Nick_p

σκαλωμα νετ σε vista 64.hardware?Το πιο κουλο προβλημα ολων....ελεος..

Recommended Posts

αποφασισα να ανοιξω αυτο το thread για να πω τον πονο μου μπας και βρω καμια ακρη...:loveliness:..

ολα ξεκινησαν μια ομορφη παρασκευη...(αυτη που μας περασε) που αποφασισα να αγορασω εναν seagate 1.5 ΤΒ και ενα sata dock απο το eshop...

here http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.301643

and here http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700823

μετεφερα ολα τα αρχεια απο τον 500αρι στον καινουργιο,εκανα backup τα 400 περιπου torrents που μοιραζω... (μην παθετε καρδια...:P λογο awmn)

και αποφασισα να μην τον βαλω μεσα στο κουτι αλλα να τον εχω στο dock μονιμα....ετσι κι εγινε...

απο τοτε αρχισαν τα κουλα... ξαφνικα αντιμετοπιζω προβλημα στο νετ μου...

τι εννοω?? ανοιγει το pc και εχω νετ μετα απο 2 λεπτα και αφου το utorrent εχει φορτωσει ολα τα αρχεια που κανω upload ξαφνικα το νετ κοκκαλωνει....

το laptop α;πο διπλα εχει και νετ και awmn ολα κανονικα....μα τι στο καλο λεω....

ξανα περναω vista και βαζω αυτη την φορα τα eternity 2009 vista 64..

ολα καλα στην αρχη αλλα μετα ταφος το νετ..

λεω λες να φταινε τα modded win?? μπα....αλλα στο τελςο ξανα περασα OEM vista 64...

αμα δεν δωσω σε λειτουργια το dock εχω νετ...

αμα το αναξω τιποτα μετα απο λιγο με το utorrent ανοιχτο...

ΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ???????:$..

Αξιζει να σημειωθει οτι το εικονιδιο κατω δεξια δειχνει κανονικα τον κοσμο που σημαινει πως εχει νετ...

επισης μερικες φορες μου ελεγε το utorrent πως υπαρχει firewall ενω δεν ειχα τιποτα...ουτε καν των windows...

boot σε ubuntu (monomaxos) ολα δουλευουν ρολοι... (βεβαια χωρις upload του utorrent απο τον εξωτερικο σκληρο)

η επομενη μου δοκιμη θα ειναι να καταργησω το dock και να το ριξω επιτοπου μεσα στο pc να δω...

Link to comment
Share on other sites

το dock πρεπει να την κανει πραγματι....

ξεκιναω win και προλαβαινω να κλεισω το utorrent πριν προλαβει να τραβιξει δεδομενα απο το σκληρο του dock και δεν κολαει...ολα μια χαρα!

με το που το ανοιγω μετα απο 2 λεπτα που αρχιζει και seed αρει κολαε οι browser μου.... η πλακα ειναι πως το utorrent seed αρει ακομα...!! χαχαχαχα

αυριο θα τον ριξω μεσα στο κουτι το σκληρο να ησυχασω...

@webhunter οχι...αμα κανω οτι το ανοιγω και κολησει μετα οτι και να κανω δεν εχω νετ...θελει restart..

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα οφειλοταν στο utorrent..... :(

απλα κατι δεν του αρεσε στην αντιγραφη και επικοληση ολων των αρχειων απο τον εναν δισκο στον αλλο.......τι να πεις...:hug:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now