tasos9

ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ASUS SILENT KNIGHT 2. ΑΞΙΖΕΙ?

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αλλάξω την ψύκτρα του επεξεργαστή μου. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτήν:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650335

Αξίζει? Έχω τον Intel Core 2 Quad Q6600 και ξέρω ότι ανεβάζει ψηλά τις θερμοκρασίες. Να αναφέρω ότι ο υπολογιστής χρησιμοποιήται συχνά για μετατροπές ΗD Video και για παιχνίδια(όχι πάιξε γέλασε, crysis κτλ.) Μαζί με την ψύκτρα θα πάρω και το κουτί CoolerMaster HAF 932.

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ κεφαλαία βρε? Τι γίνεται σήμερα με αυτό το Caps Lock, γιατί όλοι φωνάζετε? :hehe:

Για μένα πάρε την Scythe Mugen II. Όχι ότι η ASUS δε θα είναι καλή, αλλά η Mugen II λένε πως είναι φοβερή και πολύ καλό value for money :T:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλωσήρθες. Μόνο μη γράφεις με κεφαλαία γιατί θα στην πουν;)

Όσον αφορά την ψύκτρα αφού σκοπεύεις να δώσεις λεφτά κοίταξε να πάρεις κάτι

πολύ καλύτερο από την Asus ειδικά για τον Q6600 που είναι ιδιαίτερα θερμός:P

Δες εδω μερικές προτάσεις από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλωσήρθες. Μόνο μη γράφεις με κεφαλαία γιατί θα στην πουν;)

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ "ΤΗΝ ΠΟΥΝ" ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. ΕΣΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΟ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ - ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μωρέ μη βαράτε. Δεν νομίζω να είπα κάτι κακό και κάτι εναντίον κάποιου...pff

Απλά επειδή δεν συμβαδίζει με τους κανόνες του φόρουμ και για να μην το ξανακάνει. ;)

Ας τον συμβουλέψουμε τον άνθρωπο να καταλήξει σε μια ψύκτρα γιατί θα του χαλάσουμε

και το θέμα..:):)

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε την Mygen II. Εκτός και αν βρεις μεταχειρισμένη :P στην True Black (λίγο δύσκολο :bigrin:)

Αλήθεια θα τον κλοκάρεις τον Q6600?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια θα τον κλοκάρεις τον Q6600?

μπορεί, αλλά πρώτα πρέπει να αλλάξω mobo αυτή δεν έχει επιλογές overclocking στo bios. Ξεκίνησα με την ψύξη να δω πώς θα πάει και μετά θα δώσω 130-170 ευρώ για να πάρω μια mobo και να ασχοληθώ σοβαρά με το overclocking. Αυτά σε ένα χρόνο όμως.

Link to comment
Share on other sites

XIGMATEK S1283 με Η.D.T και τα μυαλά στα κάγκελα!!! Τώρα Dark Knight, Red Scorpion, σκέτη είναι δικιά σου επιλογή. (με 45 - 40 -35 αντίστοιχα..).

Αλλιώς όπως λένε όλοι εδω μέσα: TRUE σε Push-Pull διάταξη....

Link to comment
Share on other sites

Αν κλοκαρεις gpu σκεψου ενα 120 αρι ανεμιστηρι κατω στο κουτι μπροστα απο το psu. Ειδα αρκετη διαφορα στα temps της καρτας. Βεβαια εμενα εχει passive cooling αλλα νομιζω οτι και εσυ θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now