George_o/c

Η νέα multimedia σειρά προϊόντων της MSI, SyrenSound

Recommended Posts

[news_img=msi syrensound]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649cdb839a8077.jpg[/news_img]H MSI, παγκοσμίως γνωστός κατασκευαστής high-end καρτών γραφικών και μητρικών καρτών, ανακοίνωσε περήφανα μία νέα σειρά προϊόντων ήχου: την MSI SyrenSound series. Τα συγκεκριμένα mutlimedia προϊόντα περιλαμβάνουν την κάρτα ήχου "SyrenSound X-Fi", τα ακουστικά "SyrenPhone Gaming" και τα ηχεία "SyrenSpeaker mini" και στοχεύουν να ικανοποιήσουν τις απαιτήσεις του αγοραστικού κοινού που αναζητά καθαρό και ποιοτικό ήχο.

SyrenSound X-Fi PCI-e κάρτα ήχου

H MSI SyrenSound X-Fi βασίζεται στον Creative Audio Processor CA0110, προσφέροντας έτσι στους gamers μία αξεπέραστη ηχητική εμπειρία. Μέσω της τεχνολογίας X-Fi Xtreme Fidelity Audio όχι μόνο επανέρχεται ο original ήχος των compressed MP3 αρχείων αλλά και δίνεται η δυνατότητα στους λάτρεις των games ή της μουσικής να "χαθούν μες την μαγεία" του κρυστάλλινου ήχου. Ας μην ξεχνάμε και την τεχνολογία EAX Advanced HD 4.0 που υποστηρίζει η MSI SyrenSound X-Fi με την οποία ο ήχος βελτιώνεται ακόμα περισσότερο.

soundcardxfiphocopy.jpgsyrensoundxfiboxshot.jpg

(πατήστε πάνω στις φωτογραφίες για μεγαλύτερη ανάλυση)

SyrenPhone Headset

Τα συγκεκριμένα ακουστικά χρησιμοποιούν το USB interface προκοιμένου να εξαλειφθεί πλήρως ο "θόρυβος" της onboard κάρτας ήχου. Έτσι οι gamers απολαμβάνουν καθαρό ήχο και εξαιρετική ηχομόνωση, οπότε και αφοσιώνονται πολύ πιο εύκολα στο αγαπημένο τους παιχνίδι. H MSI όμως δεν σταμάτησε εδώ. Χρησιμοποίησε πλήρως ρυθμιζόμενο head band και μαλακά ear pads για την δική σας βολικότητα. Το headset έχει επίσης μικρόφωνο αλλά In-Line volume control ώστε να χαμηλώνετε/δυναμώνετε τον ήχο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

4614a0508e784433.jpg4614a0508e7a3434.jpg

4614a0508e793a45.jpg

(πατήστε πάνω στις φωτογραφίες για μεγαλύτερη ανάλυση)

SyrenSpeaker mini USB ηχεία

Τα MSI SyrenSpeaker αποτελούν μια από τις καλύτερες λύσεις σε φορητά ηχεία, κατάλληλα για όσους αναζητούν φιουτσουριστική σχεδίαση, ποιότητα και πρακτικότητα. Χρησιμοποιούν USB Interface και έναν ψηφιακό amplifier (class D) για να μεταδίδουν καθαρά ηχητικά σήματα και εν τέλει υψηλής ποιότητας ήχο. Ίσως αποτελεί την πιο έξυπνη λύση για κατόχους notebook που θέλουν μικρά ηχεία με υψηλές δυνατότητες.

