esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Μπύρα, δεν με πιάνεις καθόλου.

Εγω εκπέμπω δορυφορικά και εσύ επίγεια.

Οπότε δεν θα μπω στον κόπο να γράψω τίποτα ( ακόμα και στο βασικό κατάλαβες λάθος, δεν χλευάζω κανέναν ).

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βασίλη.. όταν ρωτάς αν θα έχουμε τηλέφωνο τι κάνεις? Απλά μου την δίνει στα νεύρα να βλέπω κάποιον "τυχερό" που έχει την δυνατότητα να φύγει από την Ελλάδα να χαίρεται με την κατάσταση της χώρας που αφήνει πίσω του. Οκ, είμαστε δύσκολα.. μέχρι εκεί όμως! Δεν θα ζήσουμε και στις σπηλιές.. απλά θα κάνουμε το σκατό μας παξιμάδι για μερικά χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Ήδη διαγράφηκε από το λεξιλόγιο η λέξη πλάκα/χιούμορ δηλαδή ?

Παρεπιπτόντως δεν έχει μόνο οικονομικοπολιτική κατάντια η χώρα, ευθύνες αρκετές φέρουνε και οι απλοί πολίτες, όπως επίσης έχουνε και κάποια θέματα συμπεριφοράς να το πω ? πολύς κόσμος, κυρίως οι ηλικίες 20-28, 45 και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι .. η πλάκα/χιούμορ δεν διαγράφηκε, απλά η πλάκα γίνεται μια φορά.. γίνεται δύο.. τρεις. Μετά δεν είναι πλάκα.. είναι κάτι άλλο.

Συμφωνούμε απόλυτα, λόγο δουλειάς συναντάω πάρα πολύ κόσμο κάθε μέρα και με μεγάλη μου λύπη συνιδητοποιώ τι είδους λαός είμαστε..Με τον μαλ@κα που νομίζει ότι τα ξέρει όλα, με τον μαλ@κα που ανοίγει το παράθυρο του αυτοκινήτου και φτύνει στον δρόμο λες και δεν υπάρχουν χαρτομάντηλα, με τον μαλ@κα που δεν σέβεται τίποτα.. και προβλήματα συμπεριφοράς και προβλήματα συνύπαρξης και από όλα.. δεν σου είπα ότι ο Ελληνικός λαός είναι ο καλύτερος στον κόσμο..

Απλά μην γενικεύεις την κατάσταση.. κρίνωντας τον Έλληνα γενικά κρίνεις και ένα ποσοστό που δεν κάνει τίποτα από όσα προανέφερα.. αυτό προσπαθώ να πω.. επειδή ένα ποσοστό ( μικρο ή μεγάλο - αυτό είναι ένα άλλο θέμα ) των Ελλήνων είναι μαλ@κες δεν σημαίνει ότι ο Έλληνας είναι μαλ@κας..

Πάντα σε φιλικό επίπεδο, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κάτσ ρε Βασίλη (δεν με νοιάζει αν θα με φιλοξενήσεις ποτέ σπίτι σου και εγώ Αθήνα μένω :hehe: ) να μιλήσουμε σοβαρά πώς σε βλέπω εγώ χωρίς παρεξηγήσεις?

Πρώτα απ'όλα μιλάω για συζητήσεις γενικού περιεχομένου που κάνουμε στο OT και όχι σε άλλα θέμματα.

Κράζεις τους Έλληνες ότι έιναι τεμπέληδες και δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου.

Η οικογένεια σου έχει λεφτά και εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για να έχεις λεφτά.

Άλλοι σταματάνε το σχολείο να βοηθήσουν την οικογένεια τους και εσύ απλά ότι θέλεις το έχεις έτσι απλά.

Μιλάς για τους Έλληνες σαν να μιλάς για γύφτους ξέρω γώ και είσαι και εσύ Έλληνας.

Το ότι είναι η μητέρα σου απο USA και έχεις αμερικάνικη υπηκοότητα δεν λέει κάτι.

