esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Μάγκες σε αυτά τα λεφτά ένα είναι το αμάξι. POLO GTI .- Και μάλιστα βάζεις και αρκετά εξτρά για να φτάσεις αυτήν την τιμή. Και 1400 και 180 άλογα. Και πατάς και πολλούς που το παίζουν στο δρόμο. Και οικονομικό εάν το πας κανονικά. Όλα τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

^ Range / G-Class / Defender, για μεσ' την πόλη!

Fat of the land καταστάσεις να ουμ :D

(και εγώ κάτι polo και golf τα κοιτάω και δεν νιώθω τίποτα - αλλά επειδή έχουμε πάει διακοπές με Golf V GTI, μπορώ να καταλάβω το appeal που έχουν: τα κάνουν ΟΛΑ ικανοποιητικά, οπότε δεν παίζει να το μισήσεις για κάτι... συν ότι αν δεις πόσο κάνει ένα V GTI used... it's a steal)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,

εγω πηγα απο RX8 σε πολο1,2 τσι... και δεν το αλλαζω με τιποτα. ειδικα τετοιες εποχες. Ευκολο παρκαρισμα, τζιμανικο για σφηνες μεσα στην κινηση, και οικονομικοτατο!

Εδω σκεφτομαι να το δωσω να παρω το 1.4.

ναι, μου λειπει η πισοκουνα ειδκα στην πλατεια μου, αλλα πλεον με 1.8 που ειναι μεσο ορο η βενζινα, δεν πας πουθενα. Με το πολακι πηγα στην ΠΥΛΟ, και γυρισα με 1 ντεποζιτο... ναι, δεν το πατησα καθολου, και πηγαινε με σταθερη ταχυτητα 120, αλλα με το αμζδα καθε βδομαδα εσκαγα 50ευρα για να πηγαινω στην σχολη!

Link to comment
Share on other sites

καθε 2 γεμιζματα ηθελε 100μλ περιπου....

αλλα εγω του εβαζα καθε 2000χλμ 1 λιτρο...

ασε που εκει που ξυπναγες στα κρυα, παιζει να μπουκωνε επειδη το προηγουμενο βραδυ το ελιωσες και το εσβηνες στο 5 λετπο αντι για το 15λεπτο!

:/... ωραιο τουτου, αλλα ειναι λιγο σπαστικο. ηθελα ζεσταμα, κρυωμα, κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Μπουκώματα δεν παίζουν απ' ότι βλέπω, αλλά κάθε 1000 km θέλει πάνω από 500ml και αυτό, για να είσαι πάντα στο ίδιο επίπεδο λαδιού. (είναι το 23XHP όχι το 190 something) Πολύ ρε γαμώτο... :/

Συν ότι νομίζω ότι αυτό το αυτοκίνητο θα έπρεπε να ήταν ένα click "σκληρότερα" στημένο. Αλλά κατά τα άλλα, οδηγητικά είναι ωραίο σχολείο :)

Link to comment
Share on other sites

ισως... αλλα δεν το ξερω.... 2 βδομαδες αφου το πηρα του πεταξα ΤΕΙΝ superdrift αναρτησεις ηλεκτρονικα ρυθμιζομενες (EDFC), αλλαγη εισαγωγης, συστημα Χταποδι-Καταλυτη-Εξατμιση, και μετα απο 4 μηνες εκανα μετατροπη στον ροτορα, και εβαλα και ελαφρυτερο βολαν. οποτε το αμαξι ηταν στοκ για πολυ λιγο.

Link to comment
Share on other sites

ισως... αλλα δεν το ξερω.... 2 βδομαδες αφου το πηρα του πεταξα ΤΕΙΝ superdrift αναρτησεις ηλεκτρονικα ρυθμιζομενες (EDFC), αλλαγη εισαγωγης, συστημα Χταποδι-Καταλυτη-Εξατμιση, και μετα απο 4 μηνες εκανα μετατροπη στον ροτορα, και εβαλα και ελαφρυτερο βολαν. οποτε το αμαξι ηταν στοκ για πολυ λιγο.

Lovely ακούγεται :)

Πω πω ελπίζω να το χάρηκες και να το ξεζούμισες καλά πριν το δώσεις, γιατί ok πρακτικότερο το polo, αλλά in a different league οδηγητικά το RX8. Supercar μπροστά στο VW.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με μεγαλύτερες κλάσεις. Απλά για μένα το αυτοκίνητο, πρέπει να έχει 4 πόρτες, άνεση για 5 άτομα και χώρο για ταξίδια για τουλάχιστον 3 μεγάλες βαλίτσες. Τώρα το αν έχει 120 ή 180 άλογα είναι άλλο θέμα. Και με 23Κ που λέτε εγώ πάλι θα έπαιρνα το Cruze 1.6 LS (με υποδοχή αερίου κίνησης), Turbo και 160 HP. Άνετο και οικονομικό...κρίμα που δε βγαίνει σε Diesel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now