astrolabos

Αστείες Φωτογραφίες & Video

Recommended Posts

πάλι καλά που το έβαλες στα ανέκδοτα μπας και το διαβάσει κανείς και γελάσει μαζί σου!

Πάντως είμαι σίγουρος πως γέλασε και το δικό σου το χειλάκι όταν το διάβασες! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=461]George_o/c[/MENTION], [MENTION=1152]caution[/MENTION] και [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] σταματήστε να ποστάρετε σε όλο το φόρουμ όταν μπαίνετε.

νόμιζα ότι ήμουν στο offtopic. edit

Ανίδεε πόσταρες και σε άλλο θέμα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί αυτό εσένα και τον nord. Και εγώ και ο Βασίλης το κάνουμε αυτό εδώ και χρόνια, αλλά ξεκίνησε να σας ενοχλεί τους τελευταίους μήνες. Νομίζω ότι μεγαλώνετε και γεροπαραξενεύετε :hehe: Ο caution το ξεκίνησε αργότερα οπότε τον αφήνω απ' έξω, σόρρυ Τασάρα [MENTION=1152]caution[/MENTION] :hehe:

Μάλλον έχεις ξεσυνηθίσει επειδή δεν είσαι και πολύ boxίτης :hehe:

#τσίρος

πάλι καλά που το έβαλες στα ανέκδοτα μπας και το διαβάσει κανείς και γελάσει μαζί σου!
Πάντως είμαι σίγουρος πως γέλασε και το δικό σου το χειλάκι όταν το διάβασες! :hehe:

Mouxaxaxaxaaxax :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

[h=1]"Aηδιαστικά σεξιστικό" το νέο βιβλίο της Barbie - Δείτε γιατί[/h]

Η Mattel κυκλοφόρησε το νέο της βιβλίο για παιδιά με τον τίτλο "Barbie: Μπορώ να γίνω τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών", το οποίο προκάλεσε οργή.

Το βιβλίο θεωρεί ότι μία γυναίκα χρειάζεται την βοήθεια ενός άνδρα για να "γράψει" έναν κώδικα στην γλώσσα προγραμματισμού, με την άποψη αυτή να θεωρείται από τους χρήστες του Amazon "αηδιαστικά σεξιστική και προσβλητική".

Η εταιρεία απολογήθηκε δημοσίως για το βιβλίο γράφοντας στη σελίδα της στο FacebooΚ ότι η εικόνα που δίδεται για την Barbie στο συγκεκριμένο βιβλίο, δεν αντικατοπτρίζει την άποψη τις εταιρείας για τις γυναίκες, ενώ δεσμεύτηκε ότι όλα τα βιβλία που θα γραφούν από εδώ και στο εξής θα αφορούν σε έναν ισχυρό γυναικείο χαρακτήρα.

Για την ιστορία, η Barbie εμφανίζεται ως μία γυναίκα προγραμματίστρια που δεν μπορεί να γράψει ούτε μία γραμμή από "κώδικα", δηλαδή μία γλώσσα για ηλεκτρονικούς υπολογιστές, χωρίς την βοήθεια ενός άνδρα.

Για άλλη μία φορά οι γυναίκες προγραμματίστριες που εργάζονται στην βιομηχανία παιχνιδιών αντιλαμβάνονται ότι η συγκεκριμένη βιομηχανία συμπεριφέρεται σαν να είναι ένα ανδρικό παιχνίδι", αναφέρει ένας από τους χρήστες της Amazon, από όπου θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος το βιβλίο, πριν αποσυρθεί.

1z2n8nc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now