Μου θυμίζεις τα κοριτσάκια στο σχολέιο μου που επειδή είχαν Αμερικάνικη υπηκοότητα και νομίζανε πώς ήταν Superμουμάκια λόγω αυτού.

Κράζεις για το χαράτσι, την τρόικα και τις πορείες και το μόνο που εχεις κάνει έιναι να τα γνωρίζεις επειδή τα διαβάζεις/βλέπεις στο net (TV έχεις πέι δεν βλέπεις).

Τράβα μείνε μόνος σου, δούλεψε μόνος σου, βγάλε τα πέρα μόνος σου, βίωσε ότι και οι περισσότεροι στην Ελλάδα και μετά έλα να γράψεις και να είσαι μέρος αυτού.

Τώρα είσαι σαν έναν τύπο που έχει Veyron (δώρο του μπαμπά πάντα) που σου πληρώνουνε βενζίνες και κράζεις για την τιμή της αμόλυβδης.

Όσον αφορά την USA που σε πειράζουμε όλοι, το κάνουμε (και το ξέρεις και εσύ πολύ καλά) επειδή μια ζωή γράφεις πώς σε λίγο καιρό φευγεις για USA και μετά απο 10 χρόνια είσαι ακόμα στην Ελλάδα .

Για τα θέμματα συμπεριφοράς δεν ξέρω τι θέλεις να πέις.

Έλα μαζί μας σε έναν καφέ που μιλάμε και σοβαρά καμιά φορά να τα πούμε απο κόντα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε απόλυτα, λόγο δουλειάς συναντάω πάρα πολύ κόσμο κάθε μέρα και με μεγάλη μου λύπη συνιδητοποιώ τι είδους λαός είμαστε..Με τον μαλ@κα που νομίζει ότι τα ξέρει όλα, με τον μαλ@κα που ανοίγει το παράθυρο του αυτοκινήτου και φτύνει στον δρόμο λες και δεν υπάρχουν χαρτομάντηλα, με τον μαλ@κα που δεν σέβεται τίποτα.. και προβλήματα συμπεριφοράς και προβλήματα συνύπαρξης και από όλα.. δεν σου είπα ότι ο Ελληνικός λαός είναι ο καλύτερος στον κόσμο..

Ιωάννη, δεν γίνεται να υπάρχουν μόνο μαλάκες. Υπάρχουν και καλοί σε αυτή την ζωή.

Γιατί όλοι κρατάτε μόνο τους μαλάκες και δεν κρατάτε και τους καλούς?

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη αυτό ακριβώς προσπαθώ να πω και εγώ, μην παίρνει οι μπάλα και τους καλούς που υπάρχουν.. Νιώθω άσχημα να λένε τεμπέλη τον Έλληνα ενώ όσα παιδιά ξέρω είτε είναι άνεργοι και ψάχνουν για δουλειά είτε δουλεύουν 10 ώρες την ημέρα για 700 ευρώ. Υπάρχουν Έλληνες κλέφτες/απατεώνες/λαμόγια οκ! Ας κρίνουμε αυτούς.. όχι τον Έλληνα!

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό στην Ελλάδα δεν θα υπάρχουν αυτοκίνητα, οπότε μπορούμε να τα πάρουμε όλα αυτά και να τα κάνουμε σόμπες και θερμάστρες! :D

edit: Πέρα από την πλάκα, διάβαζα κάπου στο Internet για έναν Έλληνα που προσάρμοσε ένα είδος τουρμπίνας/blower σε μια κατασκευή κάτω από τζάκι του. Έφτιαξε σωλήνες που περνάνε μέσα από την εστία φωτίας - οι σωλήνες ζεσταίνονται και φυσάνε τον ζεστό αέρα μέσα στο σαλόνι.. και ζεσταίνει όλο τον χώρο.. Πούλησε την πατέντα σε μια εταιρία και σε λίγο καιρό θα βγεί στην παραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

Κράζεις τους Έλληνες ότι έιναι τεμπέληδες και δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου.

