Jim@kiS

ssd στα 64gb

Recommended Posts

Για σας παιδες 8ελω εναν ssd για λειτουργικο και 8α εχει μεσα και ενα game...στα 150 ευρο πια ειναι η καλυτερη επιλογη?ελεγα να παρω απο το plaisio ενα samsung αλλα δεν τον εχει πια:(

Σε ποιον λετε να παω?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά πας σε OCZ Vertex ή κάποιον παρόμοιο - πάντως κατ εμέ δεν αξίζει να πας σε αυτά τα μοντέλα, επειδή είναι φτηνά. Καλύτερα κάνε μια "επένδυση" και πάρε έναν Intel based όποτε μπορέσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτον τι λετε? Αν ειναι οντως σαν τον δικο μου (γιατι εχουν χασει λιγο την μπαλα σε αυτο το μαγαζι με τους κωδικους) ειναι μια χαρα με read 220 και write 120 (150 στην πραγματικοτητα)

Η φωτο ειναι απο το δικο μου:

attachment.php?attachmentid=25236&stc=1&d=1246356196

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα Samsungάκια, μαζί με τα Mtron είναι οι καλύτερες 2ες λύσεις ;)

Επισης και αυτος ειναι Samsung rebranded (κατα 99% τουαλχιστον, ισως κανω και λαθος).

Τωρα, οσον αφορα τις 2ες λυσεις, δεν θα εβαζα τους Samsung σε αυτη τη θεση γιατι παιρνεις σχεδον το ιδιο read με τους Intel, το διπλασιο write, αρκετη cahe, απροβληματιστο controller και ολα αυτα σε παρα πολυ καλη τιμη. Αν και τωρα με τους postville επεσαν οι τιμες και στους X25-M ADATA απ'οτι ειδα (250 δεν ειχαν πριν λιγο καιρο???)

Το θεμα με τους Intel ειναι περισσοτερο ψυχολογικο θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Με τους Intel έχεις 10-15πλάσιο write στα 4Κ, ανάλογα και με τα IOPS. Μπορούν να χειριστούν το OS καλύτερα από όλους τους άλλους.

Συν το ότι κάποιοι χρήστες παραπονιούνται για Samsung που ψόφησαν ξαφνικά...:/

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μς την δευτερη γενια MLC που εχω ειμαι τρομερα ικανοποιημενος. Και εννοειτε οτι οι Ιντελ ειναι οι καλυτεροι, δεν διαφωνει κανεις. Με ποιο προγραμμα μπορω να τεσταρω τα 4Κ writes? To Crystal?

Link to comment
Share on other sites

Crystal ναι - το θέμα είναι τι κάνει ο καθένας. Υπάρχουν παιδιά που παίρνουν Intel ενώ με Mtron-Samsung θα ήταν ΠΕΡΑΝ από ικανοποιημένοι, υπάρχουν όμως και κάποιοι που θέλουν το maximum :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now