esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Και γω θέλω να benchaρω... πάρ'τε τηλ να πάμε όπου θέλετε...

Να μην τον παρει κανενας τηλ,

Θα σε κανω εγω αλογατο...

Φιλος σου λεει ο αλλος μετα, του λετε να βγειτε για ενα καφε, και μου λεει ειμαι στις γουτσουγουτσουνιες με την Μαρια δεν μπορώ σμρ...

OUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι αθηνα, ψησου και ελα το βραδυ για καφε/φαι να κανουμε κουτσομπολιο και απο κοντα.

θα γνωρισεις και τον παστελιδη εξαλλου, ειναι πολυ δελεαστικο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

ωραία τότε να μου αναλύσεις κάποια πραγματάκια που θέλω..

Μαγαζί Tigerdirect. TigerDirect.com - Computers, Computer Parts, Computer Components, Netbooks & Electronics

Που λες.. ότι σύστημα και να κάνω είμαι περίπου 400-500 ευρό καρδισμένος το οποίο κάνει και διεθνής αποστολές.. αλλά με την μεταφορική η οποία σύμφωνα με αυτούς με UPS είναι 600$ δηλαδή

αυτοματα πάμε στα 200ευρό διαφορά με βάση ελλάδα και για 200ευρό να παει...@$! το παίρνω και από ελλάδα.

Τώρα το καλοκαίρι μίλαγα με έναν αμερικάνο απο Βαλτιμόρη και μου είχε πει μπορείς να τους πάρεις τηλ και να τους πείς αφου σας πληρώνω μετρητά αφήστε μου το shipping η κάντε μου καλύτερη τιμή.. για να βγεις κερδισμένος.. αλλά μετά μίλησε με κάποιον από εκεί και του είπε το εξής το shipping είναι shpping δεν αλλάζει.. άρα πάμε στα ίδια..

Τώρα είχα φίλο ο οποίος έμενε στην florida σπουδές αλλά τα παράτισε ο ραπάνας τι έκανε πήρε pc 6000$ τότε και το έφερε μαζί του με το αεροπλάνο και μου είπε μπορεί να παέι να αγοράσει τα πράγματα και να μου τα στήλει αλλα δεν ξέρει για τελονίο το οποίο το ίδιο μου ανέφερε και ο άλλος μην το πληρώσεις διπλάσιο ακόμα για να το πάρεις.. τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτώνεις το shipping με την καμμία.

Εκτός και αν τους κάνεις παραγγελία κάποια ακριβά πράγματα, αλλά ταυτόχρονα μικρά σε όγκο.

Αν π.χ. τους παραγγείλεις 2-3 Xeon E7-8870, τότε μπορείς άνετα να τους πείς κόψτες μου το shipping :)

Βεβαίως, μην ξεχνάς ότι θα έχεις και το χαράτσι του τελωνείου ( εκτός και αν δεν έχει στην Ρουμανία, δεν ξέρω από εκεί τι παίζει :P )

Link to comment
Share on other sites

Για ρουμάνια δεν ξέρω και εγώ τι παίζει ακόμα με βάση τελωνείου.. όταν το κοίταγα το καλοκαίρι ήμουν ελλάδα.. κοίταξε ρουμανία σε αυτά τα πράγματα είναι μέχρι και 50 ευρό φθύνοτερα άμα κάτσει αλλιώς τα ίδια αλλά έχουν κάτι περίεργες τιμές σε άλλα πράγματα δηλαδή PSU Ocz 1250Watt

120ευρο μόνο ενώ ελλάδα κάνει 200 και σε κάτι άλλες χώρες π.χ αγγλία 150 λύρες Nzxt Phantom το κουτί που πήρα τώρα 110 ευρό ενώ ελλάδα 200 ευρό αλλα μιά GTX580 Ξέρω εγώ 480 ευρό δηλαδή να πεις να το βρεις φθυνότερα ενώ direct είναι 350 ευρο κατάλαβες σε κάτι τέτοια θεματάκια είναι οι διαφορές αλλά ρουμανια π.χ samsung s27950 400 ευρό σε ελλάδα 580 dellu2711 490 ευρό ελλαδα 600

και τα μεταφορικά τσαμπέ 2 ευρο 5 μαξ είναι φθύνα γενικά εδώ η ζωή εδώ έτυχε πέρασα με 150 ευρό ενα μήνα. αλλα σε αυτα τα προίντα έχουν ίδες τιμες

Link to comment
Share on other sites

παστελιδη, πεππα και οποιος αλλος ενδιαφερεται, θα ειμαι με τον αντωνη και αργοτερα θα ερθει και το πσοφ στο μαγαζι του levelone.

που ειναι το μαγαζι?τωρα γυρισα:(

ψηνετε κανα ποτο?

@βιλλ:δεν με απασχολουν τα τετοιου ειδους "κοριτσακια"!!!!!!απο πιτσιρικια "χορτασα"!!

Link to comment
Share on other sites

Μας γ@μησαν... Κάνανε συμβούλιο λέει χθες βράδυ και αποφάσισαν να δοθεί κανονικά η εξεταστική που χάθηκε με την κατάληψη, από 24 Σεπτέμβρη (σήμερα) μέχρι 10 Οκτώβρη. Άντε να χαθείτε μοσχάρια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now