Από πού ξέρεις εσύ Βασίλη αν έχω δουλέψει ή δεν έχω δουλέψει ?

Η οικογένεια σου έχει λεφτά και εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για να έχεις λεφτά.

Το μάμησες και ψόφησε.

Έχουμε μια Α οικονομική κατάσταση, αλλά αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα ( έχουμε και δάνεια, δεν είμαι ο γιός του Bill Gates, ούτε καν ), ούτε ότι χρησιμοποιώ τα λεφτά των γωνιών μου ( trust me, αν ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο, δεν θα κυκλοφορούσα με Fiesta 1.4 ).

Λεφτά από τους γονείς μου έπαψα να παίρνω από τα 17-18, σπάνια μέχρι τα 21-22 να τσόνταραν κάτι που και που, πέραν της τροφής και της κατοικίας προφανώς.

Μιλάς για τους Έλληνες σαν να μιλάς για γύφτους ξέρω γώ και είσαι και εσύ Έλληνας.

Είμαι Έλληνας κατά το ήμισυ όμως.

Επίσης όπως δεν με βλέπεις να κουβαλάω την Ελληνική σημαία, έτσι αντίστοιχα δεν κουβαλάω ούτε Αμερικάνικη.

Δεν είμαι "πατριώτης" που λέμε, δεν βρίσκω καμμία ουσία στο "θέμα" αυτό.

Είμαι άνθρωπος, χώρος ύπαρξης μου είναι η Γη, όλα τα άλλα είναι απλά μέρη αυτού του πλανήτη, όπου ζω.

Μου θυμίζεις τα κοριτσάκια στο σχολέιο μου που επειδή είχαν Αμερικάνικη υπηκοότητα και νομίζανε πώς ήταν Superμουμάκια λόγω αυτού.

Αυτό το φαινόμενο όλως περιέργως συμβαίνει κυρίως εδώ.

Και Αμερική έχει καραπουτανάκια, έχει και σνόμπ, αλλά έχει και πάρα πολύ ( δεν θα πω ότι είναι η πλειονότητα γιατί δεν είναι standard, αλλά ούτε θα το δεχθείς ) μια χαρά κοπέλες και κόσμο.

Κράζεις για το χαράτσι, την τρόικα και τις πορείες και το μόνο που εχεις κάνει έιναι να τα γνωρίζεις επειδή τα διαβάζεις/βλέπεις στο net (TV έχεις πέι δεν βλέπεις).

Έχω πει πολλάκις σε προηγούμενα post, όπως βλέπω τα πράγματα με την δική μου νοημοσύνη, λογική, κρίση, κλπ δεν βλέπω να αλλάζει το πράγμα παρά μόνο από πολύ βίαια εξέγερση ( καταλαβαίνεις πρός τα που 300αρίζω ).

Απλά από την άλλη έχω αποδεχθεί ότι έτσι είναι, δεν προτίθεμαι να συμμετάσχω σε οποιαδήποτε "συγκέντρωση" ή και οργανωμένη βία ( είμαι γενικά κατά της βίας, αν και καταφεύγω και σε αυτή αν βοηθήσει αρκετά κανείς τα νευρικά μου κύτταρα :P ) γιατί πολύ απλά έχω αποφασίσει τι θέλω, και έχω πολλά πράγματα να κάνω και να επιδιώξω και να ζήσω, που σε αυτή την φάση προτιμώ να γίνω "κότα" ( κάτι που όσοι με ξέρουνε, γνωρίζουνε πόσο δύσκολα κάνω κάτι τέτοιο και πόσο δεν το γουστάρω ) και "τεμπέλης" και να φύγω για εκεί που θα έχω πιο καλή ζωή, πιο καλή ψυχολογική υγεία και διάθεση, έχω ανοιχτές πόρτες σε δουλειά στον τομέα μου και εκεί που μου αρέσει να δουλεύω και να κυνηγάω δύσκολα πράγματα ( ποτέ δεν μου άρεσε το εύκολο ) και να δουλέψω, να ζήσω, να κάνω οικογένεια, να προσφέρω μια Α συνθήκη ζωής και επιβίωσης σε αυτή.

