esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Μάλλον πας για τροφοδοτικό.

Κάτι έχει κάει στο πρώτο στάδιο του τροφοδοτικού και κάνει βραχυκύκλωμα.

Ακόμα και σε full load να ήταν πάνω από 6-6,5Α δεν χρειάζεται.

Πλάκα θα χει αν είναι το τροφοδοτικό..!!!

Μην βιάζεσαι ρε Άκη.

Κάθε φορά πέφτει η ασφάλεια ή μερικές φορές ?

Όταν πατάς το κουμπί να ανοίξει, εννοείς το power button του PC ή τον διακόπτη του τροφοδοτικού?

Το κουμπί του τροφοδοτικού. Μερικές φορές..!!! Τρεις φορές μου χει γίνει..!!!

Πολύ πιθανό να φταίει η ασφάλεια... ειδικά αν είναι φορτωμένη και με άλλες γραμμές....

Χωρίς βέβαια το ένα να αποκλείει το άλλο.... θεωρώ ότι είναι καλύτερα ή να αυξήσεις λίγο το μέγεθος της ασφάλεια.... ή να βάλεις μια επιπλέον ασφάλεια φορτώνοντάς την μόνο με τα ρεύματα για το συγκεκριμένο δωμάτιο....

Σε εμένα πάντως είχε συμβεί κάτι παρόμοιο ... και οφείλονταν στο ότι ο @@@@@@ ο ηλεκτρολόγος είχε φορτώσει σε μία δεκάρα, δωμάτιο σαλόνι και κάποιες συσκευές κουζίνας... το μισό σπίτι δηλαδή... έτσι όταν πήγαινα να βάλω το τροφοδοτικό στην πρίζα... κάποιες φορές έπεφτε η ασφάλεια...

Η ασφάλεια έχει μόνο το δωματιό μου, και μια μπρίζα της κουζίνας.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να τα τιναξε το realtek lan..!απορω γιατι δεν εβαλαν 2 intel οι τενεκεδες..!Ακομα δε μεγαλυτερος τενεκες ειναι ο παστελ που δεν εβγαλε το αυτοκολιτακι και πρεπει να παιδευομαι σαν να μην πω βραδιατικα..!

Intel Lan Powaaa!! Pastel -> .i.

Edited by ProPitsiriko$
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα θα χει αν είναι το τροφοδοτικό..!!!

Το κουμπί του τροφοδοτικού. Μερικές φορές..!!! Τρεις φορές μου χει γίνει..!!!

Η ασφάλεια έχει μόνο το δωματιό μου, και μια μπρίζα της κουζίνας.

Εφόσον δουλεύει κανονικά είσαι ok, σε πολλά high-wattage PSU γίνεται αυτό ( να ρίχνει την ασφάλεια ) [ συνήθως συνοδεύεται και από μπλέ αστραπόσπίθα στην πρίζα :P ]

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δουλεύει κανονικά είσαι ok, σε πολλά high-wattage PSU γίνεται αυτό ( να ρίχνει την ασφάλεια ) [ συνήθως συνοδεύεται και από μπλέ αστραπόσπίθα στην πρίζα :P ]

Αλλάζω ασφάλεια...? Βάζω μεγαλύτερη....?

Link to comment
Share on other sites

PFFFF δικαιολογιες για να μην έρθεις στη δουλειά έέέέ??? σου έχουμε κανονίσει και γραφείο στο μπαλκόνι για άυριο να μην κολλήσεις κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ψήνομαι στον πυρετό :(

Περαστικά Σόφο :)

Καλημέρα

περαστικά ρα

πάνε γιατρό, μπορεί να έχεις Η1N1 :(

Είχα εγώ πέρισυ δεν είναι τίποτα. Θα πάρει Tamiflu για 9 μέρες και δεν θα βγαίνει καθόλου από το σπίτι. Επίσης θα κυκλοφορεί μέσα με μάσκα όπως αυτή που φοράνε οι γιατροί για να μην κολλήσει και τους υπόλοιπους. Σοβαρά όμως δεν είναι κάτι σοβαρό, προσοχή θέλει μόνο :)

BACK ALIVE το box :D

Link to comment
Share on other sites

Πλέον σπανιότατα benchάρω.

Δεν έχω λόγο, κίνητρο, ούτε όρεξη.

Δεν σταματάω, αυτό άλλωστε είναι αδύνατο, αλλά δεν ξέρω αν θα επιστρέψω στην ενεργό δράση πριν το καλοκαιράκι ( Socket LGA2011 ).

Μπορεί να benchάρω in private ή και in public με τον Χρήστο μερικές φορές, αλλά ως εκεί.

Συγκέντρωση σε άλλα πράγματα τώρα όπως reviews, δουλειές και ότι προκύψει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now