JC_Denton

Τα Windows 7 σύντομα σε RC, ενώ ήδη ετοιμάζονται και τα Windows 8 !

Recommended Posts

Το warp τι είναι ;

To W.A.R.P. ήταν ο κεντρικός υπολογιστής στην ταινία War Games, όπου τρελάθηκε και παραλίγο να προκαλέσει τον 3ο Π.Π.

Το όνομα αυτό φαίνεται να δανείστηκε η Μ$ για να ξεπεράσει τα εμπόδια του WDDM2.x

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Μόνο που μέχρι να κυκλοφορήσει το WDDM2.x οι κάρτες γραφικών θα είναι ούτως ή άλλως 10 φορές ταχύτερες από τότε που αναγγέλθηκε...

Και όλη η υπόθεση γίνεται για τα games, έτσι; Ούτως ή άλλως ο σημαντικότερος λόγος διατήρησης της παντοκρατορίας της M$ είναι αυτός.

Υ.Γ. Εγώ για παράδειγμα θα αγοράσω τα 7 όταν κυκλοφορήσει το diablo III , το οποίο λογικά δε θα τρέχει σε XP...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις και κανείς δε θα σου επιβάλει κάποια άποψη. Τα 7 όμως είναι SP για τα Vista και όχι νέο λειτουργικό. Ακόμα χειρότερα, δεν έχουν ούτε όλα αυτά που μας είχαν υποσχεθεί στα Vista, οπότε και σαν SP, πάλι λειψό είναι. Αν είναι καινούριο OS και αν η Microsoft το αντιμετωπίζει έτσι, φαίνεται κι από την έκδοσή του, 6.1, τη στιγμή που τα Vista είναι 6.0...

Όσο για τις ¨κλάσεις", θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Τα δικά μου vista όπως τα έχω optimized, είναι το ίδιο γρήγορα με τα 7, μη σου πω και γρηγορότερα. προβλήματα έχω 0 στην κυριολεξία και τα 2-3 fps που έχανα κάποτε σε παιχνίδια, είναι πλέον παρελθόν με τους καινούριους drivers, έχοντας επιπλέον και καλύτερη απεικόνιση με το DX10.x.

Οπότε όσοι κολλημένοι αντιVistκοί, μπορείτε να βάλετε τα 7 από τώρα, αλλά παίρνετε το ίδιο λειτουργικό σε άλλο πακέτο...

συμφωνω με οσα ειπες.... το συμπερασμα ασχετα με τις λαμογιες της M$ ειναι πως τα seven ειναι ενα πολυ καλυτερο λειτουργικο εστω και αν ειναι απλα ενα SP των vista αλλα με αλλο ονομα.. κερδισμενοι απο αποψη λειτουργικοτητας αλλα χαμενοι απο αποψη αγορας...εστω και αμα για να τα αναβαθμισεις θες λιγα ευρω.

δεν ειμαι κολημενος αντιVistακος και θα θελα αμα ξερεις τοσο καλα τα services, ποια απενεργοποιεις και οποιοδηποτε αλλο tweak να μου πεις να το δοκιμασω..

και εγω αυτην την στιγμη vista 64 εχω....θα εβαζα seven κατευθειαν οπως και ειχα αλλα λογο AWMN παιζω COD5 multiplayer και λογο αυτου χρειαζομαι punkbuster....και δυστυχως δεν εχουν βγαλει καινουργιο που να παιζει σε seven γιατι συνεχως με κανει kick.. :(:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now