Όσον αφορά την USA που σε πειράζουμε όλοι, το κάνουμε (και το ξέρεις και εσύ πολύ καλά) επειδή μια ζωή γράφεις πώς σε λίγο καιρό φευγεις για USA και μετά απο 10 χρόνια είσαι ακόμα στην Ελλάδα .

Ρε Βασίλη, μια ζωή δεν γράφω ότι φεύγω, ούτε με γνωρίζεις όσο μάλλον νομίζεις ( εκτός και αν κάνουμε παρέα, βγαίνουμε έξω, συζητάμε στο τηλ, κλπ και δεν το γνωρίζω -- υπνοβατώ μήπως ? ), οπότε και δεν ξέρεις που ήμουν, τι έκανα κλπ.

Δεν ξέρεις εν ολίγοις πότε ήμουν Ελλάδα, πότε ήμουν Αμερική, πόσο έχω ζήσει Ελλάδα, πόσο έξω, κλπ.

Για τα θέμματα συμπεριφοράς δεν ξέρω τι θέλεις να πέις.

Έλα μαζί μας σε έναν καφέ που μιλάμε και σοβαρά καμιά φορά να τα πούμε απο κόντα.

Μιλάτε σοβαρά ? Ποιά παρέα ρε ?

Γιατί δίχως την παραμικρή ειρωνία/διάθεση προσβολής/ κλπ όσες φορές έχει τύχει να βγούμε μαζί, και άλλες φορές που είχαμε βγεί κάποιοι από τον "κύκλο" σου δίχως εσένα ( π.χ. Crio, Σάκης, pastel, sofos, nord, jc που είχαμε βγεί κάμποσες φορές ) δεν θυμάμαι να είχε παιχτεί καμμιά σοβαρή κουβέντα.

υ.γ.1. Το τεμπέλης Έλληνας δεν χρειάζεται να το επεξηγήσω, κακώς δεν κατάλαβες ότι το έλεγα για πλάκα, αφού είναι πασίγνωστο πως δεν ισχύει επί το πλείστον

Link to comment
Share on other sites

Από πού ξέρεις εσύ Βασίλη αν έχω δουλέψει ή δεν έχω δουλέψει ?

Απο αυτά που γράφεις τόσα χρόνια σε τόσα forums.

Το μάμησες και ψόφησε.

Έχουμε μια Α οικονομική κατάσταση, αλλά αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα ( έχουμε και δάνεια, δεν είμαι ο γιός του Bill Gates, ούτε καν ), ούτε ότι χρησιμοποιώ τα λεφτά των γωνιών μου ( trust me, αν ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο, δεν θα κυκλοφορούσα με Fiesta 1.4 ).

Λεφτά από τους γονείς μου έπαψα να παίρνω από τα 17-18, σπάνια μέχρι τα 21-22 να τσόνταραν κάτι που και που, πέραν της τροφής και της κατοικίας προφανώς.

Δεν έχει σημασία το αμάξι man μην μου το χρησιμοποιείς σαν παράδειγμα.

Μπορώ να σου αντιπαραθέσω την τοποθεσία του σπιτιού σου αλλά δεν έχει νόημα.

Εσύ ξέρεις καλύτερα απο εμένα σίγουρα για το τι κάνεις, αλλά αυτή την εντύπωση δίνεις σε εμένα με το στυλ που γράφεις.

Είμαι Έλληνας κατά το ήμισυ όμως.

Επίσης όπως δεν με βλέπεις να κουβαλάω την Ελληνική σημαία, έτσι αντίστοιχα δεν κουβαλάω ούτε Αμερικάνικη.

Δεν είμαι "πατριώτης" που λέμε, δεν βρίσκω καμμία ουσία στο "θέμα" αυτό.

Είμαι άνθρωπος, χώρος ύπαρξης μου είναι η Γη, όλα τα άλλα είναι απλά μέρη αυτού του πλανήτη, όπου ζω.

