LN2)

Πού να μπει και το άζωτο!!!θα γίνει χαμός;P..

Link to comment
Share on other sites

... Και η κάρτα πρέπει να μπει σε καλύτερη ψύξη. Ο kingpin παίζει με 30MHz περισσότερο στις μνήμες ενώ ο επεξεργαστής του είναι 50MHz πιο κάτω. Σίγουρα έχει κι άλλα backup σκορ και σίγουρα ο 9770 που έχει παίζει πιο ψηλά.

Μπράβο στον Αριστείδη πάντως που τον κοντράρει στα ίσια με υποδεέστερα "όπλα". Και μόνο που αναγκάστηκε ο kingpin να πιάσει ΑΤΙ κάρτες στα χέρια του για να πάρει πίσω το ρεκόρ (δυο διαδοχικές φορές) λέει πολλά...Μπράβο φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αριστίδη :T: :T: :T:

Για όσους δεν ξέρουν και είναι νέοι στον χώρο.

Ο Αριστίδης είναι πολύ παλιά καραβάνα και πολύ μάχημη απλά τα είχε παρατήσει για λίγο για δικούς του λόγους.

Άρη, περιμένω back up :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να αυξήσω το CPU Score στο 06. Η συχνότητα σταθερή, 445x9

Από PL10 σε PL6, είδα 10pts αύξηση :/

To AI Clock Twister από Moderate σε Strong - Stronger δεν έδωσε καμία "ώθηση" (:P)

Priority High (με Real Time δεν έπαιζε), LOD στο +15. Το install των ΧΡ ήταν από την P5Q3 Deluxe, δεν ξέρω αν/πόσο χάνω από αυτό

Τα subtimings στο auto, δεν ξέρω να τα ρυθμίζω. Μόνο το tRFC είχα καρφωμένο στο 48

Pics

Shot0002.jpg

Shot0003.jpg

Shot0004.jpg

Shot0005.jpg

:loveliness:.. :loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now