Pastelidis.n.s.

ΒSOD σε Windows 7 build 7100

Recommended Posts

Παιδια εδω και ενα μηνα τρωω σχεδον καθε 2-3 ωρες μια bsod η οποια δεν ξερω απο που προερχεται...εχω παρατηρησει οτι συνηθως οταν παω να φορτωσω καποιο βεντεακι στο youtube γινεται αυτο το πραγμα...

Στην μπλε οθονη αναγραφεται το DRIVER_IRQ_less or Equal....και στο κατω τμημα της οθονης γραφει asd.sys....

Mηπως εχετε ιδεα απο τι μπορει να προερχεται...

Το λειτουργικο ειναι Windows 7 build 7100

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σύστημα έχεις αλλά εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα με reboots κατά το φόρτωμα ή κλειδωμένα partitions όσο είχα επιλογή AHCI στο BIOS (SB600). Μόλις έβαλα IDE emulation σταμάτησαν όλα και το σύστημα είναι βράχος ακόμα και OC.

Link to comment
Share on other sites

Συστημα:P5K,E1200,1 GB RAM, Seagate SATA II 500GB 7200.10, psu 500W... Οι bsods ερχονται ενω ειμαι στον mozilla και καμια φορα στο msn...ή οταν αφησω το pc για καμια ωρα ανοιχτο χωρις να το χρησιμοποιοω...

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει για κάτι παρόμοιο την ώρα που πήγαινες να παίξεις FLASH βιντεάκι στο

INET.

Αλλα έφταιγε ο βρωμοdriver της NVIDIA για αυτό. Βέβαια αμα δεν κάτσει και σωστά ο AHCI driver πάλι μπορεί να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει τι φταίει τελικά;

Για βγάλε και ξαναβάλε drivers nvidia και μετά πιάσε τους drivers για ΑCHI.

Aλλιώς το πιο εύκολο και αποτελεσματικό είναι να κάνεις format.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει τι φταίει τελικά;

Για βγάλε και ξαναβάλε drivers nvidia και μετά πιάσε τους drivers για ΑCHI.

Aλλιώς το πιο εύκολο και αποτελεσματικό είναι να κάνεις format.:D

+1 Η πιο σωστή και λογική λύση. Η πρώτη γιατί το φορμάτ είναι τελευταία εκτός αν δεν έχεις τπτ στο πισι και δε σε νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now