4614a0508e7ac0cd.jpg4614a0508e79c6d3.jpg

4614a0508e78cce1.jpg

(πατήστε πάνω στις φωτογραφίες για μεγαλύτερη ανάλυση)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

MSI rulez λεμε :D

Αλλωστε, επι συνολου πωλησεων μητρικων, οι "ενδιαφερομενοι" για τοσο ακραιο Overclock σαν αυτο που ΔΕΝ ειναι δυνατον να προσφερει η MSI, δεν ειναι κατι παραπανω απ οσο θα ηταν ενα στατιστικο λαθος :D

Link to comment
Share on other sites

MSI rulez λεμε :D

Αλλωστε, επι συνολου πωλησεων μητρικων, οι "ενδιαφερομενοι" για τοσο ακραιο Overclock σαν αυτο που ΔΕΝ ειναι δυνατον να προσφερει η MSI, δεν ειναι κατι παραπανω απ οσο θα ηταν ενα στατιστικο λαθος :D

\

Kαλά εσύ χρόνια τώρα μου φαίνεται ότι τα παίρνεις από την MSI για να δημιουργείς hype γύρω από το όνομά της ... Α ρε Γιώργη έπεσες στα νήματά της :D:hehe:

(Έλα j/k ofc :T::) - άντε να κατέβεις Σταυρό να δεις τον παππού σου, να πάμε για κάνα μπανάκι να χαζέψουμε με τις MILF που μαζεύονται εκεί :hehe: Φαντάσου ότι δεν φοράω τα γυαλιά μου και πάλι μου βγαίνουν τα μάτια έξω :P:D)

Link to comment
Share on other sites

\

Kαλά εσύ χρόνια τώρα μου φαίνεται ότι τα παίρνεις από την MSI για να δημιουργείς hype γύρω από το όνομά της ... Α ρε Γιώργη έπεσες στα νήματά της :D:hehe:

(Έλα j/k ofc :T::) - άντε να κατέβεις Σταυρό να δεις τον παππού σου, να πάμε για κάνα μπανάκι να χαζέψουμε με τις MILF που μαζεύονται εκεί :hehe: Φαντάσου ότι δεν φοράω τα γυαλιά μου και πάλι μου βγαίνουν τα μάτια έξω :P:D)

Καλυτερα στα νηματα της MSI παρα της Assrock :P

(ΛΟΟΟΟΛ ελιωσα με τα milf ρε, που το σκεφτηκες :P )

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Καλά ναι, αυτή Asrock ήταν καταστροφή :( Mα να σταματάει στα 290MHz FSB ? (4-CoreDualVSTA) ... :( Την ίδια στιγμή που έβλεπα τυπάδες να παίζουν στα 330MHz+ FSB με full moded motherboard ? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλα και μονο οτι επαιρνε και AGP και Pci-e, και DDR1 και 2, και Sata και ide, και ετσι και γιουβετσι... επρεπε να σου φτανει :P

Για την ιστορια, εμενα κομπλαρε στα 288FSB.

Επισης για την ιστορια, η A780GXE/128M που παιζει στο κατεβαστηρι...δεν εχει βγαλει ΚΙΧ. 4 μηνες uptime εχει, και την εχω αγορασει πριν εχμ...4 μηνες :P

Παιρνει και Phenom, και Am3 Phenom και 140W phenom!

Πιο value for money δε μπορουσα να βρω, πραγματικα! Ασε που εχει κολλημενο κι ενα τσιπακι DDR3 128MB για χρηση απο την onboard vga κι ετσι δε μου τραβαει απο τη ραμ :)

Εχει και... vcore adjustment! :P

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα Vcore και τα Vdimm και όταν τελειώσεις πανελλήνιες πήγαινε μια περιοδία από Νάξο και μετά έλα Κρήτη :D Να πάμε στο Splendid να δεις τις τουρίστριες να αφινιάζουν ... :hehe: Ε δεν υπάρχει περίπτωση, πάντα μία δύο βρίσκεις ... :P:hysterical:

Θα έβαζα και photos που έχω από Splendid (aera.gr ;)), αλλά θα μου τις σβήσουν γιατί είναι λιγάκι ακατάλληλες ...

Φτάνει όμως το ξεσκίσαμε στο OT :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now