Ναί είσαι Έλληνας κατά το ήμισυ αλλά πάλι απο τις απαντήσεις σου καταλαβαίνω πώς είσαι υπερήφανος που είσαι και μισός Αμερικάνος και αδιάφορο που είσαι και μισός Έλληνας.

Αυτό το φαινόμενο όλως περιέργως συμβαίνει κυρίως εδώ.

Και Αμερική έχει καραπουτανάκια, έχει και σνόμπ, αλλά έχει και πάρα πολύ ( δεν θα πω ότι είναι η πλειονότητα γιατί δεν είναι standard, αλλά ούτε θα το δεχθείς ) μια χαρά κοπέλες και κόσμο.

You've lost the point of my reply.

Έχω πει πολλάκις σε προηγούμενα post, όπως βλέπω τα πράγματα με την δική μου νοημοσύνη, λογική, κρίση, κλπ δεν βλέπω να αλλάζει το πράγμα παρά μόνο από πολύ βίαια εξέγερση ( καταλαβαίνεις πρός τα που 300αρίζω ).

Απλά από την άλλη έχω αποδεχθεί ότι έτσι είναι, δεν προτίθεμαι να συμμετάσχω σε οποιαδήποτε "συγκέντρωση" ή και οργανωμένη βία ( είμαι γενικά κατά της βίας, αν και καταφεύγω και σε αυτή αν βοηθήσει αρκετά κανείς τα νευρικά μου κύτταρα :P ) γιατί πολύ απλά έχω αποφασίσει τι θέλω, και έχω πολλά πράγματα να κάνω και να επιδιώξω και να ζήσω, που σε αυτή την φάση προτιμώ να γίνω "κότα" ( κάτι που όσοι με ξέρουνε, γνωρίζουνε πόσο δύσκολα κάνω κάτι τέτοιο και πόσο δεν το γουστάρω ) και "τεμπέλης" και να φύγω για εκεί που θα έχω πιο καλή ζωή, πιο καλή ψυχολογική υγεία και διάθεση, έχω ανοιχτές πόρτες σε δουλειά στον τομέα μου και εκεί που μου αρέσει να δουλεύω και να κυνηγάω δύσκολα πράγματα ( ποτέ δεν μου άρεσε το εύκολο ) και να δουλέψω, να ζήσω, να κάνω οικογένεια, να προσφέρω μια Α συνθήκη ζωής και επιβίωσης σε αυτή.

Ούτε εγώ πάω σε πορείες και είμαι κατά της βίας αλλά δεν έχω άποψη επι του θέμματος ή εάν έχω την κρατάω για εμένα.

Ρε Βασίλη, μια ζωή δεν γράφω ότι φεύγω, ούτε με γνωρίζεις όσο μάλλον νομίζεις ( εκτός και αν κάνουμε παρέα, βγαίνουμε έξω, συζητάμε στο τηλ, κλπ και δεν το γνωρίζω -- υπνοβατώ μήπως ? ), οπότε και δεν ξέρεις που ήμουν, τι έκανα κλπ.

Δεν ξέρεις εν ολίγοις πότε ήμουν Ελλάδα, πότε ήμουν Αμερική, πόσο έχω ζήσει Ελλάδα, πόσο έξω, κλπ.

Δεν σε γνωρίζω, ούτε κάνουμε παρέα, σε γνωρίζω μέσα απο αυτά που γράφεις αλλά απ'όσο θυμάμαι...μια ζωή γράφεις ότι φέυγεις.

Μην με κάνεις να ψάξω που και πότε το έγραψες/φες δεν θα το κάνω γιατί βαριέμαι. Αφήνω μόνο ένα παράθυρο μεταξύ Μαιο 2011 και Δεκέμβριο 2011 που έλειπα και δεν παρακολουθούσα τίποτα.

Μιλάτε σοβαρά ? Ποιά παρέα ρε ?

