esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ήθελε φίλος κάτι πραγματάκια και πήγαμε μια βόλτα.

Οι webcams γιατί δεν έχουνε την έκπτωση που γράφει στο site ? Ακυρώθηκε σήμερα η προσφορά αυτή ( το site ακόμα 9.99? γράφει σε όλες ).

Στις τάδε κάρτες ήχου είχε στο site τιμές τάδε, γιατί εδώ δεν ? Κοιτάει στο PC, δεν ισχύει η προσφορά αυτή την στιγμή.

Εν ολίγοις, κάποια πράγματα όντως υπήρχαν, κάποια υπήρχανε αλλά ούτε καν κοντά στις τιμές του site, και κάποια άλλα δεν υπήρχανε γενικά.

Δώσανε κάποια καλά, π.χ. το τούμπανο το Alienware στο περίπου 1/4 της τιμής.

Αλλά κατά τα άλλα... business done the Greek way.

Κρίμα μόνο για τους υπαλλήλους που τα παιδιά ήταν ΑΑΑ ( φανταστείτε για να το λέω εγω αυτό πόσο φίνα ήταν τα παιδιά στο μαγαζί :) )

DOA η οθόνη.

Nice.

Ζήτω η Ελλάς :handshake...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Bill,σε εντελώς φιλικό επίπεδο και χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου.. να σου κάνω μια ερώτηση.. επειδή εδώ και αρκετό καιρό παρατηρώ τον τρόπο που μιλάς για την Ελλάδα και τους Έλληνες.. Αρχικά εσύ από που είσαι? Στην Ελλάδα δεν γεννήθηκες και εσύ? Τι σου φταίει η Ελλάδα ακριβώς? Εφόσον έχεις την δυνατότητα να φύγεις από την Ελλάδα, φύγε! Αλλά μην προσβάλλεις τον Έλληνα και την Ελλάδα.. Τι πάει να πει αν θα έχουμε τηλέφωνο στην Ελλάδα? Όχι.. μέχρι τον Ιούλιο που θα φύγεις εσύ οι Έλληνες θα ζούμε σε καλύβες..

Και για πες μου και κάτι άλλο.. Εσύ για τον Α ή Β λόγο έχεις την δυνατότητα να φύγεις από την Ελλάδα.. τα παιδιά που δεν έχουν την δυνατότητα να φύγουν από γιατί τα χλευάζεις? Νομίζεις ότι όλα τα παιδιά έχουν γονείς με οικονομική άνεση ώστε να μπορέσουν να τους στηρίξουν στο εξωτερικό μέχρι να πατήσουν στα πόδια τους? Γιατί μην μου πεις ότι εσύ θα φύγεις από την Ελλάδα να πας στην οποιαδήποτε χώρα με τα δικά σου @@, κάποιος θα σε στηρίξει...

Όπου και αν πας σου εύχομαι να βρεις την ζωή που πιστεύεις ότι θα βρεις, και όλα σου τα σχέδια να γίνουν πραγματικότητα, αλλά κάνε μου μια χάρη, μην χλευάζεις τον Έλληνα που δεν έχει την δυνατότητα να φύγει και αυτός από την Ελλάδα.. Και μην λες τον Έλληνα τεμπέλη γιατί δεν ξέρεις τι κάνει για να βγάλει το μεροκάματο του.. δεν είναι όλοι οι Έλληνες συνδικαλιστές, πολιτικοί και βολεψάκιδες.. υπάρχουν και οι Έλληνες που γυρνάνε στις 12 το βράδυ από την δουλειά για να πάρουν 600 ευρώ τον μήνα και βλέπουν τα παιδάκια τους μόνο τις Κυριακές..

Μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις με κάποιο κείμενο 500 λέξεων γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα βαρεθώ στα μισά και δεν θα μπορέσω να σου απαντήσω.. απλά κάνε μου μια χάρη και μην προσβάλεις τον Έλληνα..

Φιλικά, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now