Tilemaxos46

Αναβάθμιση Desktop με νέα Κάρτα Γραφικών

Recommended Posts

Έχω ένα Desktop (ATX Z170, i5 6600, 16 GB RAM) και θέλω να πάρω κάρτα γραφικών να αντικαταστήσω τη R7 360 (επίσης δεν ξέρω αν βοηθήσει αλλά οθόνη έχω την AOC q3279vwf. Το πιο απαιτητικό παιχνίδι που έχω είναι το AC Odyssey και δεν πολύ παίζω.

 

Σκέφτομαι να πάρω την Asus GeForce GTX 1050 Ti 4GB Cerberus ή τη Gainward GeForce GTX 1660 6GB Ghost Σας φαίνονται καλή επιλογή ή θα προτείνατε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στις δυο δεν το συζητάμε η Gainward GeForce GTX 1660 6GB Ghost είναι καλύτερη δες επίσης και την 1660 super που είναι περίπου στα ίδια λεφτά και πολύ καλύτερη , άλλα το μόνιτορ σου είναι 2k  οι κάρτες που βλέπεις είναι ποιο πολύ για 1080p να ξέρεις ,δες και εδω ενα βιντεο αν σε καλύπτει 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

 

Όσον αφορά το setup σου, είσαι ακόμα οκ. Δηλαδή δεδομένων των αναγκών σου και των καρτών που θέλεις να αναβαθμίσεις, θα έλεγα ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ίσως στη αργότερα άλλαζες και πήγαινες προς κάτι φθηνό και καλύτερο, όπως κανέναν Ryzen 3100 με μια A520, τώρα που πλησιάζουν στη κυκλοφορία τους.

 

Επίσης η 1050 ti είναι σούπερ παλιά πλέον, οπότε κοιτάζεις στη 1660 σειρά, σίγουρα. Αν δεν βγαίνεις για την Super τότε στην απλή. Η οθόνη σου είναι τίμια, δε θα της έκανα τίποτα. 😛

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now