Γιατί δίχως την παραμικρή ειρωνία/διάθεση προσβολής/ κλπ όσες φορές έχει τύχει να βγούμε μαζί, και άλλες φορές που είχαμε βγεί κάποιοι από τον "κύκλο" σου δίχως εσένα ( π.χ. Crio, Σάκης, pastel, sofos, nord, jc που είχαμε βγεί κάμποσες φορές ) δεν θυμάμαι να είχε παιχτεί καμμιά σοβαρή κουβέντα.

Pastel,Sofos,AN7,Asta και μερικές φορές +Webbie,Jason

Ρε φίλε, με τον Σακης δεν μπορείς να μιλήσεις καν, τι σοβαρά να μιλήσεις :hehe:

υ.γ.1. Το τεμπέλης Έλληνας δεν χρειάζεται να το επεξηγήσω, κακώς δεν κατάλαβες ότι το έλεγα για πλάκα, αφού είναι πασίγνωστο πως δεν ισχύει επί το πλείστον

Το κατάλαβα...δεν απευθύνθηκα σε αυτή την φορά αλλά γενικά στα λεγόμενα σου

424945_10150595512733818_843983817_8797647_1786742865_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που γράφεις τόσα χρόνια σε τόσα forums.

Έχω γράψει πουθενά ποτέ ότι δεν δούλεψα ποτέ ?

Δεν έχει σημασία το αμάξι man μην μου το χρησιμοποιείς σαν παράδειγμα.

Μπορώ να σου αντιπαραθέσω την τοποθεσία του σπιτιού σου αλλά δεν έχει νόημα.

Εσύ ξέρεις καλύτερα απο εμένα σίγουρα για το τι κάνεις, αλλά αυτή την εντύπωση δίνεις σε εμένα με το στυλ που γράφεις.

Μια χαρά σημασία έχει το αμάξι, από πολλές απόψεις, ιδιαίτερα εδώ.

Η τοποθεσία του σπιτιού μου δεν έχει καμμία σχέση, γιατί το οικόπεδο στο οποίο χτίστικε το σπίτι μου είναι στην κατοχή της οικογενείας, από τον προ-παππού μου, όταν στην Σταμάτα κατοικούσανε 10 οικογένειες όλες κι όλες, και ήτανε ένα χωριό σαν το Κωλοκοτρονίτσι, δεν το ήξερε κανείς, δεν ήτανε glamorous, δεν είχανε το παραμικρό αμάξι, πρωτοείδανε τηλεόραση γύρω στο 1970 κλπ.

Ναί είσαι Έλληνας κατά το ήμισυ αλλά πάλι απο τις απαντήσεις σου καταλαβαίνω πώς είσαι υπερήφανος που είσαι και μισός Αμερικάνος και αδιάφορο που είσαι και μισός Έλληνας.

Βασικά δεν είμαι υπερήφανος για τίποτα από τα 2.

Δεν ιοθετώ τα κατορθώματα και τις αξίες κάποιων ( π.χ. των αρχαίων σοφών Ελλήνων, κλπ ) για να νοιώσω υπερήφανος για τον εαυτό μου.

Το βρίσκω τουλάχιστον ανούσιο.

Το μόνο που μου δίνει η υπηκοότητα είναι την δυνατότητα να μπορώ να ζήσω Αμερική όποτε θέλω.

Και δεν είναι περηφάνια αυτό, αλλά ένα καλό, πες το και τύχη αμαν θες, γιατί διαφορετικά δεν πας καθόλου εύκολα να ζήσεις USA.

Άλλωστε τους Αμερικάνους δεν λένε οι περισσότεροι έλληνες "χαζοαμερικάνους", "κοιμισμένους", κλπ ?

Και ναι, είναι και πολλοί που είναι τέτοιοι. Θα βρείς ακόμα και νεαρής ηλικίας κόσμο που να μην ξέρει να δείξει καν στον χάρτη ακόμα και τις κυριότερες πόλεις και τοποθεσίες της ίδιας της Αμερικής ( ούτε καν λόγος για ξένες χώρες, πλήν αυτών που γουστάρουνε να πηγαίνουνε για διακοπές ).

