Recommended Posts

Βρε Αντώνη, ο επεξεργαστής σου αντί να ανεβαίνει, κατεβαίνει. Τι έχεις κάνει ρε φίλε;;;

να ανεβαίνει?πως γίνεται αυτό?:D:D.τίποτα δεν έχω κάνε ΚΙΜΩΝΑ ,μια από τα ίδια......

μάλλον..............

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝΥ στα επόμενα scores σου φίλε άνοιγε κι άλλο το screenshot ώστε να φαίνονται τα FPS πάνω δεξιά του Aquamark ώστε να μην μπορεί κανείς να σου αμφησβητήσει τα score.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝΥ στα επόμενα scores σου φίλε άνοιγε κι άλλο το screenshot ώστε να φαίνονται τα FPS πάνω δεξιά του Aquamark ώστε να μην μπορεί κανείς να σου αμφησβητήσει τα score.

ναι έχεις δίκιο ΧΡΗΣΤΟ.

έγινε φίλε.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

10ος στο Radeon HD 2600 Mobility και ο πρώτος μου βαθμος!!! γιούπι!!!!!!!!!!!!

Μια χαρά το πας. :T: Όπως είσαι τώρα, κατέβαστε αυτό το ωραίο προγραμματάκι, χρησιμοποίησε LoD = 3, παίξε και λιγάκι με τα ram timings και sub-timings μέσω του MemSet 4.0 και βουρ για 81k ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει πάρα πολλά LoDs με το Aquamark με πληθώρα καρτών γραφικών. Το θέμα είναι ότι κάθε κάρτα θέλει το δικό της LoD ώστε να αποδώσει, όμως το +3 βοηθάει τις περισσότερες. :) Πάνω από +3 στο Aquamark δεν έδειχνε να με βοηθάει ποτέ ... αλλά πάω πάσο γιατί 4850 δεν δοκίμασα ποτέ ;):T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κάνω χωρίς ψάξιμο 180000 περίπου, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μου έστω με αυτά τα μικρά σκοράκια πουθενά. Ή είναι εντελώς αχρείαστα; Επείσης παίζω με έναν 7200 γύρω στα 4.6 εάν βάλω την gtx 260 μου τι σκορ θα βγάλω περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα εχθές κανά 5ωρο και έπαιξα πρώτη φορά κι εγώ σαν παιδί με το 7200 πυ δεν με πολυενδιαφέρει. Έκανα boot στα 4.6 αλλά μέσα στο αμ3 κόλλαγε κι έτσι έδωσα ρεύμα. Αλλά το έφτασα σιγά σιγά μέχρι τα 1.65+ν...... Εάν το κάνω στα 4.4 stable και βάλω την 260 θα δω κανένα σκοράκι της προκοπής; Έχω άλλη μια 260 στου αδερφού μου και έλεγα αν μπορώ να της περάσω bios ή να την κλοκάρω λίγο για την κάνω sli με τη δικιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα εχθές κανά 5ωρο και έπαιξα πρώτη φορά κι εγώ σαν παιδί με το 7200 πυ δεν με πολυενδιαφέρει. Έκανα boot στα 4.6 αλλά μέσα στο αμ3 κόλλαγε κι έτσι έδωσα ρεύμα. Αλλά το έφτασα σιγά σιγά μέχρι τα 1.65+ν...... Εάν το κάνω στα 4.4 stable και βάλω την 260 θα δω κανένα σκοράκι της προκοπής; Έχω άλλη μια 260 στου αδερφού μου και έλεγα αν μπορώ να της περάσω bios ή να την κλοκάρω λίγο για την κάνω sli με τη δικιά μου.

Βασικά δεν είναι τόσο απλό, θέλει λίγο πιο πολύ ψάξιμο η όλη φάση, οπότε δυστυχώς όταν υπάρχει έλλειψη χρόνου ζορίζουν τα πράγματα. :( Το μόνο που μπορώ να σου πω σε αυτό το σημείο είναι να μην κοιτάς που παραμένει stable το σύστημα γενικότερα. Αντιθέτως θα προσπαθείς να το κάνεις benchmarking stable, δηλαδή ανάλογα με το benchmark θα δίνεις.

Ξεκίνα έτσι αρχικά και έπειτα βλέπεις. Αφού βρεις μια ταχύτητα στην οποία θα παίζουν όλα τα 3D, θα ψάξεις για το maximum CPU frequency που μπορείς να έχεις στο καθένα. Μετά βουρ για την/τις κάρτα/ες γραφικών, riva, ελέγχουμε που max-άρει το core, μετά που πάνε οι μνήμες και και και :P

Θέλει υπομονή, όμως πραγματικά αυτά ^^ είναι η πλάκα :T:

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω από εχθές (με λίγες ώρες ύπνου). Τον έχω στα 4.5 stable για το am3 αλλά επειδή ήταν πολλές οι ώρες που ασχολούμουν τώρα θα βάλω μια gtx260 πάνω και να΄πάρω αποτέλεσμα. Μετά επειδή δεν ξέρω πως να δουλέψω τα riva, powerstrip, nvmax κτλ θα ανοίξω θρεντ γαι βοήθεια....Έχει λίγη δουλίτσα το άτιμο αλλά λέει...:lol

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το πας. :T: Όπως είσαι τώρα, κατέβαστε αυτό το ωραίο προγραμματάκι, χρησιμοποίησε LoD = 3, παίξε και λιγάκι με τα ram timings και sub-timings μέσω του MemSet 4.0 και βουρ για 81k ;)

Εκπληκτικό αυτό το SetLoD!!! Δοκίμασα τιμές 2,3,4 και κατέληξα στην 3. Ανέβασε το στοκ (500 core / 400 mem) σκορ μου από 65ΧΧΧ σε 71ΧΧΧ!!! Αλλά όταν βάζω τους ίδιους χρονισμούς (716 core / 513 mem) παίρνω το ίδιο 75,400 με το ζόρι...

Άλλοι χρονισμοί, άλλο LoD? Είναι "νόμιμο" στο hwbot??

Η κάρτα δεν μπορεί να δώσει παραπάνω Mhz, ίσως ανοίγωντας το λάπτοπ και βάζοντας artic silver 5 γίνει κάτι να σπάσω το 722...

Οι μνήμες αν και Kingston HyperX πάνε το πολύ 4-3-3-10 από 4-4-4-12 που δεν έδωσε ιδιαίτερη βοήθεια (2-3 πόντοι)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now