Recommended Posts

8 παρα 10 το πρωι ετρεξα ρε παιδι. με πηρε ο υπνος χθες περιμενοντας να τελειωσει και σηκωθηκα 10 λεπτα νωριτερα να το βαλω να τρεχει να κανω μπανιο και να παρω το ss στο φλασακι :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βόλο είμαι. Οποτε θες στείλε μου pm να κανονίσουμε. ;)

Φτουυ!!χαχαχ χτες εκλεισα το κουτι :D

Στηνω λειτουργικα και σε στελνω..

Aka η γνωστή παροιμία: "Βάζω Sandy Bridge, βάζεις μνήμες;" :hehe:

Αχτι το εχω George..

Link to comment
Share on other sites

bd7c531426.jpg

δεν παει καλα ο σαμινο.

του πω να μπει να παιξει κανα lowclock :P

βεβαια ο σαμ παιζει εκει πανω με hypers. νταξ

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Σιγά και βασανιστικά. :P

To 7.59 θα το ψάχνα τώρα, αλλά βάρεσε 65 βαθμούς ο 860. Πρέπει να κοιτάξω την υδρόψυξη.

Όσο για το 4GHz θέλω να ψάξω τη μητρική λίγο. Πάνω από 230 blck παθαίνει κοκομπλόκο. Δεν ποστάρει καν. Με 229 μπαίνει windows μπεντσάρει. Μόλις πατάει 230 δεν ποστάρει καν. Ψυχολογικό μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Μάλλον πρέπει να περιοριστώ στο <230, γιατί αεράτη μητρική, υδρόψυκτος επεξεργαστής. Οπότε το μόνο που μένει είναι να ρυθμίσω τις θερμοκρασίες στα 4,5 GHz.

Thx George

Link to comment
Share on other sites

Στα 4GHz που έκανα 7m49sec, απείχα μόνο 2sec από το καλύτερο efficiency που έχει γίνει ποτέ σε P55 :D Αλλά, δεν μπορούσα να παγώσω τις μνήμες :( Αν τις πάγωνα εκεί και αντί για 7-7-5 @ 2000ΜΗz έπαιζα 6-7-5 @ 2000MHz ή 8-8-8 @ 2400MHz θα τους έφτανα :( Δεν είναι το bclk ρει, είναι το Uncore που δίνει τόσο πολύ. Και στο P55 που έχει κλειδωμένο CPU multiplier, θες bclk για να ανέβει το uncore.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα πάρει κάπως πρέφα ότι ήταν το uncore που με έκοβε, αλλά δεν ήθελα να δώσω πολύ VTT (για αρχή τουλάχιστον :P). To προσέχω το cpu (σου). :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι μην ανησυχείς! Μέχρι 1.45 του έχω δώσει. Στα πούπουλα το έχω. :D

Αλλά θα δοκιμάσω και 1.5 να δω που πάει. Το θέμα είναι να ρίξω θερμοκρασίες. Γιατί στα 4.5γίγα τίναξε 65. Κάτι θα σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now