GoriLLakoS

SSDs στα 34nm σε 2 εβδομάδες απο την Intel ?

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Intel 34nm SSDs]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649ca4ed603152.jpg[/NEWS_IMG]Φήμες σχετικά με τον γίγαντα που ονομάζεται Intel κυκλοφόρησαν σήμερα σχετικά με την παραγωγή νέων Solid State Drive στα 34nm ! Οι φήμες θέλουν την Intel να παρουσιάζει επίσημα SSDs χωρητικότητας 80GB, 160GB και 320GB, αυτήν την φορά στα 34nm αλλά το καλύτερο το αφήσαμε για το τέλος ! Σύμφωνα με το Inquirer, οι τιμές τους σε σύγκριση με τις τιμές που ισχύουν τώρα στους SSDs, θα είναι πολύ χαμηλότερες !

Αναμένουμε λοιπόν να δούμε τι μας επιφυλάσουν οι δύο επόμενες εβδομάδες . . . !

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο της όλης υπόθεσης είναι ότι βγήκε φήμη χωρίς να είναι τίποτα επιβεβαιωμένο....ούτε καν για τα specs του δίσκου....Από χθες ψάχνω μπας και βρω κάτι αλλά ματαια....Πως θα βγει κάτι σε 2 εβδομάδες;;...Η Intel δεν κάνει βιαστικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

lol γιατί οι ssds δεν έχουν ΙDE και sata;:D:P

Εγώ μιλάω για τους απαίσια/απωθητικά αργούς PATA 80GB HDDs που έχω στο pc μου όμως. Mε εξαίρεση μερικούς SATA (I & II), όλοι οι άλλοι είναι ... ξέρεις ... πως στο λένε μωρέ ... α ναι:

Tear my f-ing eyeballs out and turn them around / I wanna blow my f-ing brains off :P

Link to comment
Share on other sites

Aντε θα μας ενημερώσει κανείς υπεύθυνος αν γνωρίζει τίποτε περισσότερο ή υπάρχει NDA; (γορίλλα σταμάτα να γυαλίζεις το αουδι...καθαρό είναι)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα αρκετά REVIEWS για αυτούς --> PATRIOT TORQX και εχουν πάνω κάτω

210-230 READ και πατάνε τους INTEL (οχι τους XTREME) στo WRITE.

Σε διάφορα sites λένε οτι είναι η καλύτερη επιλογή για SSD. Βγαίνουν κάπου 180 με 190? τα 64GB.

Link to comment
Share on other sites

Ναι - η καλύτερη επιλογή για SSD μέχρι να αρχίσουν τα firmware updates, να κάνει κανα σκαλωματάκι, ωχ-που-πηγαν-οι-επιδοσεις, κανα full erase και άλλα τέτοια όμορφα.

Sorry - δε θα πάρω.

Άλλωστε και πάλι οι Intel τους ρίχνουν 10πλάσιες επιδόσεις στο write μικρών αρχείων, οπότε δώρον άδωρον οι Patriot ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now