KChris

Μόνωση μητρικής

Recommended Posts

εγω περνω μονωτικη ταινια armaflex και μονωνω την μητρικη απο τον παραδρομο την εθνικης σε ενα μαγαζακι επανω στην 'Κωστη Παλαμα' που λεγετε Ε.ΨΕ.ΜΗ ή Ε.ΨΕ.ΜΑ....δεν θυμαμαι καλα....παντως θα το καταλαβαιτε...

magazi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γομα για καρβουνο....

πιο ευκολο...

καθαριζει ευκολα...

Πλαισιο - χαρτικα..

+1

Συμφωνώ απόλυτα.5 γωμίτσες φτάνουνεάνετα για τέλεια μόνωση

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως παγώνουν δακρύζουν αμέσως :(

Οπότε όπου μπορεί να μπεί εύκολα αρμαφλέξ καλύτερα να το προτιμάτε ;)

γι`αυτο ολοι φτιαχναμε την βαση γυρω γυρω απο το σοκετ με πυκνωτακια και ολα τα σκατακια με γομα κι απο πανω ενα φυλλο armaflex κι ολα κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος βαζω μονο apmaflex ταινια απο την εψεμε στην πειραιως μονο αυτη στο κιτρινο κουτι ξεκολαη ευκολα μετα και σπρευ plastik τις carmolin πριν την μονωση στους -190 δεν καταλαβενη τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Eγω γομα για καρβουνο απο ΠΛΑΙΣΙΟ 5-6 κομμαρια.....μονονω προσεκτικα ολο το σοκετ δηλαδη να φαινεται μονο η επιφανεια του cpu και συνεχιζω την μονωση μεχρι την περιοχη των mosfet. Απο κατω χρησιμοποιω αυτοκολλητο Armaflex ΧΩΡΙΣ ινες.....για να ξεκολαει πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βάζω το πρώτο στρώμα στην μητρική μονωτική μάυρη ταινία.

Συνεχίζω με αρμαφλεξ παχύ όχι αυτοκόλλητο, και όταν κάτσει το κάνιστρο βγαίνει όλος ο αέρας και δεν έχει υγροποίηση.

Απο την πίσω μεριά πάλι περνάω μια στρώση μονωτική ταινία και απο πάνω ότι αυτοκόλλητο αρμαφλέξ βρώ μπροστά μου (αλλά τραβώντας την μονωτική βγαίνει και το αρμαφλεξ δίχως σημάδια και δυσκολία) .

Τσιχλες, γόμες, κάρβουνα ελάχιστες φορές βάζω . . .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now