hwbot

HwBox Hellas O/C Team: PCMark 05 Scores

Recommended Posts

dino δώσε ένα λινκ αν βρεις χρόνο...

Το βρήκα.

Λέει αυτός. Ocz Agility 2 + Ocz Revodrive + 2x Plextor.

Το λινκ: Sweet`s PCMark 2005 score: 33826 marks with a FX-8150

Πάμε παρακάτω.

Πάλι αυτός. Χωρίς το Revo.

2xPlextor raid 0 + ocz Agility 2-

Το λινκ:Sweet`s PCMark 2005 score: 47664 marks with a Core i7 2700K

Κάτι δεν μου κάθετε, δεν είμαι σίγουρος για τα αποτελέσματα του. Δεν έχω δοκιμάσει Revo και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

τσονταρουμε ολοι απο λιγα να παρουμε αυτα?

294920_3479160181752_1353703782_33277127_1102049480_n.jpg

:P

MegaRAID project is almost ready! 20 x Kingston HyperX 120GB SSD's + Intel RS2SG244 controller. Read / Write speeds = Enough :)

απο το facebook του SF3D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε χτές :D πιστεύω αν κάτσει 30ρι transparent 35 latency και 215 startup θα πλησιάσω τα 53k

114f6862e34457a.jpg

ωραιος μορτης εχει κι αλλο πιστευω

απ οτι βλεπω δεν κρατηθηκες πηρες κι εσυ 7970 :)

Link to comment
Share on other sites

το σαββατο βραδυ, εεε κυριακη πρωι εννοουσα στον μπάμπη με τον πσοφο και τον ασταλαβιστα μετα απο απειρη ταλαιπωρια για να βρουμε τι φταιει κλπ, καταφεραμε να κανουμε ενα ολοκληρωμένο run στο οποιο κατι πηγε πολυ στραβα απο θεμα λειτουργικου μαλλον (99%) και μας εριξε ~4κ το score :hehe:

759513.jpg

AMDnord`s PCMark 2005 score: 16536 marks with a Sempron 145

λογω της ωρας κλπ, κανεις μας δεν ειδε το image decompression που ειναι σαν να μην το τρεξαμε ποτε.

παιζαμε και 500MHz κάτω απο τον πρωτο/δευτερο λογω του οτι καναμε δοκιμες (το cpu παιζει ευκολα εκει πάνω).

επομενο ραντεβου οταν θα εχω στα χερια μου και τον 960T και να βρουμε καμια γιορτη/αργία που να πεφτει 3ημερο για να κανουμε δουλεια :P

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ φτάνω εγώ με τα γνωστά tweaks και τελείως ασχετοσύνη με raid και μάλλον με λάθος driver στην κάρτα...

αποφάσισα να δώσω βάρος στο virus και να αφήσω το general usage λίγο χαμηλότερα... Περιμένω την cache για τον 1231 αλλά και πάλι τους πρώτους δεν τους φτάνουμε με τπτ... τέσπα πλάκα έχει...

1324fd59036167df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιζουν μονοι τους αυτοι . Bench για 3 ατομα ειναι αυτη τη στιγμη ... Τον τελευταιο καιρο εχουν ελλατωθει οι καταχωρησεις του ετσι και αλλιως . Κατι σημαινει αυτο.

Τo general usage δινει περισσοτερους ποντους απο το virus .

Link to comment
Share on other sites

για το general το ξέρω αλλά επειδή το μέγιστο που είχα ήταν 200 (με virus 200) είπα να το ρίξω στα 150 (με virus 400 κοντά). Επίσης παρότι έβαλα το μονταρισμένο το bios νομίζω δεν δουλεύει σωστά το read ahead γιατί όσο και να το αλλάξω στο raidexpert μου δείχνει πάντα read cache...

Anyway όταν έρθει η cache για τον 1231 μπορεί να το ξανατρέξω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now