Recommended Posts

Ωραιος Κωστα!

Πες μου οτι δεν ειναι μονταρισμενες οι καρτας να τρελαθω? Θυμαμαι την asus voltage tweak που ειχα με τους 2 κοκκινους ανεμηστηρες που επαιζε χωρις τπτ 1000/1100...aaax

Link to comment
Share on other sites

απο το χθεσινο session(ο θεος να το κάνει) με τον πσοφο και την 6970 lightning

απελπισια αρχικα λογω του οτι η καρτα σε παγο επαιζε σωστα κοντα στους -8 με -12 καθως μολις διναμε εστω και 0.02v παραπανω αρχιζε να βγαζει artifacts ακομα και στο desktop, ποσο μαλλον στα bench. τραγικα πραματα δηλαδη.

αφου το κουρασαμε πολυ με τον παγο, ειπαμε να την γεμισουμε με αζωτο. δεν εχει cb/cbb η κάρτα αλλα μας επαιζε σχετικα σωστα στους -108, παραπανω πετουσε πολλα περισσοτερα artifacts οπως οταν ηταν στους -65 με τον πάγο. max παιξαμε 1215/1600 AM3 με μολις 1.34v αν θυμαμαι καλα μιας και οτιδηποτε αλλο bench ακομα και σε στοκ ρολογια και με θερμοκρασιες απλα κοντα στο 0 στο ποτ δεν εβγαζε τιποτα και μολις επαιρνε φορτιο, κολλαγε.

οποτε μετα απο πολυ ωρα καταληξαμε εδω

AMDnord's 442395 marks Aquamark run with Radeon HD 6970 @ 1167/1580MHz

2304dc72ac932555.jpg

και αφου αρχισε να κανει κουλα, βαλαμε μια 5870 που ειχαμε με το στοκ cooler της γιατι δεν ειχαμε τι αλλο να κάνουμε :P

(βεβαια ειχαμε ξεχασει να βαλουμε το 2ο dimmακι οποτε χασαμε λιγο και απο εκει. :P)

2304dc72ac94b3c4.jpg

AMDnord's 423608 marks Aquamark run with Radeon HD 5870 @ 900/1200MHz

(νομιζα οτι ειχαμε 430κ αλλα η μας κολλησε στο SS ή το χασαμε το SS :P)

αν δεν βρουμε ακρη με τα artifacts θα μεινει για 24/7 η καρτα μιας και ειναι αρκετα ησυχη και κρυα :D

και 3 φοτος απο το συστημα.

2304dc72dd0c54cc.jpg

2304dc72dd0a0eaf.jpg

2304dc72dd0b0cd1.jpg

και τελος ενα βιντεο. ο θορυβος δεν ειναι απο το συστημα, μαλλον ειναι απο την κηφισιας κατω απο το σπιτι μου :P

ειχα και αρυθμιστο το βιντεο στο κινητο και βγηκε σε πολυ καλη ποιοτητα.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

ειχε πατησει κανονικα στην κάρτα.

δεν ξερω τι μπορει να ειναι. ή ειναι προβληματικος ο πυρηνας απο το εργοστασιο ή καμια μνημη ή κανας πυκνωτης απο αυτους τους περιεργους που βαζει απανω η msi.

θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω καιρό είχα να bench-αρω....:hehe:

Λοιπόν, μάπα ο cpu, χ53 μαξ, αλλα δεν αναβει με πανω απο 100 bclk..Θα το βρω ομως.

Μνήμες τα γνωστά.

Μόνο η κάρτα φαίνεται αξιόλογη με στοκ ψύξη και χωρίς ρεύμα...:)

11004de7f6d19571b.jpg

11004de7f6d1b4748.jpg

Link to comment
Share on other sites

Very nice score - και η 216 φωτιά!

1,7V παρά κάτι είναι αυτό; Με τι το κρυώνεις και έχασε MHz;;;

(Είναι ακόμα στο περίπου, το που την ακούνε τα SB. Αλλά με 1.7 έχουν παιχτεί και instant pop, απ' ότι έχω δει...)

Link to comment
Share on other sites

Άρα το ~-50*C (ε?) και ~1,7V είναι on the dark side...

Τον ξεχείλωσες κρύε - ή τον αφήνεις χαμηλότερα (αέρα/νερά) ή τα επόμενα δυνατά sessions θα είναι λίγο suicidal :( Εεε μέσα στο παιχνίδι είναι αυτά - εσύ το ξέρεις καλύτερα από εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μην του δίνεις πάνω από 1.6V ακόμα και στο SS τα άτιμα ζορίζονται. Εμένα με 1.53V και 4c/8t στον αέρα έφαγε degrade. Στα 5270-5280 παίζει, στα 5300 θέλει 1.56V και αν μπει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παίζει να φταίει η μητρική που στους πολύ - αρχίζει τις @@ριες.

Περιμένω το νέο μιρκό SS (-25C) ώστε να την παλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι κι αυτό αλλά αυτά τα περίεργα του στυλ "ξαφνικά σταματάει να παίζει στα MHz που έπαιζε τόσο καιρό με standard ρυθμίσεις" παραπέμπουν σε degrade.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now