Spirosssss

Laptop Drivers

Recommended Posts

Παιδια τι μπορουμε να κανουμε σε λαπτοπ 3-4ετιας με χαμενα τα CD του?? Θελω να του κανω φορματ αλλα αν βαλω δικα μου xp θα εχω προβληματα?? ειναι fujitsu siemens model M1437G κ στο site εχουν κατι περιεργα πραγματα. Παντως οχι recovery cd για download και σχετικα..

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη εχει κατι bluetooth πανω κ κατι card reader μηπως ζητησουν αυτα τιποτα.. Ή το touchpad ξερω γω.. Δεν εχω ξανασχοληθει. Της κοπελας μου ειναι κ το εχει ρημαξει κ δεν θελει αλλα απο xp. Αυτα εχει μαθει, αφηστε μην ξανακανω φορματ στα καπακια αμα δει τα 7 κ εχουμε αλλα μετα ;)

ΥΓ: Οσο για το θορυβο απο το μικροφωνο που ρωτησα στο off topic? ανεβααζω ενταση απο το ροδακι και σφυριζει απιστευτα το μικροφωνο. Να χωσω καμμια καρφιτσα στην τρυπουλα του να το διαλυσω?? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δες μήπως έχει ενεργοπιοημένη την ενίσχυση του μικροφώνου από το panel του ήχου.

Αν θέλει ντε και καλά XP, γράψε από τη διαχείριση συσκευών τα ονόματα των συσκευών που θες και κατεβάζεις μετά τους αντίστοιχους drivers από το site του κατασκευαστή του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Εμ εδω σε θελω με τους drivers γιατι το site της fujitsu-siemens φαινοταν οτι ναναι..Θα ξανακοιταξω.

Κατι πρεπει να εχει χαλασει με το μικροφωνο γιατι αμα εχω ψιλοδυνατα την ενταση ακομα και αμα βαλω το δαχτυλο μου πανω στη τρυπουλα στριγγλιζει. Καποια επαφη πρεπει να εχει χαλασει!

Αληθεια τα 7 τραβανε σε τετοια λαπτοπ?? centrino M 1.8 k 1gb Ram. Ποσο χωρο ποιανουν?

Link to comment
Share on other sites

Χθές έστησα ένα με Turion X2 64 2.0 Ghz και 2 Gb ram, και παρόλο που του έβαλα κάποια βαριά πραγματάκια (για λαπτοπ) έτρεχε άνετα. Μαζί με όλα τα προγράμματα περίπου 10 GB, οπότε υπολόγισε.

Για να μην στριγκλίζει μπορείς να το κλείσεις τελειώς, αμα δε το χρειάζεται, αλλιώς δες αυτό που σου παραπάνω.

Για τους drivers, δε μιλάω για Fujitsu siemens, αλλά intel, ati, nvidia κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα τα βασικα τα κατεβαζω ρε συ τιποτα για την μπαταρια, για την οθονη αφης και τετοια ψιψιψονια αγχωνομαι.. Αλλα οσο το ψαχνω κατι γινεται..

Πως κλεινει?? κοιταξα αλλα δεν το βρηκα..

Μικρα ειναι δηλαδη με εναν SSD 80αρη ειμαι καλα? :D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δε χρειάζεται, οθόνη αφής απ'ότι είδα δεν έχει. Το touchpad το βρίσκεις στο system device, όπως wireless, camera, bluetooth και μετά το ψάχνεις ξεχωριστά για να βρείς το site του αρχικού κατασκευαστή.

Στη μπάρα κάτω στο ηχειάκι, δεξι κλικ, άνοιγμα πανελ και από εκεί και πέρα σίγαση μικροφώνου ή αν πας στις ιδιότητες δες μήπως είναι ενεργοποιημένο το mic boost.

Ναι, μια χαρά είναι τα 80 GB. Σκέψου, ότι και το άλλο που έκανα είχε 80 GB μηχανικό, και τα 10 Gb ήταν recovery από τα Vista home Premium που είχε. Οπότε και πάλι καλά είναι με 50 Gb free.

Link to comment
Share on other sites

My mistake οθονη αφης εννοουσα το touchpad :) Ετσι θα το κανω ενα-ενα!! Πωωωωω θα μου χρωσταει πολυ μεγαλη χαρη μετα.. ;)

Επιτελους ησυχια!!! :D:D:D:D Thanks man, καμμια φορα κολλαμε στα απλα ;) αλλα κ με τα πολωνικα που εχω μπλεξει, εμπειρικα το πηγα :):)

Μπραβο τα 7, που τα απειρα giga που θελουν τα vista. Οποτε μια χαρα και χωρανε και κανα δυο games μεσα! :):) Αντε να ερθουν οι Postville :D:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σπυρο εγω εστησα τα win7 στο δικο laptop κ πανε σφαιρα.Δεν εχω κανενα παραπονω.Απο drivers τους βρηκα ολους απο το site του κατασκευαστει αν κ λεει οτι το λαπτοπ μου δεν ειναι συμβατο με win7(εγω κατεβασα vista drivers αφου πρωτα εκανα update ta windows).

Το μονο προβλημα ειναι η camera που εχει,ενω την κανει κανονικα εγκατασταση μαζι με το απαραιτητο προγραμμα δεν λειτουργει αλλα θα περιμενω λιγο ακομα να βγουν νεοι drivers μπας και δουμε φως.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως θελει η κοπελα μου xp γιατι αυτα ξερει! αλλιως αυτα θα εβαζα δεν το συζηταω. Απλα πες μου κ εσυ ετσι σαν δευτερη γνωμη ποσο χωρο σου εχουν πιασει αν κ ειμαστε λιγο off topic ;)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως θελει η κοπελα μου xp γιατι αυτα ξερει! αλλιως αυτα θα εβαζα δεν το συζηταω. Απλα πες μου κ εσυ ετσι σαν δευτερη γνωμη ποσο χωρο σου εχουν πιασει αν κ ειμαστε λιγο off topic ;)

Δυστηχως αρκετο χωρο....τα βασικα δλδ drivers,winrar,vcl player και τα

προγραμματα του laptop μου πιανουν 10gb-15gb(ακριβως δεν μπορω να σου απαντησω).

Link to comment
Share on other sites

To chipset και το wireless κατεβασετα απο intel και για ηχο και lan απο realtek ουτως ωστε να εχει και τους τελευταιους.

την καρτα γραφικων και το modem θα κατεβασεις απο siemens

Αληθεια ομως τι προβλημα εχεις με τους drivers που δινει η siemens :que:...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now