Είμαι περήφανος για ότι καταφέρνω και δεν καταφέρνω ή έστω προσπαθώ να κάνω ο ίδιος, και οι καλοί μου φίλοι κλπ.

Δεν έχει καμμία σχέση με καμμία χώρα απολύτως.

Δεν σε γνωρίζω, ούτε κάνουμε παρέα, σε γνωρίζω μέσα απο αυτά που γράφεις αλλά απ'όσο θυμάμαι...μια ζωή γράφεις ότι φέυγεις.

Μην με κάνεις να ψάξω που και πότε το έγραψες/φες δεν θα το κάνω γιατί βαριέμαι. Αφήνω μόνο ένα παράθυρο μεταξύ Μαιο 2011 και Δεκέμβριο 2011 που έλειπα και δεν παρακολουθούσα τίποτα.

Ναι, είχα γράψει πριν πρπ 2 χρόνια ότι φεύγω πάλι μια και καλή.

Το αν όμως μεσολάβησε οικογενειακό πρόβλημα ή προσωπικό σοβαρό πρόβλημα υγείας, κλπ δεν το ξέρεις ? Τι λες ?

Πάντως αν γουστάρεις ένα στοιχηματάκι ότι μετά τον Ιούλιο δεν θα με ξανασυναντήσεις επί Ελληνικού εδάφους το βάζω αν θες.

Όσα $ ? gbp θες στοιχηματίζω :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μια να βάλω στοίχημα. Μία ομως κυριολεκτικά.

Μακάρι να φύγεις και να πάς εκέι και να έισαι όλη μέρα στα PCB και σε ότι άλλο γουστάρεις.

Απλά μην κράζεις του Έλληνες γιατί ο PinwMpires θα γίνει Pinwaima και θα έρθει να στο πιεί όλο.

και έλα καμια φορά σε καφέ να δείς πώς έιναι. . . . :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πιστεύω ότι στον απέναντί μου πρέπει να μιλήσω σοβαρά, τότε το κάνω. Όταν ο απέναντί μου δεν με εμπνέει για σοβαρή κουβέντα δεν το κάνω ποτέ. Με όσους έχω μιλήσει πραγματικά σοβαρά το ξέρουν. Απλώς παρέμβαση γιατί με τσαντίσατε. Ξανακρύβομαι στη σπηλιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Οπ.. η σοβαρότητα μίλησε και όπως είδατε σας πέταξε το μπαλάκι..! Σάκη γιατί είσαι από τώρα στην σπηλιά? Αλλά είδες ο Έλληνας.. στην σπηλιά μεν με Internet δε!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πιστεύω ότι στον απέναντί μου πρέπει να μιλήσω σοβαρά, τότε το κάνω. Όταν ο απέναντί μου δεν με εμπνέει για σοβαρή κουβέντα δεν το κάνω ποτέ. Με όσους έχω μιλήσει πραγματικά σοβαρά το ξέρουν. Απλώς παρέμβαση γιατί με τσαντίσατε. Ξανακρύβομαι στη σπηλιά μου...

1 vs 1 είσαι οκ. Αλλά όταν βλέπεις κόσμο εξτασιάζεσαι :hehe:

Ναι σε τσαντίσαμε, έιμαστε 1-1 τώρα :hehe: Που θα παρεξηγηθείς κιόλας...φρόκαλο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οπ.. η σοβαρότητα μίλησε και όπως είδατε σας πέταξε το μπαλάκι..! Σάκη γιατί είσαι από τώρα στην σπηλιά? Αλλά είδες ο Έλληνας.. στην σπηλιά μεν με Internet δε!

Μην του δίνεις σημασία...αγκαλιές θελει τούτος μόνο και έιναι καλα μετά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...επειδή το άκουσα κάπου και μου άρεσε...αν και το άλλαξα λίγο

It takes a series of incredible events to realise that you are product or your actions,

that life changes in desicions of around every corner you just have to follow your instict trust your mind and fate, that point you to the right direction

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now