esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Από το πρώτο έχω κρατήσει μόνο τα cd αλλά δεν έχω ιδέα που είναι...θυμάστε τις συσκευασίες παλιά? Ορθογώνια άδεια κουτιά με 1-2 cd μέσα και άμα τα κουνούσες χτύπαγαν πέρα δώθε...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο έχω κρατήσει μόνο τα cd αλλά δεν έχω ιδέα που είναι...θυμάστε τις συσκευασίες παλιά? Ορθογώνια άδεια κουτιά με 1-2 cd μέσα και άμα τα κουνούσες χτύπαγαν πέρα δώθε...:hehe:

Τέτοια εννοεις? :P

30852a10c4b7e30c7f56d53389a68e71.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια εννοεις?

Όταν μετακόμισα από το σπίτι που έμενα, για να πάμε να μείνουμε μαζί με τη γυναίκα μου, άφησα έξω στο πεζοδρόμιο κάπου 30 κουτιά από παιχνίδια.

Τα περισσότερα ήταν Jane's και Microprose. Έχω κρατήσει μόνο τα Battlefield & Medal Of Honor που έχω όλη τη σειρά. Δεν ξέρω ποιός/οί τα πήραν, αλλά εξαφανίστηκαν σε 2 ώρες. Κρίμα που έκλεισε η Jane's ειδικά, είχε μακρά τα καλύτερα simulators με δυνατότητα να είναι εύκολα/arcade έως πλήρως ρεαλιστικά.

Αν πάντως ψάχνετε για παλιά παιχνίδια, σε ψηφιακή μορφή όμως, δείτε εδώ: GOG.com

Τα περισσότερα είναι δοκιμασμένα και διοθρωμένα και παίζουν ακόμα και σε Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

Wizard ιεροσυλία ρε που πεταξες τα παιχνίδια, πάλι καλά τα πήραν.

Γνωστός μου που είχε παιχνίδια απο το 1990 άπειρα αυθεντικά μια μέρα που καθαριζε το γραφείο του τα μάζεψε σε μαύρες σακούλες σκουπιδιών, έφυγε για δουλειά και οταν γύρισε τα είχε πετάξει η μάνα του γιατί νόμιζε πως ήταν για τα σκουπίδια! Αγνοείται απο τότε η τύχη της μανας! :hehe:

Στο gog.com έχω τα περισσότερα ψηφιακά , καμία 20αρια.

Link to comment
Share on other sites

Wizard ιεροσυλία ρε που πεταξες τα παιχνίδια, πάλι καλά τα πήραν.

Το 1992, που πήγα στρατό, πούλησα κάπου 15.000 LP/MAXI/45ρια και 2 Technics SL1200MkII. Αυτό ήταν ιεροσυλία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει και εδώ συννεφιά αλλά δεν κάνει κρύο..το έγκυρο μετεο ( :hehe: ) γράφει 19 ηλιοφάνεια 5 μποφόρ ( :hehe: ) Δεν έχει ήλιο και δεν κουνάει φύλο ( :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now