esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Που δεν ζησατε (η αντε, πιασατε ενα τμημα τους) :P

Εγώ όσο έζησα (και ζω ακόμα) μου άρεσε πάντως. :) Το ότι μου ρίχνεις κάμποσα χρόνια ηλικιακά δεν λέει τίποτα, και εγώ έχω παίξει Atari :D Μην ξεχνάς ότι ο αδερφός μου είναι μεγαλύτερος από σένα :P

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξερετε Deus Ex, System Shock 1/2, Starcraft, Half Life, Riven, Myst, X-COM, X-Wing vs Tie Fighter, κτλ κτλ ΚΤΛ ΚΤΛ, πως θες να σε περασω για Gamer? :hehe:

Καλα τα multiplayer games, αλλα σαν το αληθινα καλο σεναριο που να σε βαζει μεσα στο παιχνιδι, απλα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξερετε Deus Ex, System Shock 1/2, Starcraft, Half Life, Riven, Myst, X-COM, X-Wing vs Tie Fighter, κτλ κτλ ΚΤΛ ΚΤΛ, πως θες να σε περασω για Gamer? :hehe:

Καλα τα multiplayer games, αλλα σαν το αληθινα καλο σεναριο που να σε βαζει μεσα στο παιχνιδι, απλα δεν υπαρχει.

Έχω παίξει Deus Ex, System Shock 2, Half Life (το έχω τερματίσει), Soul Reaver, Prince of Persia 3D, Worms 2... για τέτοια πράγματα λέω Γιώργη :T:

Link to comment
Share on other sites

Ως αναφορά το pokemon ήμουν από τα πιο φανατισμένα παιδάκια. Είχα πάει και στα Jumbo όταν είχαν φέρει να μοιράσουν τον Mew. Έβαζες το GB στο μηχάνημα αλλιώς καπούτ...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ως αναφορά το pokemon ήμουν από τα πιο φανατισμένα παιδάκια. Είχα πάει και στα Jumbo όταν είχαν φέρει να μοιράσουν τον Mew. Έβαζες το GB στο μηχάνημα αλλιώς καπούτ...:hehe:

Σε ποιο πηγες....εγω στου Ταυρου...!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαιζα Pokemon σαν τρελός :D Κανονικά όμως με Energy Cards... Δεν είχα πολλές σπάνιες όμως. Η τελευταία σπάνια που είχα βρει ήταν το Erika's Venusar (ήταν σε deck μέσα, τότε σταμάτησα κιόλλας να παίζω), και από τις πιο παλιές, Golden Gerados, Stelix, Blastoise. :D LOL ακόμα τα θυμάμαι, σαν να ήταν χθες :(

Link to comment
Share on other sites

Eγω θυμαμαι που οταν ριχναμε την pokeBall πατουσαμε το Α Β τα πληκτρα συνεχεια...ηταν tweak για να το πιασεις....!

Ερε καλες εποχες τοτε...το μονο game boy που μου λειπει απο τη συλλογη ειναι το pocket...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργάκη όχι κάρτες αλλά game boy. Δε θυμάμαι σε ποιο είχα πάει. Έχει πάνω στην κηφισιά? Γιατί είχαμε φύγει από τη θεία μου που μένει Παλλήνη και πήγαμε. Πάνω σε κεντρικό δρόμο ήταν πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό... Πρώτα πήρα την μπλε, μετά την silver, την gold και μετά σταμάτησα :hehe:

Δεν είχα όμως game boy color και τέτοια, έπαιζα σε αυτό:

gameboy.jpg

Το έχω ακόμα και λειτουργεί άψογα. Μόνο κάτι περίεργα κάνει η οθόνη πότε πότε, αλλά παίζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει ένα τέτοιο σε κίτρινο για να ταιριάζει με την Pokemon Yellow :hehe:. Το ξέχασα όμως σε ένα ταξί στην Κέρκυρα πριν κάτι χρόνια και είχα ρίξει το κλάμα.. :hehe:. Όταν γύρισα όμως πήρα το advanced :D

Link to comment
Share on other sites

Το advanced δεν ήταν αυτό με την widescreen; :D Δεν μου άρεσε εκείνο, είχα δοκιμάσει σε φίλο. Εμένα μου άρεσε το κλασικό που είχα και το game boy color που μου είχαν δανείσει για λίγο καιρό. Σε αυτό το αποκρουστικό πρασινο/γαλάζιο χρώμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now